«Каскад» вічної боротьби та перемоги

12.05.2014 | Filed under: Публікації

Влітку 2013 року вихованець «Каскаду» Юрій Павлічко виборов найвищу нагороду на Міжнародному цирковому фестивалі в Монте-Карло. Ця відзнака в цирковому світі прирівнюється до «Оскара» в кінопросторі.

У 1985 році з невеличкого гуртка тоді ще при Будинку піонерів розпочала свою роботу циркова студія «Каскад». В багатозначну назву «Каскад» (з французької означає стрімке падіння, кілька водопадів, низка архітектурних споруд тощо) її керівник Микола Добровольський вклав постійний рух, розвиток – швидку і потужну зміну жанрів в програмі, зміну поколінь, зміну і вдосконалення номерів та техніки. В 1987 році «Каскад» як перша циркова студія в курортній системі отримала звання «Народна». З тих пір багато каскадів води витекло, народному цирку «Каскад» у 2015 році виповниться 30 років, через циркову студію пройшли кілька тисяч вихованців, для багатьох з них цирк став професією та шляхом заробітку, на жаль, за кордоном.

Тому, що циркове мистецтво в Україні загалом, і Трускавці зокрема – це одночасно тема для гордості та радості за акторів цирку та тема жалю і марних сподівань щодо матеріального становища цирків. Циркове мистецтво лише на перший погляд є легким та грайливим. Насправді за легкістю на сцені стоять години щоденних тренувань, падіння, травми та сльози, фактично життя в залі. Але під керівництвом Миколи Добровольського, який для своїх вихованців є режисером і тренером, реквізитором і психологом, нянею та прибиральницею одночасно, і завдяки працьовитості, наполегливості, сумлінності та самодисципліні клоуни, жонглери, акробати з Трускавецького народного цирку «Каскад» славляться популярністю на весь світ. Не встигають випускники «Каскаду» закінчити Київську циркову академію, як на них вже чекають потенційні роботодавці з Франції, Італії, Туреччини, Таїланду з купою привабливих пропозицій. Так, працюють за контрактом в циркових студіях України та за кордоном вихованці «Каскаду» – жонглери Ігор Дащинич та Олег Чапля, жонглер і клоун Роман Онисько, силовий жонглер Василь Бойчин, акробатки Віта Родіонова, Іра Піцур, Леся Юськів. Зараз навчаються в Київській цирковій академії нещодавні випускники циркової студії Руслан Гусейнов, брати Степан та Василь Куці, Андрій Фідик. Завдяки «Каскаду» маленький курортний Трускавець знаний у всій Україні як циркове місто. Вихованці Миколи Добровольського постійно займають призові місця та Гран-прі на Всеукраїнських фестивалях циркового мистецтва «Яскрава арена» в Дніпропетровську, «Сіверська феєрія» в Чернігові тощо. Вражають і досягнення трускавецьких циркачів на різних міжнародних змаганнях.

Та воістину немає пророка в своїй Вітчизні. В Трускавці цирк «Каскад» давно вже не просить нікого про допомогу, лише б не заважали… Яскраві самостійні артисти звикли покладатися самі на себе. Колектив повністю за свої гроші зробив ремонт залу, закуповує далеко не дешевий реквізит… Підтримку та розуміння цирк «Каскад» відчуває лише від справжнього мецената мистецтва, Героя України професора Володимира Козявкіна.

Зараз циркова студія «Каскад» переживає чергову зміну поколінь – над новими та вже улюбленими «фірмовими» номерами «Каскаду» працюють юні перспективні діти: Сніжана Пилат, Михайло Мисишин, Павло Сивак, Олександра Брус, Юлія Чіпак. На концертах «Каскаду» вміло поєднує номери в єдине полотно циркової програми чарівна ведуча Оксана Чіпак.

Не можна не сказати про ще одну особливість народної циркової студії «Каскад» під керівництвом Миколи Добровольського у Трускавці – «Каскад» надійний друг і справжня творча лабораторія талантів. Студія завжди потісниться та прийме в свою дружню родину тих, хто хоче розвиватися та працювати на славу Трускавця, будь то спортсмени чи танцюристи. Бо справжній талант вільний, незаздрісний та щедрий. Причому щедрість ця не означає «давати багато», а давати вчасно, коли друг найбільше потребує допомоги.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір`я»

(Переглядів 242 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви