Ініціативна група просить гідно вшанувати ювілей Франка

05.02.2016 | Filed under: Публікації

Міському голові Трускавця

п. Кульчинському Андрію Богдановичу

голови представництва ГМ «ОПОРА» в м. Трускавці,

члена ініціативної групи

«За відродження пам’ятника Івана Франка»

Бродзінського Євгена Васильовича

Заява

Просимо Вас розпочати процедуру громадських слухань щодо встановлення бронзового пам’ятника Івана Франка у скверику на розі вулиць Франка та Кравченко. Цей бронзовий пам’ятник був виготовлений у 2012 році за кошти меценатів і був представлений для огляду громадськості біля церкви св. Миколая в період з 2012 по 2014 рр.

Нагадаємо, що після акту вандалізму, який було вчинено у м. Трускавці в ніч на 20 серпня 2012 р. (повалено погруддя Івана Франка), у нашому місті було створено ініціативну групу «За відродження пам’ятника Івану Франку). Після того як новий (бронзовий) пам’ятник Івану Франку було виготовлено, наша ініціативна група з дозволу отця-декана Петра Івасівки встановила його нижче церкви св. Миколая для огляду громадськості.

В час Революції Гідності попередній міський голова Трускавця Р. Козир видав розпорядження про знесення (демонтаж) пам’ятника нашому славетному земляку, поету та письменнику, Великому Каменяреві Івану Франку. Ганебний акт демонтажу пам’ятника Франка було здійснено 25 лютого 2014 року. Зараз пам’ятник є в розпорядженні ініціативної групи «За відродження пам’ятника Івана Франка» і очікує на своє славне встановлення на історичному місці, де свого часу Іван Франко зустрічався з письменницею Уляною Кравченко, котра проживала та вчителювала у Трускавці.

Старий пам’ятник Франка у скверику, який був пошкоджений вандалами в серпні 2012 року, виготовлений з гіпсу, тобто крихкого матеріалу. Пропонуємо в скверику Франка встановити новий монолітний бронзовий пам’ятник (вже готовий), а старе погруддя може цілком гідно прикрасити подвір`я однієї із трускавецьких шкіл чи будь-яке інше достойне місце, яке визначить громада міста.

Тому просимо Вас розпочати процедуру громадських слухань із встановлення пам’ятника Франка, щоб гідно вшанувати 150-річчя від Дня народження нашого славетного земляка, Великого Каменяра, яке відзначатимемо 27 серпня 2016 року.

Євген Бродзінський

(Переглядів 312 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви