Минулої середи в Бориславі відбулася традиційна щотижнева нарада з керівниками відділів та служб міської ради. Розпочав її перший заступник міського голови Руслан Зелінський у зв’язку з тим, що міський голова Володимир Фірман був задіяний у селекторній нараді обласного керівництва. А через півгодини він продовжив нараду.
Як завжди, першим доповів про стан справ у міській медицині головний лікар ЦМЛ Василь Кочержат. Із його слів, продовжуються ремонтні роботи у відділеннях міської лікарні – травматології та хірургії. Знову ж таки, бракує у бюджеті грошей. Щодо медицини, то медики зекономили чимало коштів, коли взяли відпустки за власний рахунок бодай на короткий період. Але поки що є борги за медикаменти. До речі, це не тільки проблема нашого міста, багато інших міст та районів Львівщини – теж у великих боргах.
Не повністю забезпечені медзаклади й картоплею та іншими овочами для харчування хворих у зимовий період. Також потрібні, нехай мінімальні, кошти.
Про кошти говорив і начальник відділу освіти Віталій Лесик. їх бракує. Але ще й тому, що коли медицина все-таки зекономила на відпустках за власний рахунок, то освітяни ніяк не можуть зрозуміти, що грошей у бюджеті обмаль і коли б вони пішли у такі завласнорахункові відпустки бодай на час канікул з 2 до 10 січня, то зекономили б чимало коштів для майбутніх зарплат. Крок цей вимушений, але інших варіантів просто немає.
На виконання доручення міського голови з минулої наради начальник відділу освіти проінформував щодо ситуації із СЮТ, про яку говорив минулої наради міський голова. Те, що там увечері не було дітей, пояснюється тим, що батьки забирають дітей до темряви, адже не всі у нас мають автомобілі. Тому й потрібно скорегувати роботу секцій СЮТ і СЮН, щоб заняття улюбленою справою закінчувалися бодай о 18.00. Зимою – коли уже темно, але ще не ніч. Бо ці заклади все-таки працюють, і вихованці бориславських СЮТ і СЮН минулого року в області були переможцями.
Дотепер наш бюджет розплачується перед освітянами за борги минулих років. Добре, що їх вдалося наполовину скоротити, але чому нинішня влада має відповідати за борги своїх попередників.
Начальник відділу оборонно-мобілізаційної роботи Володимир Івасенко розповів про те, як пройшов призов бориславських хлопців до української армії.
Начальник відділу комунальної власності Ярослав Лаврик сказав, що є місце для організації притулку для собак, як кажуть, «братів» наших менших. Але наразі потрібні всі узгодження, з усіма відповідними службами. Хоча у наш час більше б треба думати про людей, дехто з яких теж не має даху над головою.
Начальник міського фінансового управління Юрій Петрів проінформував про дуже нелегку ситуацію щодо виконання міського бюджету.
Про заходи у бібліотеках міста на відзначення 200-річчя Маркіяна Шашкевича проінформував начальник відділу культури Андрій Спас.
Міський голова розповів про ситуацію, яку побачив у відділі соціального захисту населення, де все поламано, ніяких умов для роботи і ледь не щурі повзають попід підлоги. Страхіття. А люди, які там працюють, змирилися: мовляв, усе в нас добре.
Дуже багато незрозумілих речей у бухгалтерії відділу освіти. Працює шістнадцять (!) бухгалтерів, а зарплату нараховують спеціалісти машинно-лічильної станції. І доводиться платити двічі – і бухгалтерам міськосвіти, і спеціалістам машинно-лічильної станції.
Міський голова був категоричним: або бухгалтери виконують свою роботу щодо нарахування зарплати, або їх потрібно скоротити наполовину і взяти одного спеціаліста, який уміє працювати на комп’ютері.
Доповнив картину начальник фінансового управління Юрій Петрів, який сказав, що вже двічі за останні роки закуповували комп’ютери і програмне забезпечення для бухгалтерії міськвідділу освіти. Але ніякої користі з того так і не дочекалися.
Про останні події у хірургії центральної міської лікарні проінформував в. о. начальника відділу внутрішніх справ капітан міліції Назар Кос. Він сказав, що з приводу хуліганських дій у приміщенні травматології порушено кримінальну справу. Нападники будуть покарані. А взагалі-то у цьому медичному закладі, як говорилося на зустрічі медиків із правоохоронцями, потрібно або встановити «тривожну» кнопку виклику, коли охоронці прибудуть за лічені хвилини, або взяти охоронців на нічний час. Він наголосив, що відділ внутрішніх справ завжди готовий допомогти своєму містові і своїм співгромадянам. І відчувалося, що це було сказано щиро. Будемо сподіватися, що новопризначений начальник міського відділу міліції діятиме саме в цьому напрямку.
Газета “Нафтовик Борислава”
ТОП коментованих за тиждень