Ще раз про торговельну алею
Як не дивно, цього разу депутати збиралися на сесію чомусь дуже довго. Навіть об одинадцятій бракувало ще двох депутатів до кворуму, хоча сесія мала розпочати роботу о десятій годині. Здавалося б, депутати уже й не прийдуть, але все ж дочекалися. Наші обранці, більш як половинним складом, таки зібралися у сесійній залі. То ж сесія все ж розпочала свою роботу, нехай і на годину пізніше.
Порядок денний. Перше, як завжди, – «Різне». Торгова алея поперед базару: «Допоки, допоки вона буде існувати?», – обурювалися депутати. Деякі. Всі мають торгувати на критому ринку, що ним керує пан Хома. Інші заперечували, що наразі оті першочергові умови (вода, туалети), що їх мав забезпечити керівник базару, не виконані. А потрібно зробити так, щоб люди самі захотіли торгувати у більш комфортних умовах. Інша думка: все має забезпечити міліція. Тобто отих бабусь, що привозять із села по кілька пляшок молока, до речі, часто якіснішого, аніж те, що купуємо у магазинах, потрібно привести на ринок. І все це має зробити міліція. Звичайно, ті фруктові ятки, що стоять по алеї, на ринок можна перекинути. До речі, саме на них оформили вже по кілька протоколів, але штрафи власники тих яток платять, а на ринок переходити не хочуть.
Зрештою, надали слово першому заступнику міського голови Роману Дурбаку, який вкотре пояснив, що ані він, ані міський голова не мають жодного впливу ні на міськвідділ внутрішніх справ, ні на саме вирішення ситуації: депутати мають вирішувати, чи бути оцьому ринку, чи ні. То, може, варто все-таки керівникові ринку, нарешті, довести щось до пуття, а потім уже запрошувати торгівців і з алеї, і з інших територій, що ведуть аж до міського базару.
Далі – краще. Як сказав один з депутатів: «Депутати не повинні ходити до пана Хоми. Ми дали доручення – звільнити алею від хаотичної торгівлі. І це мав би реалізовувати наш міськвідділ внутрішніх справ».
Депутати вирішувати нічого не захотіли. Мовляв, на те є міська влада, щоб все це вирішувати. І це дуже правильно, але попри все, є з десяток депутатських комісій, де всі рішення мають бути обговорені, вирішені і затверджені. То ж чи депутати є для того, щоб все-таки щось вирішувати, чи тільки для того, щоб давати завдання виконавчій владі, – я не знаю, як, певно, і ви, панове бориславці.
Зрештою, прийняли протокольне рішення: наступної сесії заслухати директора МПП «Ринок», керівника міськвідділу внутрішніх справ з цього питання та головного спеціаліста з питань торгівлі відділу економіки та торгівлі виконкому.
Об`єднати «Зелений світ» із «Еко-містом»
У попередньому матеріалі прізвищ депутатів не називаю, бо одні образяться, що їх назвав, а інші – що ні. Але тут хоч-не-хоч, потрібно сказати, що ідею об’єднати «Зелений світ» із «Еко-містом» запропонував дуже поважний наш депутат Богдан Городиський. Переконаний, що керувався він найкращими задумами. Мовляв, скільки можна, щоб безкарно вивозили наш бориславський ліс, який ще 1999 року був рішенням виконкому закріплений за «Зеленим світом». А це двісті п’ятдесят гектарів лісових угідь, що могли б бути непоганим прибутком для міського бюджету і який наразі розкрадають усі, хто тільки хоче.
Ідея та й інформація, звичайно, хороша. Бо про те, що за «Зеленим світом» є такі лісові угіддя, не знав навіть нинішній керівник цього підприємства Юрій Химин. Та й звідки, коли це десь діялося ледь не п’ятнадцять років тому. І. звичайно, найвищий час виділити ставку для лісового охоронця та реалізовувати належний міській громаді ліс для користі громади. Але при чому тут об’єднання «Зеленого світу» і «Еко-міста», що передувало інформації про десятки гектарів лісових угідь, зрозуміти не можу.
Керівник «Зеленого світу» Юрій Химин сказав, що не має нічого проти, якщо так вирішить депутатський загал. Але наголосив, що, певно, це просто нерозумно. Адже «Зелений світ», нарешті, позбувся всіх боргів і повністю заробляє на себе. Як, зрештою, і всі комунальні «негабаритні» підприємства. Коли ж, справді дійде до об’єднання, що його пропонує депутат Богдан Городиський, то знову у перспективі великі борги. Адже при укрупненні підприємств навіть спитати не буде з кого. Для прикладу: Трускавець, де об’єднали комунальні служби, там і зараз не можуть собі дати ради. Борги, борги, борги….
І, мабуть, все-таки має рацію керівник «Зеленого світу» Юрій Химин.
Народ знімає мантію із Лавриновича
Коли керівник міського осередку ВО «Свобода» Юрій Химин зачитав звернення міського віча до депутатського корпусу, щоб зняти із Олександра Лавриновича звання Почесного громадянина міста, то вистачило депутатів, які засумнівалися. Адже як-не-як, а Олександр Лавринович представляв наш виборчий округ у Верховній Раді двох скликань і за час свого депутатства таки вникав у проблеми міста та багато в чому допоміг.
Резолюцію бориславського віча щодо зняття з Олександра Лавриновича звання Почесного громадянина Борислава від 15 грудня цього року зачитав депутат Юрій Химин. Здавалося б, мали б проголосувати всі одноголосно. Одноголосно не проголосували. Дехто з депутатів вирішив, що мусить бути чітка аргументація, які погані дії він вчинив і що власне є причиною, щоб позбавити колишнього нардепа від Борислава почесного звання.
Вирішили, після довгого обговорення, підготувати рішення на наступну сесію і проголосувати вже тоді. За це й проголосували одностайно.
А після цього перейшли до наступного пункту порядку денного: «Фінансові та інші господарські питання».
Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»
ТОП коментованих за тиждень