Те, що в місті Трускавці протягом 2012 року було здійснено як мінімум три факти вандалізму, повинно викликати занепокоєння не лише правоохоронців, а й кожного мешканця. Адже це свідчить, що не все гаразд із культурою, в тому числі культурою політичною, що щось потрібно із цим робити. Якщо факт обляпування чорною фарбою вітального біг-борда Президента України дехто не сприймає як акт вандалізму, то пошкодження таблиці в честь Романа Різняка-Макомацького в день її встановлення 8 березня – явно антиукраїнська, антинаціоналістична акція. Не говоримо вже про «культуру графіті», коли невідомими зловмисниками було розписано стіни адміністративних та інших будинків Трускавця, зокрема Народного дому.
Та найбільш обурливим фактом є пошкодження на початку березня скульптурної композиції «Лукаш і Мавка» в курортному парку. Кому заважали руки героїв «Лісової пісні» Лесі Українки? Чи їх спиляли, щоб здати на метал?
Композиція «Лукаш і Мавка» є пустотілою задля здешевлення виготовлення (так само, як і пам’ятник Бандері), тому реставрувати її буде нелегко. Та й хто візьметься за ці роботи, хто їх профінансує? А от взятися за зловмисників, відшукати їх та покарати, щоб інші добре подумали перед вчиненням актів вандалізму, мали б наші трускавецькі правоохоронці. Цікаво теж, чим займаються хлопці в куртках із написом «Охорона» в курортному парку? Охороняють одних стихійних торгівців та не дають торгувати іншим? Може, на них покласти б функції нагляду за пам`ятниками та пам’ятками?
ТОП коментованих за тиждень