«Громадянська позиція» звернулася до трускавецької прокуратури

23.05.2012 | Filed under: Публікації

Як стало відомо редакції «Трускавецького вісника», до прокуратури міста Трускавця надійшло звернення, яке стосується питання відмови споживачам у праві на вибір житлово-комунальних послуг. Подаємо повністю текст звернення.

«Прокурору м. Трускавець п. Кучерявому О.В. 82200 Львівська область, м. Трускавець, вул. Річки 31

Шановний Олександре Володимировичу!

Відповідно до абзацу п’ятого пункту 5 статті 12 Закону України «Про політичні партії в Україні» Трускавецька міська організація політичної партії «Громадянська позиція» звертається до Вас з проханням здійснити перевірку наявності порушення прав та інтересів споживачів житлово-комунальних послуг у м. Трускавці комунальним підприємством «Трускавецьжитло» Трускавецької міської ради, яке вбачається у відмові споживачам послуг реалізувати їх право на замовлення конкретного переліку послуг з обслуговування будинків і споруд та прибудинкових територій у вказаному вище комунальному підприємстві.

Всі власники квартир житлового будинку по вул. Бандери, 45 у м. Трускавці звернулися до КП «Трускавецьжитло» з індивідуальними заявами (копії заяв – додаток 1), якими замовили у виконавця послуг попередньо спільно визначений вичерпний їх перелік, керуючись наступними нормами законодавства України:

– Спеціальним Законом України «Про захист прав споживачів» встановлено, що послуга – діяльність виконавця з надання споживачеві певного визначеного договором блага, що здійснюється за індивідуальним замовленням споживача.

– Законом України «Про житлово-комунальні послуги» встановлено, що комунальні послуги – результат господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи. Тобто, задоволення потреби фізичної особи не може здійснюватися проти її волі.

Власники (співвласники) житлових та нежитлових приміщень у житлових будинках зобов’язані утримувати місця та території спільного користування в належному, санітарному, протипожежному та технічному стані та нести пов’язані з цим витрати.

Статтею 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено надання житлово-комунальних послуг виключно на договірних засадах. Істотною умовою договору є перелік послуг, які замовляються споживачами окремого будинку у конкретного виконавця.

– Нормою абзацу четвертого, частини 2 статті 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції» встановлено, що порушенням прав споживача є пряме або опосередковане примушення його до придбання товарів, робіт, послуг у певного продавця.

Виконавець послуг КП «Трускавецьжитло» листом №124 від 17.04.2012р. (копія листа – додаток 2) відмовив споживачам у реалізації їх законних прав, передбачених наведеними вище нормами законодавства України.

Просимо вжити заходів прокурорського реагування на порушення прав та інтересів споживачів, які вбачаються у відмові споживачам замовити виконання послуг у визначеного ним виконавця, або виконувати їх самостійно, дотримуючись вимог чинного законодавства.

Додатки: 1. Копії заяв споживачів. 2. Копія листа КП «Трускавецьжитло» №124 від 17.04.2012р.

З повагою, голова Трускавецької міської організації політичної партії «Громадянська позиція» /підпис/ Василь Кіндракевич».

Також інформуємо трускавчан, що надійшов лист-відповідь з прокуратури за № 1141вих-12 від 17.05.2012 року на попереднє звернення голови ТМО ПП «Громадянська позиція» Василя Кіндракевича, в якому, між іншим, зазначено: «… за результатами проведеної перевірки прокуратурою встановлено порушення вимог Постанови Кабінету Міністрів № 869 від 1 червня 2011 року «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та внесено голові виконавчого комітету Трускавецької міської ради Козиру Руслану Ярославовичу протест на рішення виконавчого комітету № 117 від 26 квітня 2012 року, яким встановлено нові тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для житлових будинків м. Трускавець, що знаходяться на балансі КП «Трускавецьжитло», для приведення його у відповідність до вимог закону…». Відповідь надійшла за підписом в. о. прокурора Трускавця О. Тидаша, радника юстиції 2-го класу.

Отже, відміна піднятих тарифів трускавецьким виконкомом 18 травня була вимушеним кроком зі сторони влади та реакцією на протест прокурора, а не якоюсь «доброю волею міської влади», як це намагаються подати окремі недостовірні джерела. Тепер залишається чекати на реакцію правоохоронних органів стосовно питання відмови споживачам у праві на вибір житлово-комунальних послуг.

До речі, у п’ятницю, 25 травня, відбудеться перше судове засідання в справі тарифів. Слухання проходитимуть в трускавецькому міському суді (вулиці Річки). Початок засідання – 15.45.

Підготував Володимир Ключак

(Переглядів 101 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви