Кому собака — не друг

14.03.2013 | Filed under: Публікації

/У Львові та Трускавці й далі жорстоко винищують тварин/

Зневажливе, а подекуди і нелюдське, ставлення до безпритульних собак і котів уже стало нормою в українському суспільстві. Чотирилапі потерпають не лише від погодних умов, нестачі їжі й затишку, з ними борються представники влади й «догхантери».


Львівська бездіяльність

До редакції газети «Ратуша» звернувся віце-президент Західноукраїнського товариства захисту тварин Юрій Микитюк і поскаржився: за останні два роки чорної діяльності «догхантерів» у Львові ні міліція, ні ветеринарний лікар Львівської міської ради Олег Юзьків не зробили нічого, аби виявити та покарати цих негідників. 

«Догхантери» — це особи, що на волонтерських засадах винищують безпритульних псів, вони створили власне співтовариство, дотримуються анонімності й вирізняються жорстокістю. Цей рух прийшов до нас із Росії, якій більш вигідне таке негуманне ставлення до тварин, аніж демократизація та перейняття європейського досвіду.

«Випадки трагічної загибелі безпритульних тварин уже стали систематичним явищем, — говорить зоозахисник. — Перед «ЄВРО-2012» відбувалися масові отруєння собак. За два останні місяці різко пожвавилося знищення тварин. Прикладом цього може стати нещодавній випадок у Стрийському парку, де за невідомих обставин було отруєно 12 домашніх собак. Дуже ймовірно, що винуватцями смерті чотирилапих були, так звані «догхантери». На жаль, визначити точну причину смерті собак майже неможливо, оскільки належних експертиз узагалі не проводили. Потрібних доказів про винуватість догхантерів ніхто не збирає». Юрій Микитюк наголосив, що для посилення боротьби з «догхантерством» готують новий закон, який має замінити статтю 299 Кримінального кодексу України, що збереглася ще з часів СРСР і де, фактично, не була вказана відповідальність за отруєнння чотирилапих.

До пана Юзьківа у зоозахисників є й інші претензії. «19 лютого мешканку будинку на вулиці Сірка, 21, яка опікувалася безпритульними котами, було залякано штрафом і міліцією, буцімто коти створюють негігієнічну ситуацію в підвалі житлового будинку. Фактично, пан Юзьків може стати причиною того, що коти просто помруть голодною смертю», — обурювався захисник тварин. З цього приводу і жінка-опікун, і сам пан Микитюк звернулися із заявами в прокуратуру.

Через бездіяльність ветлікаря у ситуації з «догхантерами» і неєвропейський підхід чиновника до опікунства над вуличними тваринами Західноукраїнське товариство захисту тварин оголосило про початок кампанії проти пана Юзьківа. «У нас серйозні наміри, якщо цієї людини не знімуть із посади, ми будемо пікетувати Львівську міську раду. Поки він там є — ні про який рух до створення муніципального притулку, до європейських методів поводження з бездомними тваринами не може й бути мови», — заявив зоозахисник. Сам головний ветлікар усі звинувачення відкидає, каже, що жінці не погрожував, а лише проводив роз’яснювальну роботу, та й зрештою, масового скупчення котів у підвалі будинку не виявив.

Трускавецький садизм

Значно трагічнішою виглядає ситуація із тваринами-безхатьками в Трускавці: тут роль «догхантерів» виконує сама міська влада. Впродовж останніх двох років «Ратуша» систематично отримувала скарги від трускавецького захисника тварин Лідії Буги. Спершу Трускавецька міська рада уклала договір на відловлення собак з ЛКП «Лев», але коли це наробило багато галасу, перейшли на приватні послуги з відстрілювання тварин, надані однією людиною. Причому знищують їх брутально посеред білого дня.

Ситуація в цьому курортному містечку загострюється зазвичай навесні. І цей рік винятком не став. Якщо в січні-лютому редакція отримувала фотодокази поодинокого відстрілювання собак, то два тижні тому в мальовничому містечку в передгір’ї Карпат почалися вже масові отруєння тварин. Як розповіла Лідія Буга, до вольєрів, де захисники тварин утримують уже стерилізованих собак, підходили двоє молодиків у камуфляжному одязі й гумових чоботях та кидали отруєну їжу. За кілька днів таким чином жорстоко знищили понад два десятки собак. Ті, які залишилися живі, — у важкому стані й бояться навіть підходити до опікунів, не вживають їжі. Бродячих собак на вулиці після знищення чоловіки в камуфляжі спершу фотографують, а потім закидують в пакети і — в свій мікроавтобус, розповіла пані Ліда. Не одну заяву з цього приводу написала зоозахисниця в міський райвідділ міліції, та безрезультатно. До речі, чимало людей стають свідками цього садизму, зокрема й відпочивальники, задля яких міська влада і «розчищає» місто. Так ось, можливо, міським райцям буде цікаво дізнатися, що іноземні туристи зовсім не в захваті від такого розв’язання проблеми. Одна шокована громадянка Німеччини сфотографувала в парку отруєних цуциків, яких ще вчора власноруч підгодовувала, і пообіцяла звернутися до зоозахисного руху в себе на Батьківщині. Інша туристка, з Росії, описала побачене в листі й дала свої контакти, аби в разі потреби виступити свідком. Жінка написала, що зустрічала в парку руду собаку з цуценятами, люди їх годували і милувались ними, а потім за чиїмось звірячим рішенням їхню маму отруїли.

Голова Київського товариства захисту тварин Ася Серпінська знає, що коїться на Львівщині: «На мою думку, у Трускавці саме влада міста зацікавлена у ліквідації безпритульних тварин. Що менше містечко, то більше у ньому порушують закони. У Львові діє програма гуманного вирішення проблем безпритульних собак і котів, тому є підстави вважати, що у Львові діють саме «догхантери». На жаль, в Україні законними юридичними методами боротися з вбивствами беззахисних тварин практично не можливо. Бо міліція або взагалі не приймає належних заяв, або ж рекомендує провести дорогу експертизу, що не по кишені простим громадянам».

Торік, коли в Тускавці собак відстрілювали, «Ратуша» зверталась до їхньої міської ради із запитом, на що отримала відповідь за підписом міського голови. «Трускавецькою міськрадою укладена на 2012 рік угода з благодійним фондом «Життя для тварин» м. Дрогобича, який буде займатися утриманням та стерилізацією відловлених безпритульних тварин», — написав у листі великий тваринолюб, міський голова Трускавця Руслан Козир. Цього року листа ми не писали, позаяк справедливо повважали, що ще одна відписка нам без потреби…

Ірина Юзик, Оксана Бабенко, Катерина Воронова, газета «Ратуша»,

www.ratusha.lviv.ua

(Переглядів 472 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви