Ісмаіл Ісмаілов: «Крым, конечно же, Украина. Жертвовать своей землей – это высшая степень глупости и предательство»

19.03.2014 | Filed under: Публікації

З Ісмаілом познайомилась у соціальних мережах. Соцмережі, якщо бути відвертим, внесли неоціненний вклад і в наш Євромайдан, і в Українську Революцію, і в ті події, які відбуваються зараз в Криму. Вони дають змогу спілкуватися з різними людьми з різних частин України та світу, пізнавати їх життя і бачення подій, аналізувати, переосмислювати.

Зізнаюся, до цього часу в соцмережах мала навіть кількох друзів-росіян (москвичів) – в своїй більшості цілком адекватних людей, які розуміють, що перебувають під кремлівсько-путінським ярмом і, якщо не доведи Господи, розпочнеться війна, щиро бажають перемоги саме Україні.

Натомість, корінних кримчан в друзях не було. До цього часу. І дарма. Бо щоб розуміти що ж насправді діється зараз в Криму – треба вести з кримчанами безпосередній діалог. Тоді все стає на свої місця. Тоді з’являється чітке усвідомлення, що жодного-жоднісінького шматочка рідної землі ми не маємо права здати-віддати-продати-«злити» окупантам. Бо мова навіть не про землі, не про шельф, не про вихід до моря. Мова про людей, для яких Крим – це батьківщина, Україна – це рідна країна.

Це інтерв’ю раджу почитати тим, хто каже «Ну якщо вони там так хочуть в Росію, якщо святкують «воссоєдінєніє» – то, може, хай йдуть».

 В час Української Революції свободолюбива Галичина стала авангардом цієї революції. Сьогодні ж Галичина має стати пліч-о-пліч з свободолюбивим кримсько-татарським народом. Народом, який не здається. Який навіть в умовах окупації твердить: «Крим – це Україна». Бо легко «майданити» тут, у нас. Але «майданити» там, в Криму – це насправді подвиг.

Мій співрозмовник Ісмаіл Ісмаілов – кримський татарин, координатор Кримського Євромайдану. Йому 25. Мешкає в Сімферополі. Саме в тому Сімферополі, де сьогодні на площі Нахімова, як показали нам «телевізійні картинки», святкували «воссоєдінєніє».

Доки «совки» святкували – українці тривожилися. «Все непросто, настроение ужасное. Ситуация уже давно вышла за рамки, когда народ что-то мог изменить» – відповів він на запитання яка зараз ситуація в Криму.

– А як виглядає ситуація у відсотковому відношенні? Бо коли бачимо картинку, що в Сімферополі святкують “воссоєдієніє” – руки опускаються. Скільки насправді отаких «совків»? І скільки тих, хто хоче, щоб Крим залишився в межах України?

– Вообще, опрос дал 41% за Россию. Референдум бойкотировался. Так что пусть отмечают. А 97% – это смешно. Почему не 99%?

– В пресі розповідають, що “зелені чоловічки”- окупанти із Кремля та так звана “самооборона” вчиняють насилля щодо тих, хто відкрито виступає за Крим в Україні. Це правда?

– Давайте сразу разделим понятия. Де-факто зеленые человечки и самооборона – это разные люди.

Насчет насилия самообороны по отношению к простым людям: да, действительно такие факты есть. Они нападали на наш мирный митинг, который организовали женщины, они нападают на журналистов, устраивают незаконные обыски, воруют оборудование. Они также похищают людей, в том числе активистов евромайдана.

– До “самооборони” входить місцеве населення чи невідомі люди?

– Входит, часть местного населения, казаки, и приезжие из России. Из России они приехали в большом количестве.

– А військові цивільних людей не займають?

– Нет, они плохо идут на контакт с гражданским населением

– “Бандерівців” зустрічали?

– Я еще нет, я даже не знаю как они выглядят, как в принципе и все население. Но все время ходят слухи, что вот-вот они должны приехать.

– Наскільки багато людей вірять оцим міфам про “бандерівців”. І що людей лякає найбільше?

– Действительно, удалось так напугать большое количество людей мифами про фашистов и бандеровцев, что тут началась охота на ведьм. И причем ситуацию довели до абсурда. Людей наверное пугают вопросы языка и неприятия так называемыми бандеровцами всего русского. Эти мифы постоянно тиражируются

– В той же час чимало кримчан виїжджають на Галичину. Сьогодні ми дізнались, що в нас в пологовому будинку народила кримчанка, яка нещодавно приїхала до нас на тимчасове проживання. Скільки дзвінків було «як і чим їй можна допомогти»!

– В связи с событиями многие мои друзья уехали. Но все же мы все надеемся что ситуация не дойдет от массовой миграции. Все-таки тут дом. И у крымских татар другой родины нет. Насчет помощи: очень много людей отозвались помочь Крыму, особенно с Западной Украины.

– Як Ви вважаєте, «совок», про який йдеться вище, можна вивести з людських голів, чи вже ні? Крим – це Україна, чи ні?

– Крым, конечно же, Украина. Тут иначе быть не может. Насчет совка, думаю можно, но Крымом реально не занимались. Тут последние 10 лет крутилась пропаганда, которая настраивала одну часть общества против другой. И Киев игнорировал эту проблему

– Чим ми можемо вам допомогти? Тобто, що маємо робити і зробити? Мова про пересічних маленьких українців (галичан зокрема) і державу в цілому. Вам там, “на місці”, видніше.

– То, что вы организовали прием беженцев, это очень круто, мы очень ценим это, мы уверенее смотрим в будущее, зная что у нас есть поддержка и в случае чего у нас есть куда уехать и есть кому принять. О более частной помощи пока написать не могу, так как ситуация нестатичная и меняется постоянно.

– Ситуація дійсно дуже непроста. Які слова хочете сказати тим, хто вагається, хто каже “А може дійсно віддати Крим, якщо так їм там в Росію хочеться”? А які слова – кремлівському окупанту?

– На самом деле это миф, что Крым хочет в Россию в большинстве. Эта та картинка, которую сделала российская пропаганда. И вестись на пропаганду и тем более жертвовать своей землей – это высшая степень глупости и предательство тех людей которые здесь живут. На счет кремлевских оккупантов – они еще подавятся Крымом. После сезона, когда население не заработает ни копейки, те кто сейчас были за Россию, осенью первыми пойдут против России.

P.S. Додам лише, що у Сімферополі за активістами розпочалося справжнє «полювання». Їх фото розвішують на стовпах. На їх будинках подекуди починають наносити свастики – щоб так позначити де живуть українці. Але вони не здаються. Замість йти на псевдо-референдум – ліпили вареники і викладали фото смаколиків в мережу. Замість опустити голову перед окупантом – випрямляють плечі. Бо Кримська земля – їх батьківщина. Україна – їх рідна країна. То віддамо Крим чи таки відстоїмо?

Марія Кульчицька, МедіаДрогобиччина

(Переглядів 98 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви