Ігор Яворський: «Покращився мікроклімат, появилося бачення…»

18.03.2016 | Filed under: Публікації

Сто днів – не так багато часу, це три місяці і ще трішки. Сто днів діяльності – неофіційна норма, яка жодним способом не прописана в українському законодавстві. Але в західній традиції вона усталилася і Україна, яка прагне до Європи, перейняла традицію звітувати за 100 днів. Тож звіт за сто днів роботи – не щось обов’язкове, а очікуване.

Формат звіту кожен визначає для себе. Мер Дрогобича Тарас Кучма прозвітував перед громадою в Народному Домі. Мер Стебника Петро Старосольський дав обширне інтерв’ю. Мер Трускавця Андрій Кульчинський окрім інтерв’ю з нагоди сто днів на посаді мера скликає прес-конференцію. На прес-конференції, а перед тим на сесії міської ради прозвітував про свою роботу за сто днів діяльності і міський голова Борислава Ігор Яворський. Прес-конференція очільника міста нафтовиків для журналістів Борислава та регіону пройшла 17 березня. Участь у прес-конференції взяли редактори газет «Нафтовик Борислава», «Високий Замок плюс Дрогобиччина», «Франкова криниця Підгір`я», журналісти радіоредакції «Слово» (Борислав), Бориславського кабельного телебачення БТБ, Інтернет-видань ЗІК та «Трускавецький вісник».

Одне з основних досягнень – це налагодження комунікації, – розпочав спілкування з представниками ЗМІ Ігор Романович. – Нам вдалося і вдається знаходити спільну мову з керівниками області, району, керманичами сусідніх населених пунктів, керівниками бориславських підприємств, підприємцями і з нашою бориславською громадою. Особливо хочу відзначити позитивну динаміку налагодження стосунків із Львівською обласною державною адміністрацією.

Головний акцент на прес-конференції було зроблено на найболючішому питанні для Борислава – водопостачанні.

– Це питання – найбільш проблемне, – визнає Ігор Яворський. – Але проводиться системна робота, спрямована на забезпечення якості водопостачання та стабілізації роботи комунального підприємства. Щоденно ведеться клопітка цілеспрямована робота. Інколи навіть диву даєшся, що з настільки обмеженими фізичними ресурсами наше комунальне підприємство (водоканал – В.К.) ще здійснює роботи. Основні проблеми – це втрати води (біля 90%), тому для нас надзвичайно важливою є тема заміни водогонів.

Підготовлено та подано на фінансування з фонду регіонального розвитку області проекти щодо заміни водогонів на вулицях Бандери та Джерельній, але паралельно роботи проводяться вже. Так, як би дивно це не звучало, та за цей короткий відрізок часу замінено вже 2 км труб, періодично проводяться роботи на локальних водозаборах (Штателянди, Вальки та ін.), під особливими контролем – ситуація на насосній станції «Рибник». Також проведено ремонт хлоратора на очисній станції «Бухів», розпочато ремонт покрівлі над гаражами, відремонтовано обладнання на бойлерній станції №1, розповідає міський голова.

– На підприємстві розпочалися знакові речі – нарешті деякі працівники підприємства зрозуміли, що тільки кивати у сторону влади і вимагати чогось – це не вихід, – задоволений змінами Ігор Яворський. – Почала значно краще працювати абонентська служба водоканалу, складаються протоколи, здійснюються штрафні санкції (на 42 тис. грн.).

Те, що досягненням нової бориславської влади є налагодження комунікації, підтверджує і факт, що вдалося досягнути довіри у стосунках з ПАТ «Львівобленерго». Хоча попередження про відключення електроенергії за борги бориславського водоканалу за цих сто днів і були, та жодного разу живлення не припиняли. Все тому, вважає Ігор Яворський, що Борислав дотримується зобов’язань, а людей слова поважають всюди.

Додає оптимізму в ситуації з водоканалом і погашення різниці в тарифах. Ці гроші (5 млн. 656 тис. 992 гривні) пішли на погашення інших боргів водоканалу (майже мільйон – борг за податки, трохи більше 2 мільйонів – за електроенергію, решта 2 з половиною мільйони – виплата боргу КП «Дрогобичводоканал» за очистку стічних вод).

Завершуючи тему водопостачання, Ігор Яворський зазначив, що на виборах він не обіцяв цілодобового водопостачання, а говорив лише про стабілізацію роботи підприємства. Якщо порівняти ситуацію в жовтні і зараз, то ситуація значно покращилася, каже мер Борислава.

– Покращився мікроклімат, появилося бачення…, – завершив розповідь по темі вирішення проблем водопостачання міський голова.

Інші теми, які були обговорені на прес-конференції – це дороги, мости, житлово-комунальне господарство, освіта і робота над наповненням бюджету.

Ігор Яворський наголосив на тому, що ремонт вулиці С. Бандери ще не завершено, буде покладено ще один шар асфальту, чим заспокоїв тих, хто каже, що ремонт цієї вулиці можна були виконати краще.

Розроблено проектно-кошторисну документацію на ремонт стратегічної вулиці Дрогобицької – тут мер сподівається на підтримку міського голови Дрогобича та голови Дрогобицької РДА. Ця дорога – в жахливому стані, водії часто воліють з Дрогобича у Борислав їхати через Трускавець, щоб лише не товктися по ямах та не нищити свої техзасоби.

Відремонтовано три ліфти – ті, які не експлуатувалися біля 10 років. Це ліфти в буд. 39 на вул. Коваліва (ІІ під`їзд), в буд. 56 на вул. Коваліва (І під`їзд) та в буд. 148 на вул. В. Великого (І під`їзд). Зараз тривають ремонтні роботи по ліфту в буд. 171-А на вул. В. Великого. Натомість про ремонт мостів Ігор Яворський багато не говорив (каже, щоб не зурочити).

Щодо освіти, то подано 6 проектів на конкурс мікропроектів по заміні вікон у школах та садочках, капремонту ігрових майданчиків. Закладено співфінансування місцевого бюджету, тож у будь-якому випадку в школах №№ 4,8,9 та ДНЗ №№ 14 та 20, а також у гімназії будуть позитивні матеріальні зрушення.

Збільшилася кількість дітей, охоплених гарячим харчуванням. Історією став минулий рік, коли батьки вели в садочок дітей і відразу в пакетах несли продукти, щоб діти мали чим пообідати.

Якщо торік бориславські педагоги не отримували індексацію, то цьогоріч можуть розрахувати на грошову компенсацію. Торік ніхто з демобілізованих воїнів АТО у Бориславі не отримував одноразової грошової допомоги – цього року це вже можна буде зробити (підписано розпорядження на перших 30 осіб, адже прийнята програма і є механізм як це зробити). У бюджеті закладено кошти на закупівлю двох квартир дітям-сиротам. Вже визначені земельні ділянки, які будуть виділятися бійцям АТО. Розпочато впровадження Е-урядування, Борислав приєднався до проекту «Відкритий бюджет» (Open Budget in UA), спільно з поляками готується ряд проектів по транскордонному співробітництву.

В міській раді тепер не гратимуть в ігри і не сидітимуть у соцмережах – на комп’ютерах працівників встановлено програму «Система обліку робочого часу», яка моніторить коли комп’ютер включено, коли виключено, які роботи на ньому здійснюються, на які сайти користувач заходить. Гадаємо, таку програму варто запровадити всюди, щоб чиновникам життя медом не здавалося. Шкода, звісно, що таких програм ніхто не встановлював у 2006-2015 рр. Втім, чиновники часто беруть приклад з керівника – був такий мер в нашому регіоні, який цілими днями на комп’ютері в «Танки» грав, але від того розуму йому не додалося…

Після розлогого викладу-звіту про сто днів діяльності журналісти мали можливість поставити запитання Бориславському міському голові. Запитання стосувалися проблем медицини, свідомості бориславців щодо охайного вигляду огорож, фасадів будинків та русел річок, альтернативного водопостачання Борислава з р. Стрий через Трускавець, майбутнього нафтопромислів, адмінреформи, харчування учнів І – ІV класів, відновлення виробництва у Бориславі та ін. Окрім Ігоря Яворського на запитання відповідали його заступники Едуард Бринь, Богдан Монастирський, Роксоляна Гарасимів та секретар Бориславської міської ради Юрій Химин.

– У своїй роботі я дотримуюся принципу «Починати потрібно з себе, а тоді вже можна вимагати від інших», – каже Ігор Яворський. Мер Борислава для себе 2016 рік визначив «роком виконання дохідної частини бюджету» і вже має чим похвалитися. З озвучених цифр стало зрозуміло, що бюджет міста навіть перевиконується (за 2 місяці виконання бюджету Борислава склало 114,3%). Із аутсайдера в рейтингах відділу економіки Львівської ОДА Борислав вийшов у лідери (третє місце), його випереджають хіба Львів та Трускавець. Тільки цієї одної інформації вистачає, щоб визнати роботу мера Борислава Ігоря Яворського за цих сто днів не те що задовільною, а доброю.

Володимир Ключак

(Переглядів 628 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви