Що не кажіть, а колишні вілли, такі як «Сонячна», музей Михайла Біласа («Гопляна»), музей історії міста («Саріуш»), «Світязянка», «Софія» (ще на реконструкції, тому не відомо, яку назву отримає), «Набі» («Вікторія»), готель «Парк» («Під Матір’ю Божою»), були і є окрасою курорту, його чудовою візитівкою, надавали йому особливого шарму, шляхетності, не те, що сучасні санаторії-монстри, які виростають уже в центрі міста.
Зараз, напевно, не всі трускавчани знають, що це за готель «Парк» і що він собою представляє. Про історію його заснування пише дослідник трускавецьких вілл Іван Скибак. Збудована вона у 1899 році доктором Зеноном Пельчаром. Назву дістала від скульптури Матері Божої, що стояла неподалік. Це і визначило її назву. Ця двоповерхова нарядна вілла мала 20 розкішно умебльованих кімнат. Без сумніву, тут відпочивало панство з тугими гаманцями
За радянських часів з цієї вілли зробили спальний корпус санаторію «Берізка».Тепер тут відпочивали прості трудівники. Через певний період він занепав, ремонтних робіт ніхто не проводив. За роки незалежності, коли відбулася приватизація ЗАТ «Трускавецькурорт», ця вілла перйшла у приватні руки. Будівлю реставрували, привели до первісного стану і назвали «Готель «Парк», який відкрили у січні цього року. Правда, назва ця не дуже оригінальна, але добре, що не «Ё-Моё-2»
А хто його власник? Власник настільки скромний, що не хоче себе афішувати.
Зараз цей готель має привабливий вигляд. Тут знову відновили вишуканий інтер’єр, зі смаком обставили номери. А їх, як і колись, є 20, це одно і двокімнатні люкси, напівлюкси.і весь набір сучасних аксесуарів найкращого ґатунку, необхідних для цікавого і повноцінного відпочинку.
Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»
ТОП коментованих за тиждень