Ігор Стасик: «Основна частина хворих на гіпертонію приймає ліки лише тоді, коли артеріальний тиск «зашкалює»

03.07.2013 | Filed under: Некатегоризовано

Про особливості «кривої» росту хворих на гіпертонічну хворобу, кризу довіри до аптечних закладів розповідає завідувач відділення первинної медичної допомоги Трускавецької міської поліклініки Ігор Стасик. 

За даними Львівського обласного управління охорони здоров’я у Трускавці на 1000  дорослого населення припадає 338 хворих на гіпертонію. Це доволі високий показник. У місті-курорті, як виявилося, більше людей потерпає від підвищеного кров’яного тиску, ніж, скажімо, у Дрогобичі, Бориславі Стебнику, селах Дрогобицького району. Чим пояснити цей «феномен»? Чи всі трускавчани, які перебувають на обліку як хворі на гіпертонію отримують знижку під час придбання ліків? Отримати відповіді на ці та інші запитання спробували в завідувача терапевтичного відділення Трускавецької міської поліклініки Ігоря Стасика.

– Трускавець, як це не парадоксально звучить, одне із найбільш неблагополучних, коли йдеться про хворих на гіпертонію, міст на Львівщині. Як на усе це дивитеся Ви…

– Комусь моя відповідь може не сподобатися, але я, повірте, знаю, що говорю. Так от, до числа міст, в яких проживає найбільше хворих на гіпертонію, ми потрапили лише тому, що трускавчани  добре обстежені.  Ми не бавимось у медичну статистику, не стараємось покращувати дійсний стан справ, а показуємо те, що маємо насправді. Не відкрию великого секрету, якщо скажу, що в сільській місцевості абсолютна більшість людей не звертається до лікаря через таку «дрібничку», як підвищений артеріальний тиск. На Турківщині, Старосамбірщині, Сколівщині, в багатьох інших районах проживають люди, які за своє життя жодного разу не зверталися по медичну допомогу. І не тому, що вони такі вже здорові, цього не потребують. Причина –  в іншому.  У них немає таких умов, які створено для медичного обстеження й лікування в Трускавці. Це – з одного боку. З другого, так вже прийнято на селі – не «бігати» щораз  до лікаря, коли в тебе болить голова. Нічого доброго в цьому немає. Такою вже є наша дійсність.     

– Як працює Трускавецька лікарня із людьми, які перебувають на обліку як хворі на гіпертонію? Чи всі вони усвідомлюють, що ігнорувати підвищеним артеріальним тиском не слід?

– Гіпертонія – це серйозний сигнал. Підвищений кров’яний тиск навіть на початкових стадіях – шлях до майбутнього інфаркту та інсульту, якщо не лікуватися.  До речі, мало хто з хворих на гіпертонію розуміє, що означає лікуватися. Так, є люди свідомі, дисципліновані. Але їх меншість. Основна ж частина  приймає пігулки від кров’яного тиску лише тоді, коли він «зашкалює». А це ж неправильно, згубно. Потрібно міняти ставлення до власного здоров’я. Для хворих на гіпертонію, як і для тих, хто потерпає від цукрового діабету, запорука успіху в лікуванні – відмова від старого образу життя. На жаль, не розуміємо цього.  А формула дуже проста: устав зранку, помолився, прийняв ліки. Не чекайте, поки гіпертонія почне давати чутися. І не тіште себе ілюзіями, що вчора були хворі, а сьогодні вже стали здорові.  

– Хворий на гіпертонію, аби не наражати себе на серйозний ризик,  повинен постійно приймати ліки. Що ще маємо зробити для того, аби полегшити перебіг хвороби, звести до мінімуму імовірні ускладнення?

– Забудьте про цигарки, спиртні напої та каву. Перейдіть на безсольову дієту, обмежте споживання рідини. Постарайтеся контролювати власні вчинки, уникати всього, що призводить до стресових ситуацій. Побільше ходіть, старайтеся радіти, коли для цього є причини, шукайте позитивні емоції. Любителям смачно, із запасом поїсти також доведеться відмовитися від своєї звички. Шлунок, особливо у вечірній час, має бути напівпорожній. Не переїдайте. І ще одне – навчіться вимірювати собі кров’яний тиск. Купіть апарат, тепер вони є чи не в кожній аптеці. Нехай це стане вашою щоденною звичкою – щоранку перед прийомом ліків перевіряйте кров’яний тиск.

– Збільшення чисельності людей, які потерпають від гіпертонічної хвороби, набуває загрозливих масштабів. Тепер вже й в дітей зустрічається  недуга, яка в недалекому минулому вважалася хворобою пенсіонерів. Відреагувала на це й держава. Кабміном України прийнято постанову, яким передбачено знижки на придбання ліків для хворих на гіпертонію, які перебувають на обліку в лікаря.  Компенсація, якщо не помиляюсь,  залежно від прописаного препарату сягає 10% – 20% …

– Кожен хворий має свої особливості. Підбирати препарати, визначати медикаментозні дози, звісно ж, має лікар. Не всі аптеки є учасниками згадуваного мною урядового пілотного проекту, який передбачає знижки на придбання лікарських засобів. Це також потрібно знати. До речі, своїм хворим рекомендую мати справу з аптеками, які створили собі ім’я, мають гарний бренд. Не варто віддавати перевагу усіляким там «кіоскам» і іншим «закуткам», де ціна на ліки трішки нижча, ніж у затишних, просторих, із широким асортиментом лікарських препаратів закладах.

– Люди, які постійно приймають одні й ті ж ліки, доволі тонко вловлюють будь-які відхилення від стандартного впливу препарату на організм. Якщо вірити їм, трапляються випадки, коли препарат безсилий, не впливає на кров’яний тиск. Наскільки реальною є небезпека купити в аптеці фальсифікат?

– Така небезпека, на превеликий жаль, існує. Достатньо згадати минулорічні події у Львові, коли правоохоронцями ледве не в центрі міста було викрито й знешкоджено центр з продукування фальшивих лікарських засобів. Ласі до наживи ділки спекулюють на нашому здоров’і, обманюють довірливих пенсіонерів. Тому не варто купляти ліки де заманеться. Підходити до цього слід відповідально й серйозно. Ми ж не в мегаполісі живемо. Купляйте препарати у перевірених аптеках, там, де працюють люди, яким ви особисто довіряєте.  

– А яким аптекам віддаєте перевагу Ви, де купляє медикаменти Ваша сім’я?

– Усі лікарські засоби купляємо у «Фармако», або у “Планеті здоров’я”, які мають філії у нашій лікарні.   Я довіряю «Фармако», радий за успіхи мережі.  Дуже імпонує професійність, вишколеність персоналу, оперативність у доставках рідкісних ліків, надійність усіх ланок аптекарської справи.

Олексій Дорофтей, газета «Вільне слово»

(Переглядів 313 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви