Тільки три місяці виконує обов’язки міського голови Борислава секретар міськради Ігор Яворський. До керівництва містом прийшов він у дуже складний час, проблем було хоч відбавляй. Зриви водопостачання, що призвели до акцій громадянської непокори, люди навіть перекривали вулиці міста; ніяк не вдавалося вирішити питання з очищенням міста від сміттєвих завалів і знайти спільну мову з керівництвом «Ком-Еко-Борислав»; розбиті вулиці і ніяких коштів для їх ремонту; дезорієнтована робота депутатського корпусу. Здавалося, місто у повному занепаді і виходу немає. Багато з цих проблем залишається і зараз. Але крок за кроком місто виходить з прориву. Зрештою, напередодні свята – Дня Борислава та Дня працівників нафтової і газової промисловості хочеться говорити про позитивні речі. То ж нашим першим запитанням до керівника міста і було: що вдалося зробити, вирішити за той короткий період, відколи очолює місто Ігор Яворський?
– Якщо чесно, то важко виділити якусь конкретну річ, бо зроблено дуже багато нібито незначних справ, які в сукупності і окреслюють отой позитивний напрям для виправлення ситуації. Найважливіше, що вдалося налагодити співпрацю із обласною держадміністрацією. Є розуміння з боку обласної влади, ведеться дуже активний діалог, немає жодного дня, щоб я не спілкувався з кимось із заступників голови облдержадміністрації з приводу вирішення наших міських проблем. Також вдалося знайти порозуміння і спільну мову із керівництвом НГВУ «Бориславнафтогаз». Щиро вдячний за допомогу Ігорю Богдановичу Михайлишину, іншим представникам керівного складу цього найбільшого в міста підприємства. Ми дуже часто вимушені звертатися до них за допомогою і в скрутний час нафтовики нас завжди виручають. Є співпраця і з керівниками сусідніх населених пунктів – Східниці, Модрич, Дрогобича. Налагодилися стосунки з Дрогобицьким водоканалом, що теж важливо, бо ми були заручниками ситуації і не могли отримувати дозволи на водокористування без згоди цього підприємства. Та й робота міської ради – депутатського корпусу стабілізувалася, є різне бачення тих чи інших проблем, але ті питання, що необхідні для поліпшення функціонування міського господарства, завжди дістають підтримку і розуміння депутатського загалу.
– А які бачите на нині найгостріші проблеми у місті, пане Ігоре?
– Найбільшою проблемою для Борислава, як і раніше, є водопостачання міста. Вона на якийсь час, так би мовити, «заморожена», але ще не вирішена. Ми виконуємо свої зобов’язання перед Обленерго, виплачуємо борг за електроенергію, але тепер виникає заборгованість по заробітній платі працівникам водоканалу. «Бориславводоканал» працює щомісяця зі збитками і наразі цей процес ми не можемо зупинити. Який вихід?.. Доходимо до висновку, що без залучення коштів, як наприклад, Європейського банку реконструкції і розвитку нам не обійтися. Потрібні серйозні інвестиції у оздоровлення водоканалу. Міська господарка таких коштів не має. Тому треба йти шляхом, яким пройшли інші подібні підприємства. Наприклад, «Львівводоканал». Ще не так давно там теж було катастрофічне становище, воду подавали по кілька годин, зростали борги. Але їм вдалося, вони залучили європейські кошти, модернізували систему, мінімалізували втрати, збільшили реалізацію і зараз підприємство нормально працює. Тим шляхом потрібно йти і нам. Гостро стоїть і проблема з фінансуванням нашої медицини. Вона постала ще наприкінці минулого року, коли надали субвенцію з державного бюджету і не вистачало для фінансування медичних установ, навіть на виплату зарплат 9 млн. грн. Ми це заклали в бюджет, що й стало причиною невиконання дохідної частини бюджету міста. І цей дефіцит «наздогнати» ми не можемо. Тому, на жаль, змушені вживати певні заходи з економії коштів у центральній міській лікарні. Але інших варіантів просто немає. А при тому ще й маємо інформацію, що на наступний рік, враховуючи індекс інфляції, підвищення заробітної платні, а субвеціїю збільшать лише на мільйон гривень, ситуація буде ще критичніша. За словами головного лікаря ЦМЛ, якщо обходитися тільки тими коштами, що нададуть із держбюджету, то потрібно скорочувати тридцять відсотків працівників закладів охорони здоров’я. Звичайно, безвихідних ситуацій не буває, але буде дуже складно. Хочу додати, що за вісім місяців цього року ми з міського бюджету вже виділили на дофінансування медицини два з половиною мільйони гривень.
– Що ж, вийшла в нас не дуже передсвяткова розмова, пане Ігоре. І все ж, яким Ви бачите майбутнє Борислава, так би мовити, трохи оптимізму…
– На мою думку, Борислав має розвиватися, враховуючи два важливі аспекти: географічний і історичний. Географічний, тобто з огляду на те, що місто розташоване між двома курортами – Трускавцем і Східницею. Нам цю ситуацію слід використати. Ми повинні навчитися заробляти на цих містах-сусідах. Щоб кожен відпочивальник, який приїжджає на ці курорти, витрачав гроші і в Бориславі. Для цього має бути відповідна інфраструктура, налагоджений певний сервіс, щоб відпочивальники не обминали Борислав. А історичний аспект – Борислав як промисловий центр, адже це справді колиска нафтової промисловості Європи. Над цим потрібно працювати, чітко бачити перспективу і реалізовувати її. Ми над цим працюємо, думаємо, як залучити інвесторів, як їх зацікавити. У нас є території зокрема колишніх підприємств, є європейська програма створення індустріальних центрів, є можливість створити необхідні умови для інвесторів, які б могли встановити свої цехи, своє обладнання і надати друге дихання для розвитку промислового Борислава. Над цим працюємо і зробимо все, щоб цю ідею реалізувати. Переконаний, Борислав має гарне майбутнє. А яким йому бути, залежить від кожного з нас
– А що хотіли б побажати бориславській громаді з нагоди свята як керівник міста?
– Найперше, – в першу чергу, всім міцного здоров’я, це річ неоціненна для кожного. А враховуючи війну, що триває на сході – мирного неба над всією нашою країною. Спокою, миру, злагоди, добра і щоб здійснилися всі найсміливіші задуми на добро своїх родин і всього нашого міста.
Розмову вів Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»
ТОП коментованих за тиждень