Громада міста: «Вимагаємо відставки міського голови і всієї міської ради! Вимагаємо позачергових виборів місцевих рад!»

24.02.2014 | Filed under: Публікації

У Дрогобичі віче на підтримку Євромайдану проходить щодня фактично вже три місяці. Щодня – молитва, щодня – виступи активістів. І виступити можуть всі бажаючі. Така ось народна демократія – пряма і безпосередня.

Проте сьогодні, 24 лютого, віче було особливим. Молебен, дуже щирі слова від отця-доктора Мирона Бендика, що не можемо ставати на одні й ті ж граблі, виступи активістів Майдану Тараса Кучми, Тараса Демка, Івана Херовича, Івана Гурняка, начальника Дрогобицького МВ НУ МВСУ Андрія Біласа. Лунали заклики і до створення в місті територіальної громади, що є архиважливим для здійснення справжнього, а не корупційного місцевого самоврядування.

Але в цей знаменний день громада міста Дрогобича не просто мітингувала, а й висловила недовіру міському голові Олексієві Радзієвському, його заступнику Олександрові Коростельову, секретарю ради Тарасу Метику. А згодом поправка – у відставку повинні піти всі депутати! І в Дрогобичі треба провести люстрацію. Права балотуватися в депутати міської та обласної рад і на міського голову не матимуть ті, хто вже був при владі.

Фактично такого радикалізму нема в Україні ніде. І те, що Дрогобич є в авангарді змін в Україні, і тішить, і викликає тривогу. Тішить, бо ідеї прогресивні та новаторські. Тривожить, бо чи вдасться задумане втілити в життя?

А зараз пропонуємо Вам просто ознайомитися з окремими пунктами проекту рішення «Програма дій Дрогобицької громади», яке виносилося сьогодні на віче:

«Перемога в Україні буде тоді, коли ми змінимо систему влади. Події у Верховній Раді після повалення режиму Януковича показали, що існує велика небезпека того, що завоюваннями революції скористаються для зміни правлячої верхівки, а не демонтажу антинародного управління.

 Дії влади в цей період характеризуються зовнішніми косметичними змінами, пристосуванням і не бажанням змінювати щось по суті. Це діється не тільки в Києві чи Львові, а й у нас у Дрогобичі. У відповідності до Статті 5 Конституції України Дрогобицька громада приймає такий план дій.

План дій Дрогобицької територіальної громади

Від міської ради вимагаємо:

1. Від міського голови Дрогобича Радзієвського, першого заступника Коростельова, секретаря ради Метика скласти повноваження. Термін виконання: 9 год. 25 лютого.

2. Від депутатів Дрогобицької міської ради провести о 16 год. 25 лютого позачергову сесію на Дрогобицькому Майдані.

3. У випадку не виконання до вказаного терміну керівництвом міста нашої вимоги, вимагаємо першим питанням порядку денного сесійного засідання розглянути питання недовіри вказаним особам.

4. Наступними питаннями порядку денного розглянути:

 – обрати секретарем ради голову Народної ради Дрогобича;

 – відправити у відставку весь склад виконавчого комітету;

 – обрати новий склад виконавчого комітету за пропозицією Ради ВО “Майдан”;

 – створити тимчасову комісію з розслідування діяльності керівництва міської ради 2010-2014 років;

 – затвердити чисельність депутатів міської ради наступного скликання у кількості 36 осіб;

 – змінити голів постійних комісій.

 – перейменувати одну з площ чи вулиць міста на площу Героїв Майдану та Народної Сотні;

 – підготувати пропозицію та всенародно обговорити найменування чи перейменування вулиці чи площі нашого міста на честь Героїв Небесної Сотні.

Раді ВО “Майдан” доручаємо:

1. Сформувати народну комісію з розслідування діяльності та зловживань посадовців міської влади, правоохоронних органів, прокуратури протягом 2010-2014 років із залученням представників територіальної громади та відповідних контролюючих структур та тимчасової депутатської комісії.

2. У відповідності до Конституції України створити територіальну громаду, як юридичну особу із створенням відповідних представницьких органів;

3. Організувати народну люстраційну комісію для перегляду кандидатур, які претендуватимуть на посади в органах державної влади та місцевого самоврядування.

4. Рекомендувати органам влади при прийомі на роботу керуватись результатами роботи люстраційної комісії.

5. До початку виборчої кампанії виборів до міської ради розробити Кодекс депутата Дрогобицької міської ради, в якому передбачити зобов’язання майбутнього депутата протягом всього терміну виконання депутатських обов’язків не приватизувати землю та майно громади, не отримувати пільг та інших преференцій від міської ради, не працювати на посадах у міській раді чи комунальних підприємствах та установах міської ради, які ставлять депутату у залежність від міського голови, а не громади міста.

Дрогобицька громада декларує:

Зміна системи влади Україні — незворотний процес. Дрогобицька громада не допустить до повернення “старих часів”, узурпації влади в Україні та на наших теренах.

Для цього:

1. Від Верховної Ради України вимагаємо призначення позачергових виборів Верховної Ради України та місцевих органів влади. Якщо Верховна Рада України в найближчий час не призначить термін позачергових місцевих виборів, вимагатимемо саморозпуску Дрогобицької міської та Львівської обласної ради та організації таких виборів.

2. Вважаємо, що до міської ради Дрогобича, Львівської обласної ради не мають права кандидувати особи, які обирались або працювали у органах влади, а також особи, які не пройшли люстрацію. За таким же принципом рекомендувати призначати осіб у правоохоронні, контролюючі органи та інші силові структури.

3. Нашу владу повинні представляти нові обличчя, які дотримуватимуться принципів народовладдя, підзвітності і підконтрольності влади територіальній громаді, які чесно працюватимуть на благо нашої держави та міста.

Народ України дорогою ціною життів кращих синів України виборов своє право на встановлення влади в нашій державі. Ми не маємо права зрадити ідеали всіх тих, хто боролись за нашу свободу і пам’яті бійців Небесної сотні.

Слава Україні! Героям слава!».

 Насамкінець додамо тільки, що цей проект було прийнято абсолютною більшістю голосів на віче в Дрогобичі із певними доповненнями, які аж ніяк не змінюють суті цього рішення, а навіть радикалізують його.

Підготував Володимир Ключак

(Переглядів 533 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • 24 липня у Трускавці не буде води
  19.07.2019 | 11:50

  З 2 години ночі 24 липня (середа) по 1 годину ночі 25 липня (четвер) буде припинено подачу води на м. Трускавець. Причина – планові ремонтні роботи на водозаборі «Гірне», які проводить КП «Дрогобичводоканал». (Переглядів 61 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Оголошення (0)На Сколівщині відбудеться фестиваль української середньовічної культури «Ту […]

 • Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю
  17.07.2019 | 09:43

  Козацька слобода «Раковець» у с. Воля Якубова Дрогобицького району запрошує на риболовлю коропа, карася, лина, білого амура, товстолобика. Можливе приготування страв з риби на замовлення. Бар працює з 9 до 21 години щоденно. Телефон для довідок +38-067-657-22-24. Доїзд через Дрогобич-Рихтичі-Добрівляни. (Переглядів 27 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеFight Party в Трускавці (0)УРБАН-бібліотека запрошує на два […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви