Різдвяний концерт, що відбувся 9 січня у міському Палаці культури, став справді незабутньою подією і для його учасників, і для сотень слухачів, які вщерть заповнили залу. Все було продумано до дрібниць і сприймалося, як єдине цілісне дійство. А оцінкою майстерності і великої праці наших митців стали овації, що ними нагороджували глядачі кожен виступ. Детальніше розповісти про цю подію ми попросили директора міського Палацу культури, Заслуженого артиста України Ігоря Мельника. Тож йому слово.
– Звичайно, дуже приємно, що наша праця, повірте, дуже нелегка праця, дала справді добрий результат. Вдалося створити справді різдвяний настрій, справжнє свято.
Навіть наш міський голова, вийшовши на сцену у кінці концерту і дякуючи його учасникам, сам завіншував і нашим артистам, і усім присутнім у залі.
А взагалі-то ми цей різдвяний концерт готували три місяці, готували дуже серйозно. Адже ж це перша така подія у новому році. Хотіли зробити її якнайяскравішою, якнайкращою, щоб була вона справді неординарною. Вважаю, ми своєї мети досягли, концерт був справді неординарним, не подібним на інші.
– Мабуть, усі присутні того дня в залі згодяться, що то була справді нетрадиційна мистецька робота…
– Так. Адже у нас з року в рік виробився своєрідний шаблон. Якось загальноприйнято, що на такі свята на сцені — вертеп, одна за одною знані уже всіма коляди. Все якось було одноманітно. Хотілося цього разу привнести якусь зміну, якусь цікавинку. А ще поставили собі за мету, щоб якомога більше молоді взяло участь і в самому концерті, і в залі щоб теж було побільше молодих.
– Це Вам вдалося повною мірою…
– Вважаю, що вдалося. Бо ж якщо партер – нижня зала була заповнена глядачами середнього віку і старшими, то балкон «окупувала» молодіжна аудиторія. А ще дуже приємно, що ми от завжди звикли говорити, ніби молодь на концертах поводиться, м’яко кажучи, не дуже чемно, то цього разу настільки все було толерантно і молоді глядачі були настільки зосереджені на сценічному дійстві, що ми самі були здивовані.
– Концерт справді був дуже гарним і думаю, після цього побільшає бажаючих потрапити на такі події до Палацу культури…
– Ми теж так вважаємо. І плануємо цей концерт повторити ще раз. Не знаю, як нам вдасться, бо все-таки артисти в нас не професійні, а самодіяльні. Ми їм не платимо зарплату, а працюють вони за рахунок серця і душі. Але думаю, що на другі свята, на Йордан, спробуємо ще раз повторити це дійство.
– І знову зможемо побачити виступ тих самих артистів?
– Так. Ви знаєте, що наш Палац, наша робота спрямована на те, щоб якнайповніше змогли себе реалізувати на сцені наші бориславські митці. Цього будемо і далі дотримуватися. Адже наше місто дуже багате талановитими людьми. От і в цьому концерті на сцені були і знані артисти, і ті, хто тільки робить перші кроки. Звичайно, основою концерту стали наші «народні» колективи: хор «Лемківска студенка», ансамбль «Любисток», театр для дітей та юнацтва, гурт «Бориславські батяри». А поряд з ними виступали і наші талановиті діти, дехто з яких вперше. Борислав дуже багатий на таланти і це джерело, мабуть, не вичерпається ніколи. От і цього разу глядачі побачили наших молодих вихованців Христину Свищ, Аню Фецяк, Марка Калина, маленьку нашу зіроньку розмовного жанру Ларису Бориславську, Божену Гамар і тих, хто вже добре відомий своїми виступами.
А взагалі-то нам вдалося відійти від усталених шаблонів. Нам вдалося зробити концерт неординарним. Концерт з переплітанням вертепних персонажів, вертепних дій. Це виявилося набагато цікавіше. А окрім того, підсилили загальне враження світловими, звуковими ефектами. Зробили новий одяг сцени – театральний чорний одяг, на якому вся світлова кольорова гама постає у природному вигляді. Стараємося йти в ногу з часом. Хоча, звичайно, це вимагає певних фінансових можливостей. Але результати є. Про це свідчать овації, що ними нагороджували глядачі кожен виступ, наголошую, не оплески, а овації. Це і є найважливішою оцінкою нашої праці.
– І на закінчення розмови: щойно ми вступили у новий рік. Чим іще потішить бориславців цього року творчий колектив нашого Палацу культури?
– Ми будемо тішити бориславців вподовж цілого року. Направду, в Бориславі стільки талантів, щоб, дай нам Бог, усіх їх побачити на сцені. Цього року запрацюють Народні доми «Просвіти» у мікрорайонах, тепер вони стануть філіалами нашого Палацу. І серйозно візьмемось за відновлення їхньої роботи. Звичайно ж, будемо проводити роботу на максимальному рівні. Цього року плануємо знову провести започаткований минулоріч фестиваль «Великодні дзвони», хочемо запровадити фестиваль-конкурс до Дня молоді, але всіх секретів наразі не буду розголошувати. А найближчим часом, як я уже сказав, повторимо на Йорданські свята Різдвяний концерт. Наступним великим заходом буде звітний концерт майстрів мистецтв і художньої самодіяльності нашого Палацу, що відбудеться п’ятого лютого. Вже розпочали підготовку до Шевченківського свята – 9 березня. Зробимо так, щоб це свято теж було не подібним до вже усталених, традиційних. А взагалі для нас цей рік буде під знаком 625-річчя міста. Готуємося до цієї події вже віднині. Думаю, бориславці не будуть розчаровані нашою працею.
– Дякую, пане Ігоре, за цікаву розповідь і нехай усі Ваші плани на цей рік здійсняться.
Розмову записав Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»
ТОП коментованих за тиждень