Як оподатковується дохід у вигляді процентів від розміщення коштів на депозитному рахунку
Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015, внесено зміни до Податкового кодексу (далі – ПКУ) в частині оподаткування пасивних доходів.
Згідно з п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу пасивні доходи (крім зазначених у п.п. 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ) включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.
Підпунктом 167.5.3 п. 167.5 ст. 167 ПКУ встановлено, що термін «пасивні доходи» означає, зокрема, доходи у вигляді процентів на депозитний (вкладний) банківський рахунок.
Відповідно до внесених змін до п.п. 167.5.1 п. 167.5 ст. 167 ПКУ ставка податку для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді процентів, становить 20 відсотків.
Податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування (п.п. 170.4.1 п. 170.4 ст. 170 ПКУ).
Враховуючи викладене вище, доходи платника податку у вигляді процентів, які нараховані на суму вкладного (депозитного) банківського рахунка, включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковуються за ставкою 20 відсотків.
Крім того, починаючи з січня цього року всі доходи, з яких утримується податок на доходи фізичних осіб (за винятком звільнених та тих, що оподатковуються за нульовою ставкою оподатковуються військовим збором в розмірі 1,5%.
Про справляння рентної плати у І кварталі
Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи” (далі – Закон № 71) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), якими окремі платежі, зокрема плату за спеціальне використання води, за користування радіочастотним ресурсом України та за спеціальне використання лісових ресурсів трансформовано у рентну плату (далі – Плата).
Базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу (п. 257.1 ст. 257 Кодексу).
На даний час нова форма податкової декларації з рентної плати не затверджена.
До затвердження нової форми податкової декларацiї з рентної плати рекомендовано платникам рентної плати залежно вiд об’єкта оподаткування звiтуватися за діючими тепер формами звітності по окремих податках. Проте, форма податкового розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України передбачає базовий звітний період – календарний місяць.
У зв’язку з цим до визначення для складання звітності нової форми податкової декларації з рентної плати Державнв фіскальна служба України рекомендує платникам подати розрахунки за діючими формами. А в податковому розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом необхідно зазначити в рядку 1 „податковий період” цифру „3”, що буде означати подання розрахунків за І квартал 2015 року із граничним строком подання 12.05.2015.
Граничним строком сплати та датою проведення нарахування для таких розрахунків є 20 травня 2015 року.
При цьому при заповненні розрахунків платники мають дотримуватися рекомендацій, які вказані у листі ДФС України від 27.04.2015 №15090/7/99-99-15-04-01-17 “Про справляння у І кварталі 2015 року рентної плати”, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України: Головна>Податки, збори, платежі>Загальнодержавні податки>Рентні платежі>Листи.
Про відображення у Звіті з ЄВ виплат мобілізованим працівникам
Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків передбачено статтею 119 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), згідно з частиною першою якої на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством України ці обов’язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.
З 17 березня 2015 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 04 березня 2015 року № 105, якою затверджено Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (далі – Порядок № 105).
З метою нарахування та утримання єдиного внеску, доходи, отримані працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період у вигляді сум середнього заробітку та компенсаційних виплат з бюджету у межах середнього заробітку, встановлених статтею 119 КЗпП, слід розглядати окремо, оскільки види таких доходів є різними.
Особи, призвані на військову службу за призовом під час мобілізації одночасно перебувають в трудових відносинах з підприємствами, установами та організаціями, а також перебувають на обліку в військових частинах.
Відповідно, у Звіті з єдиного внеску дані про мобілізованого працівника в таблицю 5 не вносяться, оскільки трудові відносини працівника з підприємством тривають (за мобілізованим працівником зберігаються місце роботи, посада — частина третя статті 119 КЗпП).
Як заповняється Звіт з єдиного внеску у разі отримання компенсації?
Враховуючи, що з березня 2015 року за умови подання Звітів підприємствам надаються компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку мобілізованих працівників, які звільняються від сплати єдиного внеску, то такий дохід відображається у таблиці 1 Звіту з єдиного внеску тільки у рядку 1.1 з перенесенням у рядок 1.
У таблиці 6 до Звіту з єдиного внеску інформація про таких осіб відображається з обов’язковим зазначенням реквізитів:
11 „Місяць та рік, за який проведено нарахування”;
15 „Кількість календарних днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом звітного місяця”;
17 „Загальна сума нарахованої заробітної плати/доходу (усього з початку звітного місяця)”.
Реквізити 18 та 19 у таблиці 6 до Звіту не заповнюються.
Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ
ТОП коментованих за тиждень