Закон щодо зменшення податкового тиску набрав чинності
З 1 вересня 2015 року набрав чинності Закон України від 17.07.2015 №655-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків”.
Цим Законом Міністерству фінансів передано повноваження із надання узагальнюючих податкових консультацій з обов’язковим їх оприлюдненням на офіційному сайті відомства.
Контролюючим та іншим державним органам забороняється використовувати акт перевірки як основу для висновків про відносини платника податків із контрагентами у разі, якщо платникові за результатами здавання акту не вручене податкове повідомлення-рішення.
За наявності письмового звернення платника податків, замість документальної невиїзної перевірки може проводитися документальна виїзна перевірка.
Згідно із Законом, тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків з обсягом доходів або операцій до 20 млн. грн. штрафи, нараховані на суми податкового зобов’язання, які платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення, скасовуються протягом 10 днів із дня сплати податкового зобов’язання. Також платникам дозволено не нараховувати пеню при самостійному нарахуванні суми грошового зобов’язання впродовж 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання.
Заяву на єдиний податок можна подати до 15 вересня
Суб’єкти господарювання, які вирішили з четвертого кварталу перейти із загальної системи оподаткування на спрощену, або змінити групу платника єдиного податку, мають подати до органу державної податкової служби заяву за встановленою формою. До заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.
Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови дотримання підприємцями та юридичними особами вимог статті 291 Податкового кодексу щодо, обсягу доходу, видів діяльності та кількості найманих працівників.
Порядок переходу на спрощену систему оподаткування визначено пп.298.1.1 – 298.1.5 п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України. Такий перехід можливий один раз упродовж календарного року.
З 1 вересня діє новий порядок заповнення платіжок для сплати податків та зборів
З 1 вересня 2015 року набрав чинності наказ Мінфіну від 24.07.2015 №666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» (далі -Порядок). Попередній наказ Міндоходів від 22 жовтня 2013 року №609 втратив чинність.
В затвердженому Наказом Порядку наведено алгоритм і приклади заповнення поля «Призначення платежу» платіжки на сплату (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення помилково або надміру зарахованих коштів. Додатком до Порядку є новий Перелік кодів видів сплати, який значно коротший від попереднього.
В новому Порядку:
– додано приклад заповнення поля «Призначення платежу» у разі перерахування до бюджету Державною казначейською службою України ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ;
– змінено ряд кодів і їх назв;
– встановлено, що за наявності у платника/платника єдиного внеску податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску, розрахунковий документ на переказ коштів приймається до виконання незалежно від напряму сплати, зазначеного в полі «Призначення платежу» розрахункового документа. При цьому зарахування коштів відбувається в порядку черговості, встановленому ПКУ, а для такого виду сплати органами ДФС присвоюється код виду сплати 140;
– у полі 3 тепер не потрібно зазначати код ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який сплату здійснює юридична особа.
Також Порядком визначено, що при заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками.
За 9 місяців декларацію з єдиного податку юридичній особі слід подати за новою формою
Відповідно до п. 296.3 ст. 296 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.
До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.
Наказ Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578, яким затверджена нова форма Податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) (далі – наказ №578), набрав чинності 28.07.2015.
З огляду на те, що базовим податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал, то форма Податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи), затверджена наказом №578, буде використовуватись для складання звітності за 9 місяців 2015 року, у тому числі і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.
Роз’яснення з цього питання надано в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі в категорії 108.01.05.
Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ
ТОП коментованих за тиждень