Трускавецький територіальний центр обслуговування одиноких та непрацездатних громадян надає мешканцям міста більше сорока видів різноманітних послуг. Але це не ще межа, каже його незмінна директор, депутат Трускавецької міської ради, улюблена працівниками та підопічними Олена Леонідівна Пилат.
Однією з послуг є навчання пенсіонерів комп’ютерної грамоти. Здавалося б, навіщо це старшим людям, є газети, є телевізор, де вже в їхні роки вчитися? Насправді ж комп’ютерні курси є досить популярними і вже четверта група виходить з-під крильця терцентру у вільне плавання по морі Інтернету. У п’ятницю, 14 лютого, директор терцентру Олена Пилат та інструктор з трудової адаптації Лідія Дідух, котра кілька місяців поспіль займалася з пенсіонерами, видали поважним випускникам сертифікати.
Оскільки старші люди переважно цікавляться різними речами, то потреба спілкування перейшла межу звичних відносин між людьми і ввійшла в широке поле інформаційного простору Інтернету. Одне діло, коли пенсіонер довідується про щось із чуток, а зовсім інше, коли має можливість сам прочитати, наприклад, на «Трускавецькому віснику». Поспілкуватися через скайп із родичами в Росії чи США, подивитися старий фільм у зручний час, чи просто набрати якийсь текст – цього без комп’ютера та Інтернету не зробиш. До речі, комп’ютери для терцентру надав «Приватбанк».
Тож для десятка нових випускників комп’ютерних курсів терцентру світ розкрив нові горизонти. Ярослава Конц, Євген Янбулатов, Світлана Мойшевич, Зоя Сухова, Алла Бережна, Юрій Валентюк та ще кілька «студентів» стали випускниками. Перший клас пройдено, комп’ютер із незрозумілого механізму став другом, який допомагає йти по житті.
– Мене тішить, що Трускавець має таких гарних людей як Ви, які хочуть багато знати, які хочуть працювати, бути активними, – звертається до випускників Олена Леонідівна. – Вміння, які Ви здобули на курсах – це добрий подарунок для людей достойного віку. А в день святого Валентина хочу побажати Вам любові та добра, радості та всього найкращого у Вашому житті.
Жодне свято у терцентрі не обходиться без маленьких вихованців дитячого садочка «Зірочка». От і цього разу лунали пісні про весну, про любов, про Україну, а дитячі вуста зворушливо розповідали гарні віршики.
Не розслаблятися та пропонувати свіжі ідеї, які в терцентрі готові втілювати в життя, пропонує Олена Леонідівна. Для прикладу, до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка терцентр долучиться до марафону читаної поезії Великого Кобзаря, проведуть тут свято «І мене в сім`ї великій, сім`ї вольній, новій», покажуть фільм про Тараса Григоровича. Ті ж, хто освоїв програму Майкрософт Ворд, набиратимуть тексти безсмертних Шевченкових творів, щоб і далі практикуватися. Бо де рух – там життя, а воно особливо цінується власне в такому поважному, достойному віці.
Турбота та піклування про підопічних проявляються у повсякденній роботі, але не тільки. Навіть такі дрібниці як валентинка чи чашка гарячого чаю з тістечками здатні викликати сльози радості у тих, хто вдома замкнений у чотирьох стінах, хто відчував би себе одиноким, зайвим, непотрібним, тягарем для суспільства. Відчував би, якби не терцентр, де і поспілкуватися можна, де і медичну допомогу нададуть, де підстрижуть, відремонтують одяг чи взуття, дадуть добру пораду, де, врешті-решт, можна просто поспілкуватися зі спорідненими душами.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень