Друге пленарне засідання 69 сесії Бориславської міської ради шостого демократичного скликання, що відбулося минулого четверга, за пропозицією секретаря міськради Ігоря Яворського, який вів сесію, адже міський голова ще у відпустці, розпочалося Хвилиною мовчання. Напередодні прийшла трагічна звістка: біля Макіївки, у боях з російськими найманця-ми-терористами, загинув бориславець, кадровий офіцер-десантник старший лейтенант Сергій Шевчук. Всі присутні у залі вшанували світлу пам’ять героя, який віддав своє життя за Україну, за її майбутнє, за наших дітей і внуків, за нас із вами, за свободу рідної землі. Герої не вмирають. Сергій Шевчук назавжди залишиться у Бориславі – у назві однієї з вулиць, однієї зі шкіл міста, у вдячній пам’яті наступних поколінь. Далі перейшли до питань з «Різного», які не встигли розглянути на минулому пленарному засіданні.
Щодо тарифів на проїзд у радіотаксі міста інформував начальник відділу економіки та торгівлі міської ради Лев Попель. На сьогодні у місті, як він зазначив, працює дві фірми, що займаються перевезеннями пасажирів радіотаксі. Тарифи міська рада не погоджує. Адже тільки минулого року внесено на розгляд Верховної Ради законопроект, що передбачає погодження тарифів цих перевезень з місцевими органами влади. Коли цей законопроект буде розглянуто, наразі невідомо. Тож тарифи поки що самостійно встановлюють фірми-перевізники. У Бориславі вартість одного кілометра таких перевезень 5 гривень, але не менше двадцяти. Для порівняння, у Дрогобичі та Трускавці — сім гривень. Депутати обговорили проблему і вирішили запросити на засідання відповідної депутатської комісії представників фірм, які займаються перевезеннями на пасажирських таксі, а також зацікавлених депутатів і спільно обговорити та узгодити питання тарифів на перевезення радіотаксі, а потім вже приймати рішення.
Після цього слово надали голові ліквідаційної комісії КП «Бориславводоканал» Орестові Винару. Він коротко проінформував про роботу. Депутати вислухали, але оцінили виступ доволі критично і вимагали більш повної і конкретнішої доповіді. Правда, депутат Віктор Ревкевич, аналізуючи стан справ у «водоканалі», зазначив, що за час ліквідаційної процедури вперше в історії цього підприємства були отримані дотації по різниці тарифів, що були спрямовані на погашення зобов’язань з податку на додану вартість, і подальше продовження цієї роботи може забезпечити безгрошове погашення зобов’язань з ПДВ. Це немалі суми. І знову ж вперше в історії «водоканалу» вдалося закрити заборгованості по електроенергії в такий же спосіб: не «живими» грошима, а за рахунок різниці тарифів…
Ще детальніше роз’яснення щодо стану справ у «Бориславводоканалі» та КП «Вододар» подав перший заступник міського голови Роман Дурбак. Він наголосив, що за рахунок різниці в тарифах за два роки погашено мільйон сімсот тисяч гривень. Це при тому, що коли Роман Дурбак приступив до роботи на посаді першого заступника міського голови, борг із зарплати працівників водоканалу становив два мільйони сто тисяч гривень. Зараз — дев’яносто тисяч. Мільйон сімсот погашено різницю в тарифах. І три мільйони погашено зобов’язань з ПДВ. Є домовленість з директором Дрогобицького водоканалу про взаєморозуміння та поетапне погашення чотирьох мільйонів гривень боргу за очищення стічних вод, тобто цю різницю ми будемо закривати по мільйону в рік. Залишається тільки ПДВ. І якщо припинити ліквідацію, то заженемо себе в боргову яму. Тому потрібно попрацювати ще хоча б півроку, наголосив пан Роман, щоб закрити весь борг по зарплаті — отих дев’яносто тисяч гривень, якийсь мільйон погасити дрогобичанам за стічні води. Тоді Дрогобицький водоканал підписує нам спецдозвіл. І лише тоді ми можемо припиняти ліквідацію «Бориславводоканалу»…
Після обговорення (а зауважень від депутатів до роботи і «Бориславводоканалу», і «Вододару» було дуже багато), проголосували за те, аби надати протокольне доручення, визначити час і місце проведення своєрідної наради для того, щоб депутатська комісія ще раз спільно з керівниками відповідних служб та всіма зацікавленими структурами детально обговорила ці питання, а свої рішення винесла уже на наступну або на позачергову сесію міської ради.
Після цього про роботу з берегоукріплення у місті інформував начальник відділу з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Володимир Прідун. Як він зазначив, ситуація з берегоукріпленням, звичайно, доволі складна і без наявності коштів вирішити її дуже важко. Адже у Бориславі за приблизними підрахунками є 65 кілометрів берегів, які потрібно укріплювати. За останні шість років складено проектно-кошторисну документацію на шість основних об’єктів: береги Тисьмениці побіч площі Івана Франка — вул. Шевченка, правий берег Тисьмениці по Данила Галицького, річка Понерла – вул. Симоненка, Зелена, Лугова. Річка Лошань — вул. М. Ґонти та вул. Тустановицька. Загальна сума цих кошторисів складає близько двох мільйонів гривень. За весь цей час виконано робіт на п’ять мільйонів сімсот тисяч гривень, здебільшого для ліквідації наслідків повені 2008 року. А після 2009 року таких робіт практично не виконували. Все впирається в кошти, яких немає. І це основна проблема. А запити, які відправляємо у відповідні вищі інстанції позитивних результатів не дають.
Депутати поставилися до інформації з розумінням. Але говорили й про те, що в деяких моментах ситуація вже справді критична. Зокрема, йшлося про пішохідний місток на Тустановичах, де раніше був великий міст, а потім поставили пішохідний (вул. Тустановицька – Гірна). Він уже так підмитий, що може впасти будь-якого дня. Тут люди з одного берега буквально не можуть дістатися на другий. С й інші дуже проблемні ділянки. А звернення і депутатів, і сесій міської ради не дають позитивних результатів.
Відповідаючи на ці депутатські запити, Володимир Прідун сказав, що пішохідний місток (вул. Тустановицька — вул. Гірна) ще цього тижня буде полагоджено. Є розпорядження міського голови, вдалося знайти потрібні матеріали. Щодо взагалі берегоукріплення, то без надходження відповідних коштів зробити щось нереально.
Прозвучало запитання і щодо надання містові статусу гірського. Як інформував начальник відділу економіки міськради Лев Попель, це питання складне. Подано всі необхідні документи в облраду та обласну адміністрацію. Прийшла відповідь, що потрібно ще уточнити деякі показники і власне над цим відділ зараз працює.
Проголосували за те, щоб дати протокольне доручення врахувати всі зауваження, висловлені в ході обговорення, можливо, підготувати звернення від депутатів міської ради, і добиватися вирішення цих проблем.
Слово надано начальнику КП «Бориславтеплоенерго» Богданові Дубасу. Він попросив, щоб депутати дали дозвіл на використання для нагальних потреб підприємства труб, що були нелегально викопані з нібито нічийного трубоводу і зараз зберігаються, як речові докази, а отже, міськвідділ внутрішніх справ не може дати дозвіл на їх використання, доки не завершено кримінальну справу. На жаль, юридичне сесія не може втручатися у хід кримінального провадження, а отже не може дати й дозволу. Проголосували за те, щоб дати протокольне доручення органам міської ради в тижневий термін підготувати пропозиції щодо вирішення цієї ситуації.
Представник міської самооборони звернувся до депутатів з пропозицією надавати предметнішу допомогу нашій самообороні, зокрема, фінансову. Всі ми розуміємо, що в цей критичний час кожен з нас зобов’язаний всім, чим можна, підтримати нашу країну, армію, родини героїв-бориславців, які полягли у боях із загарбником на сході країни, самооборону міста, що займається придбанням і переправленням у зону АТО необхідних речей для наших хлопців, котрі взяли до рук зброю і захищають Батьківщину. В сесійній залі встановлено скриньку для грошових пожертв і кожен бажаючий, кожен депутат зміг зробити свій вклад у загальнонародну справу.
Депутат Михайло Гопшта запропонував депутатам усім піти і здати кров для наших воїнів, поранених у боях з ворогом. Депутати цю ідею підтримали, а головний лікар центральної міської лікарні Віталій Головчак наголосив, що в наших медустановах створені для цього всі умови і для реалізації цієї ініціативи перешкод немає.
Вирішено провести позачергову сесію за результатами роботи депутатської групи з діяльності водоканалу та інших проблем, що прозвучали на сесії. Про дату позачергової сесії буде повідомлено пізніше.
Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»
ТОП коментованих за тиждень