Інвалідам – увага та піклування

25.03.2016 | Filed under: Публікації

16 березня 2016 року в приміщенні виконкому Трускавецької міської ради відбулось засідання Координаційної ради у справах інвалідів при міському голові, на якому затверджено план роботи на 2016 рік, проаналізовано стан виконання «Міської комплексної програми соціальної підтримки та реабілітації інвалідів на 2015-2018 роки у м. Трускавець» у 2015 році та обговорено заходи на виконання програми у 2016 році.

 У 2015 році на виконання Міської комплексної програми соціальної підтримки та реабілітації інвалідів на 2015-2018 роки у м. Трускавець» було проведено ряд заходів. Нижче подана інформація про виконання цієї програми.

I. Організаційні і правові основи забезпечення людям з інвалідністю їх конституційних прав

Інвалідам та сім’ям, які опікуються дітьми інвалідами надається безкоштовна юридична консультативна допомога з питань соціального захисту інвалідів із залученням спеціалістів відділів міської ради, управління праці та соціального захисту населення, Центру зайнятості, управління пенсійного фонду. При службі у справах дітей діє «Телефон довіри», за яким можуть звертатися мешканці міста з питань забезпечення конституційних прав і соціального захисту інвалідів та сімей, які опікуються інвалідами.

Постійно проводиться робота по наповненню Централізованого банку даних щодо інвалідів та дітей-інвалідів відомостями про забезпечення їх засобами реабілітації.

У місті Трускавець створено належні умови діяльності міської Асоціації інвалідів. З міського бюджету надається фінансова підтримка для проведення її статутної діяльності.

Трускавецька міська Асоціація інвалідів проводить прийом інвалідів, надає їм різного характеру рекомендації, скеровує, роз’яснює та надає послуги. Постійно поновлюється банк даних (картотека) Асоціації.

В територіальному центрі обслуговування створено «Мобільний соціальний офіс», де проводиться консультаційно-роз’яснювальна робота для інвалідів міста На засідання «Мобільного соціального офісу» запрошувалися спеціалісти управління праці та соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду, управління комунального господарства, з метою поліпшення роз’яснювальної, інформаційної роботи щодо надання соціальних послуг пільговим категоріям населення, одержанню допомоги, пільг, субсидій, всіх гарантій передбачених чинним законодавством.

Для людей з інвалідністю впроваджено нові соціальні послуги:

– «представництво інтересів» – ведення переговорів від імені отримувача соціальних послуг, допомога в оформленні документів, встановлення зв’язків з іншими фахівцями, службами, організаціями.

– «посередництво» – допомога у врегулюванні конфліктів, ведення переговорів, опрацювання шляхів та умов розв’язання конфлікту.

II. Забезпечення достатнього рівня життя та соціальний захист з інвалідністю

Рішенням міської ради № 790 від 17.02.2015 р. надається щомісячна адресна грошова допомога в розмірі 280 грн. інвалідам міста на покриття витрат на житло та комунальні послуги: інвалідам по зору І та ІІ груп, абсолютно одиноким інвалідам І групи та сім’ям, в яких проживає двоє або більше інвалідів, або двоє дітей інвалідів, інвалідам без однієї або обох ніг. У 2015 році 88 сім”ям міста надано адресну грошову допомогу на покриття витрат на житло та комунальні послуги на загальну суму 332,7 тис. грн.

Рішенням сесії Трускавецької міської ради від 25.05.2010р. № 557 управління праці та соціального захисту населення встановлено щомісячну грошову компенсацію непрацюючим працездатним особам, які здійснюють догляд за інвалідом І групи, або за престарілим, який досяг 80-річного віку. У 2015 році таку компенсацію призначено 128 особам на суму 231,97 тис. грн.

З метою матеріальної підтримки інвалідів, ветеранів війни та праці надається одноразова грошова допомога за рахунок коштів місцевого бюджету. У 2015 році отримали одноразову грошову допомогу 919 осіб на суму 143,8 тис. грн.

За рахунок коштів місцевого бюджету для 10 інвалідів та малозабезпечених осіб придбано прилади обліку води на суму 11тис.грн.

Компенсація на бензин, ремонт і технічне обслуговування у 2015 році виплачена 17 інвалідам на суму 3,6 тис.грн. та на транспортне обслуговування – 16 інвалідам на суму 4,6 тис.грн.

Для інвалідів, тимчасово переселених із зони проведення антитерористичних операцій, в терцентрі надаються соціальні послуги (перукаря, швеї, взуттьовика), соціально-медичні послуги, натуральна допомога речами бувшими у вжитку. Службою у справах дітей у 2015 році проведено інспектування 5 сімей, в яких виховуються діти-інваліди, які тимчасово поселені із зони проведення АТО.

Надано одноразову грошову допомогу, згідно отриманих заяв на обласних депутатів, 4 інвалідам по 500,00 гривень кожному.

До Трускавецького міського центру зайнятості у 2015 році звернулось 37 осіб з інвалідністю. Усім надано профінформаційні та профконсультативні послуги, працевлаштовано 13 інвалідів.

На обслуговуванні в Трускавецькому територіальному центрі соціального обслуговування знаходиться 626 інвалідів. Силами соціальних робітників у відділенні соціальної допомоги вдома обслуговується 75 інвалідів міста. Згідно затвердженого наказу Міністерства соціальної політики України №760 від 13.11.2013 року про «Державний стандарт догляду вдома» складено індивідуальні плани надання соціальної послуги вдома які узгоджено з кожним отримувачем соціальної послуги або з його законним представником з врахуванням шкали оцінки можливостей виконання складних та елементарних дій. На кожного інваліда заведено «Індивідуальну карту» де визначено потреби в наданні соціальних послуг.

Для інвалідів які знаходяться на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома соціальні робітники надають понад 40 видів різних послуг. Для 9 одиноких інвалідів І групи та 4 сім’ям де проживає 2 і більше інвалідів соціальними робітниками надана допомога в оформленні адресної грошової допомоги, та для 70 інвалідів оформлено субсидії на оплату житлово-комунальних послуг .

 Проводиться робота по наданні шефської допомоги інвалідам міста з залученням організацій міста. 4 інваліди, які до виходу на пенсію працювали в різних установах, отримали шефську допомогу:

– санаторій «Кришталевий палац» – 2 чоловік по 250,00 гривень кожному;

– санаторій «Дніпро-Бескид» – 2 чоловік (продуктові набори).

Створені нові види соціальних послуг – це мультидисциплінарні команди, які формуються на договірній основі. У 2015 році для 8 одиноких потребуючих інвалідів надано комплексні послуги з виїздом додому із залученням інших фахівців терцентру (завідувач відділення, соціальний працівник, лікар, медсестра, перукар, соціальний робітник).

В терцентрі надаються такі побутові послуги:

– безкоштовне прання білизни;

– послуги перукаря, взуттьовика, швачки, робітника з комплексного обслуговування та ремонту будинків.

Проводиться співпраця з відділенням товариства Червоного Хреста, з громадськими організаціями, з релігійними конфесіями («Карітас», «Вістка Миру», «Добра Новина»), з волонтерської роботи для інвалідів міста.

3 інваліди користуються коляскою та ходунками з «Пункту прокату засобів реабілітації».

Отримано 9 ролаторів (вуличні ходунки) від «Самодопомоги Борислава».

До Міжнародного Дня людей з інвалідністю за рахунок коштів з місцевого бюджету роздано 150 продуктових набори малозабезпеченим інвалідам міста.

Надано натуральну допомогу речами 28 чоловікам на суму 222,00 грн.

Організовано надання щоденних безкоштовних обідів в їдальні “Пельменна” для 16 інвалідів міста.

За рахунок місцевого бюджету до Великодніх свят:

– надано одноразову грошову допомогу 122 інвалідам, по 50,00 гривень кожному;

– роздано паски для 122 малозабезпечених інвалідів міста на суму 1891 грн. 00 коп.;

– роздано продуктові набори 76 інвалідам на суму 3876,00 грн.

53 одиноких інваліди міста отримали кошти на осінньо-зимовий період.

Організовано волонтерську роботу серед інвалідів з залученням громадських організацій товариства «Червоний хрест», Асоціації інвалідів, ради ветеранів, відділу освіти міської ради

Працюють волонтери з числа інвалідів, які відвідують немобільних громадян, розносять їм газету «Благовіст» та одяг б/у. Члени Асоціації взяли участь у проведенні свята «Різдвяні дзвони», «Свято Матері». До Великодня роздано пасочки.

Проведено роботу з демобілізованими та учасниками АТО, які проходили реабілітацію в Трускавецькій міській лікарні, в Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» (10 чоловік). Проведено акцію «Рукавички для вояка», до якої були залучені підопічні терцентру та небайдужі мешканці міста, де власними руками вони виготовляли в’язані рукавички, шкарпетки, та інші теплі речі. Готові вироби передані військовим, які перебувають в зоні АТО. Проведено акцію «Люди допомагають людям». Зібрані кошти передані інвалідам, які проходять реабілітацію в Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький».

III. Транспортне обслуговування інвалідів, доступність, індивідуальна мобільність

Доведено до відома інвалідам міста “Положення про паркування автотранспорту для людей з особливими потребами”. В місті є 5 автостоянок, на яких 10% від загальної кількості місць виділено безкоштовного паркування автотранспорту інвалідів.

Забезпечено безплатний проїзд в межах міста для інвалідів усіх категорій, а також для супроводжуючих інвалідів 1 групи

Управлінням містобудування , архітектури та землекористування Трускавецької міської ради передбачаються вимоги доступності для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення з повним дотриманням вимог ДБН В.2.2-17.2006 «Доступність будівель і споруд для мало мобільних груп населення».

Створені умови для безперешкодного доступу інвалідів до терцентру (встановлено пандус).

З 10 навчальних закладів міста для дітей з особливими потребами безперешкодний доступ (низькі сходинки чи пандус) є до 1 поверху у 6 навчальних закладах, з них: у всіх трьох ЗНЗ (CЗШ№ 1 – низькі сходинки, НВК «СЗШ № 2-гімназія», СЗШ № 3- встановлено пандус), 1 ДНЗ № 4 «Сонечко» та двох ПНЗ _ БУТ, ДЮСК «Спортовець». У 2015 році кошти на встановлення пандусів в міському бюджеті не передбачені.

IV. Медичне забезпечення та оздоровлення людей з інвалідністю

Стаціонарні відділення міської лікарні укомплектовано пільговими жіночими і чоловічими палатами для інвалідів та осіб, прирівняних до них, а також здійснено оснащення цих палат предметами догляду за важкохворими.

На Медичній Раді проведено аналіз причин захворювання населення міста з стійкою втратою працездатності, попередньо це питання обговорено у відділеннях. Лікарями міської лікарні виконуються рекомендації програми щодо реабілітації та адаптації людей з інвалідністю, надається якісна стаціонарна та амбулаторна медична допомога.

Налагоджено відпуск безоплатних та пільгових рецептів у разі амбулаторного лікування інвалідам 1 та 2 груп та іншим категоріям. Всі бажаючі хворі з інвалідністю з порушенням функцій хребта скеровуються в Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та репресованих ім. Ю. Липи.

Безкоштовні санаторно-курортні путівки одержали 4 інваліди війни, 12 учасників війни, 8 учасників бойових дій та 20 інвалідів загального захворювання. Одну путівку для інваліда заг.захв. придбано за кошти місцевого бюджету. ТМЦСССДМ одну дитину скеровано до ДП МДЦ «Молода гвардія».

Лікар-терапевт терцентру спільно з медсестрою відділення соціально-медичних послуг проводить спостереження за інвалідами, здійснює контроль кров’яного тиску, рівня цукру в крові, ароматерапію, гірудотерапію, фізіотерепавтичне лікування апаратами (Корона, Вітафон, Небулайзер, Ванночки для гідромасажу ніг, Апарат ультрафіолетового опромінення «Промінь», Аромофоностемулятор УФО «Сонечко», Магнітотерапія). У відділенні інваліди доповнюють реабілітацію фітолікуванням – зборами трав, що покращує їх здоров’я.

Інструктор ЛФК проводить індивідуальні заняття з інвалідами після операцій, інсультів, інфарктів, переломів та інших захворювань. В кабінеті лікувальної фізкультури використовується дошка «Євмінова» для профілактики та лікування захворювань хребта.

ТМЦСССДМ підготовлено та скеровано документи трьох дітей-інвалідів на безкоштовне лікування в Міжнародній клініці відновного лікування.

V. Освіта інвалідів, рання соціальна реабілітація дітей з інвалідністю, просвітницька та виховна робота

Відділом освіти розроблено і затверджено заходи щодо впровадження інклюзивного навчання у навчальних закладах на період до 2015 року (наказ відділу освіти № 116-А від 30.08.2013 року), проте потреби в організації інклюзивного навчання у 2014/2015 навчальному році не виникло.

Для дітей з особливими потребами забезпечено належні умови для здобуття повної загальної середньої освіти у всіх 3 загальноосвітніх навчальних закладах. У 2014/2015 навчальному році 10 дітей-інвалідів, які не можуть відвідувати школу, навчалися за індивідуальною формою навчання.

Забезпечено психолого-педагогічний та соціальний супровід 28 дітей –інвалідів, які навчалися у 2014/2015 навчальному році у загальноосвітніх навчальних закладах .

Скеровано на проходження комплексної реабілітації в Обласному центрі соціальної реабілітації для дітей-інвалідів «Сонечко» – 3 дітей-інвалідів та 1 інваліда 3 групи з дитинства – на професійне навчання в реабілітаційний центр м.Львова на Хуторівку.

Протягом 2015 року у Трускавецькому міському центрі соціальних служб для сім`ї , дітей та молоді перебували під соціальним супроводом 5 сімей, в яких виховуються діти з інвалідністю. Дві з них – сім»ї переселені з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО. Даним сім»ям надавався комплекс соціальних послуг (психологічних, педагогічних, юридичних та ін.) щодо збереження та зміцнення психологічного та фізичного здоров`я та набуття впевненості в собі.

VІ. Участь у культурному житті, проведення дозвілля і відпочинку та заняття спортом

Проведено безкоштовні екскурсії в музеї міста:

– ім. М. Біласа на виставку живопису «Благословенний час Різдва», «Під рідним Шевченковим небом», «Настрої світла й тіні», «Моє натхнення», «Барвистий світ шкла», «Шлях до мистецтва».

– Історії м. Трускавця на фотовиставку «Львівські люки», презентація книжки «Трускавець – погляд крізь віки», виставка «Курорт Трускавець – обличчя в часі», тематична експозиція «Трускавчани в боях за Україну»

Інваліди міста неодноразово запрошувались на заходи в культурно-мистецькі установи міста:

– на концерт народного ансамблю пісні і танцю «Трускавчанка»;

– на концерт фольклорного ансамблю «Джерела Карпат».

Відділенням соціально-побутової адаптації терцентру проведено культурно-мистецькі заходи на які запрошувались інваліди:

– тематичні програми до Різдвяних свят, до Дня матері, до Дня вишиванки, до Дня Конституції, «Година пам’яті Героїв Небесної Сотні», година присвячена 201-річниці від Дня народження Т.Г.Шевченка

Заради культурного і духовного збагачення, розвитку творчого потенціалу людей з інвалідністю в терцентрі організовано постійно діючу виставку робіт 7-ми інвалідів

Проведено майстер – класи для інвалідів: з виготовлення ялинкових прикрас; розмальовування писанок до свята Паски; виготовлення Великодніх відкриток; з в’язання рукавичок та шкарпеток для воїнів АТО; виготовлення квітків пам’яті до Дня Перемоги.

Залучено та адаптовано до посильної трудової діяльності 147 чоловік шляхом участі в гуртках з трудової адаптації, а саме:

– «Рукодільниця» ( в’язання, бісер) –10 чол.

– «Берегиня» ( вишивання хрестиком, гладдю) –11 чол.

– «Культурно-просвітницький»- читаються лекції волонтерами про творчість відомих людей (письменників, художників, композиторів) – 16 чол.

– «Краєзнавчий»- пізнай свій рідний край (екскурсії в музеї міста) 15 чол.

– «Комп’ютер і його пізнання» навички роботи з комп’ютером – 20 чол.

– Клуб інвалідів «Промінь» – 15 чол.

– Клуб «Самодопомога» – 5 чол.

Проведено 4 міську Спартакіаду інвалідів та 28 Спартакіаду інвалідів Львівщини.

Міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для дітей-інвалідів організовано відвідування циркової вистави, екскурсії, участь в майстер-класі з виготовлення піци та квіткової композиції.

VІI. Інформаційне забезпечення

Інформація про стан виконання програми, про проведення загальноміських заходів, про роботу Координаційної Ради у справах інвалідів систематично висвітлювалась в місцевих ЗМІ, на радіомовленні та офіційному сайті Трускавецької міської ради.

Координаційна рада у справах інвалідів при міському голої Трускавця

(Переглядів 380 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви