Граничний тариф в дії, або Тонкощі тарифоутворення

10.07.2012 | Filed under: Публікації

Поруч з неймовірною спекою і «мовними» проблемами, не перестають бути «гарячою» темою в нашому місті і тарифи на комунальні послуги, зокрема утримання житла та прибудинкових територій. Щойно прийшли квитанції за червень, трускавчани з неприємним подивом побачили, що сума до оплати значно вища травневої, і почали телефонувати комунальникам та журналістам: «Що, лише протести людей затихли, і квартплату знову підняли? На підставі чого знову така велика сума виставлена?!». З такими запитаннями з самого ранку в понеділок, 9 липня, звернувся до керівництва КП «Трускавецьжитло» голова міської організації Ради ветеранів Віктор Бессарабов. До речі, Трускавецька міська організація Ради ветеранів на обласному зібранні ветеранських організацій визнана найкращою, еталонною за вміння реально вирішувати проблемні питання з владою.

Директор КП «Трускавецьжитло» Олександр Ткаченко саме був на понеділковій нараді в міській раді, тож відповіді на проблемні питання давав заступник директора Мирослав Мицько та працівники абонентського відділу підприємства.

– Насправді нічого не піднімали. Цю плутанину наробили зміни тарифів та перерахунки, – пояснює Мирослав Мицько. – Протягом кількох останніх місяців тарифи змінювалися три рази. З 3 березня піднялися тарифи, і людям прийшли до оплати великі суми. У квітні тарифи були дещо зменшені, на кілька копійок, і мешканцям зроблено перерахунок за березень, загальна сума відповідно теж  трішки зменшилася. А в травні встановлено граничний тариф 1 гривня 46 копійок за метр квадратний, і людям проведено перерахунок за березень і за квітень. Саме цього місяця сума в рахунках була найменшою з урахуванням цього перерахунку. А в червні рахунок вже вийшов на сталий рівень без змін і перерахунків з тою сумою, яка буде постійно – граничний тариф плюс активна електроенергія місць загального користування та ліфт (якщо є).

– Щоб було зрозуміліше, розглянемо це на конкретному прикладі сум і рахунків за квартплату мешканця будинку Стуса, 1, де проживає пан Бессарабов, – додає працівник абонентського відділу підприємства пані Марія. – До березня квартплата в цьому будинку становила 0,87 копійок за метр квадратний. Оплата мешканцю за 64 м. кв. житла становила 55 гривень 77 копійок. З березня піднялися тарифи, і цій людині прийшло 116,53 гривень заплатити за обслуговування житла та прибудинкової території. В квітні, пригадуємо, тариф трішки зменшили, провели перерахунок, і сума в рахунку за ці ж 64 м. кв. становила вже 109.96 грн. У травні після встановлення граничного тарифу 1.46 за метр квадратний і проведення перерахунків за березень і квітень, цьому трускавчанину прийшло до оплати всього 58 гривень 50 копійок. А в червні вже без усіх цих змін і перерахунків плата за прибирання та обслуговування житла за граничним тарифом плюс електроенергія цьому мешканцю склала 97,48 гривень. Ось звідки відчуття, що знову подорожчало. Нічого не дорожчало, просто вийшло на сталий рівень. Так, ціна за метр квадратний встановлена 1,46, але освітлення місць загального користування та обслуговування ліфтів ніхто не відміняв, і це додається. Але ми закупили енергозберігаючі лампи і встановлюватимемо їх у всіх під’їздах. І ми брали за приклад оплату за квартиру на першому поверсі, а першому і другому поверху за ліфт не нараховується, з ліфтом сума ще дещо більша.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

(Переглядів 359 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви