Час настільки швидкоплинний, що ми, здається, не встигли оглянутися, як минає 500 днів роботи теперішніх команд місцевої влади. З цього приводу наш кореспондент зустрівся зі Східницьким селищним головою Іваном Піляком і попросив відповісти на декілька запитань.
– Іване Євгеновичу, що вдалося, а що не вдалося зробити за цей уже немалий відрізок часу Вам і Вашій команді? Чи задоволені Ви результатами?
– У цілому так, задоволений. Депутатський корпус, виконком селищної ради немало зробили, а є ще низка напрацювань.
Розпочну з бюджету. За минулий рік ми його виконали на 110 відсотків, до того ж, заклали міцну основу для роботи цього року.
Ремонт доріг – їх полагоджено десь шість кілометрів. Прокладено близько двох тисяч квадратних метрів тротуарів, відремонтовано очисні споруди.
Ще одна надія: два наші проекти вже зареєстровано в Євросоюзі: це – ремонт доріг і будівництво амфітеатру. Отже, будемо сподіватися, що наша добра задумка пройде у Брюсселі.
Виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію школи, адмінбудинку селищної ради, на міст, берегоукріплення, встановлення очисних споруд на вулицях Т. Шевченка, Є. Коновальця, І. Котляревського. Затверджено план будівництва двох житлових кварталів…
– За рахунок чого Вам і Вашій команді вдалося перевиконати план наповнення селищного бюджету? Сьогодні це так непросто…
– У першу чергу, за рахунок орендної плати і плати за землю. Власне, зараз готуємо пакет документів для виставлення земельних ділянок на аукціон – під магазини, під спортивні комплекси і готелі, щоб і надалі наповнювати бюджет. Основна стаття доходу – земля, отже, вона може бути продана тільки через аукціон.
– Минула зима була серйозним випробуванням для влади. Особливо оголилася така проблема, як водопостачання. А як було у Східниці в той критичний час нечуваних морозів?
– Коли Рибник не подавав води через вихід із ладу насосів, Східниця справді потерпала. Замерз і водогін локального водозабору «Тама». Але що добре – силами КП «Господарник» ми практично ліквідували всі витоки води.
Якби було водопостачання на такому рівні, як на Різдвяні свята, Східниця мала б цілодобове водопостачання. Але самотужки цього питання ми не вирішимо. Сподіваємося на плідну співпрацю в цьому напрямку з Бориславським міським головою Володимиром Фірманом.
– Іване Євгеновичу, яка проблема найбільше, в’яже руки, якщо така є?
– Повірте, жодна проблема не в’яже мені руки. Просто прикро і неприємно чути від частини громадян Східниці, буцімто все, що зробив Піляк у селищі, пов’язано з його особистими інтересами. Якби це було так, то такого значного обсягу роботи не було б виконано.
«Камінь спотикання» – найбільше східницьке багатство, джерела «Нафтусі». У нас два підприємства причетні до оформлення відповідних документів щодо надання дозволів на експлуатацію джерел – КП «Східницькі джерела» і ТзОВ «Владо». На жаль, розмов багато, а мало конкретної роботи. Ще більше дивує, що деякі наші депутати залучають депутатів вищого рівня, проявляючи ще й необізнаність і некомпетентність. Зрозуміло, тут більше політики, бо до Східниці навідується останнім часом депутат обласної ради із Дрогобиччини, якого раніше в нас ніколи не бачили, але він використовує привід для роздмухування конфлікту в селищі. Дійшло навіть до трибуни Верховної Ради, де один із відомих народних депутатів озвучив «східницьку проблему», якої й немає, бо поставлено все з ніг на голову… Але нісенітниця про буцімто якусь корупцію у Східниці розноситься по всій країні. Комусь це вигідно!
– Як гадаєте, що в такій ситуації варто робити? Може, більше залучити селищну громадськість до обговорення цієї проблеми?
– Та ми неодноразово проводили громадські слухання щодо майбутнього джерел «Нафтусі». Про ніяку приватизацію джерел не може бути й мови. Адже цілюща вода – це багатство надр, а надра в нас належать державі. Мова може йти тільки про отримання ліцензії на використання джерел..
Не один раз це питання обговорювали на сесії селищної ради. Його будемо розглядати й цього четверга. Надіюся, що розум візьме верх над емоціями. До речі, ще два роки тому отримав такий дозвіл підприємець Євген Журавчак, але конкретного він ще нічого не зробив, бо все не так просто.
На минулій сесії селищної ради створено депутатську комісію щодо розвитку комунального підприємства «Східницькі джерела» в напрямку того, аби отримати ліцензію. Я стою на тому, що має бути прописаний договір між громадою і підприємством, яке буде обслуговувати джерела, де чорним по білому має бути виписано «правила гри», як саме громада може впливати і протидіяти, якщо друга сторона не виконує умов договору.
– Іване Євгеновичу, і східничан, і бориславців вельми зацікавить, як готуються влада і громада селища до «Євро-2012». Що чекаєте від цієї події європейського масштабу?
– Хочу нагадати, що при нашій каденції нас включили в зону готелів «Євро-12». Зі свого боку ми у Східниці підремонтували дороги, а от у реґіоні шляхи ще треба серйозно підремонтувати. Яка в нас добра новина: наші готелі ціни утримуватимуть на рівні минулого року. А це привабливо.
Хочу сказати, що якщо в нас будуть зарубіжні туристи, тут вигода для всього реґіону. Але ми всі маємо бути не тільки психологічно готовими прийняти іноземних туристів, але й зробити все, аби на червоніти за той безлад, який поки що є.
– Так співпадає, що із «Євро-12» співпадає проведення фестивалю «Східницьке літо». Які сюрпризи для краян і для гостей Ви підготували цього року?
– У травні в нас має відбутися фестиваль повітряних куль, на травневі свята – плануємо всеукраїнську виставку собаківників, причому сертифіковану. На Зелені свята стартуватиме фестиваль «Східницьке літо-2012». Відбудуться традиційні концерти професійних виконавців зі Львова й реґіону, учасників художньої самодіяльності. У наших планах – триденні змагання джиперів (всюдиходів) пересічною місцевістю. Це буде у перерві перед фіналом європейського футболу. На традиційне святкування храмового свята Петра і Павла дав попередню згоду приїхати блаженніший Святослав, владика УГКЦ. А День Східниці відбудеться на День Незалежності. Цього року надіємося провести цей двомісячний фестиваль на значно вищому рівні, хоча вважаю, й торік його проведено добре.
– Такі святкові дійства не тільки сприяють відпочинкові, а й є стимулом до праці. Наскільки ви сподіваєтеся на добру перспективу Східниці, зокрема, цього року?
– В нас добрий старт і цього року, за половину березня ми значно перевиконали місячний план бюджетних надходжень. Але, зрозуміло, такі святкові заходи благотворно впливають на весь реґіон.
Що хочемо цього року зробити вагоме? Плануємо спорудити коштом селищної ради сучасний спортивний майданчик, зайнятися благоустроєм, пересадити клумби, висадити дерева – все це, на перший погляд рутинна робота на повсякдень. Серйозно хочемо зайнятися проблемами джерел «Нафтусі». Хочу запевнити всіх краян: наша владна команда повсякдень працює в інтересах Східниці і східницької громади.
– Що Ви хотіли б побажати собі і східничанам на цей рік і на наступні п’ятсот днів?
– Так далеко заглядати не будемо, хоча про перспективу не забуваємо ані днини. Планів у нас багато, Східниця наша – це Всеукраїнська оздоровни-ця, яку маємо намір вивести на рівень загальноєвропейської. Це буде не скоро, але в тому напрямку йдемо.
– Дякую за розмову. Хай збудеться все, що Ви задумали для блага Східниці та східничан.
Розмову записав Роман Соловчук, газета «Нафтовик Борислава»
ТОП коментованих за тиждень