Цими днями Львівська обласна асоціація інвалідів ВОІ СОІУ провела конференцію на тему “Забезпечення виконання на Львівщині вимог Конвенції ООН “Про права інвалідів”, на якій мені, представнику Трускавецької міської асоціації інвалідів, пощастило бути присутній. Конференція відбулася в приміщенні Міжрегіонального центру соціально-трудової професійної та медичної реабілітації інвалідів, що на вул. Хуторівка, 38.
Представники влади Львівщини прийшли на діалог з представниками громадських організацій інвалідів, які розповіли про проблеми неповносправних та організацій інвалідів у містах і районах Львівщини.
У вступному слові голова ЛОА Леонід Тарасенко зазначив, що такі проблеми мають місце не тільки на Львівщині, але і у всій Україні, вже пройшло 1,5 року з дня ратифікації Конвенції ООН, яка зобов’язує державу дотримуватися виконання її положень і вжити заходи для цього. Текст Конвенції містить 50 пунктів статей, в яких йдеться саме про забезпечення прав інвалідів. На сьогодні конкретних, суттєвих кроків не зроблено. Президент України Віктор Янукович підписав Указ “Про заходи щодо розв’язання актуальних проблем осіб з обмеженими можливостями”, метою якого є активізація роботи органів виконавчої влади, котра повинна бути спрямована на забезпечення прав інвалідів, привернення уваги суспільства до їхніх проблем, толерантного ставлення до таких осіб.
До 1 вересня поточного року Кабінет Міністрів має підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України низку законопроектів щодо внесення змін до чинних законів України з питань життєдіяльності людей з обмеженими фізичними можливостями та забезпечити за участю громадських організацій інвалідів підготовку і затвердження до 01.11.2011 р. державної цільової програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції про права інвалідів та розвитку системи реабілітації інвалідів”.
Представники інвалідських організацій доводили до відома влади, що незважаючи на те, що вже Україні 20 років, а нашій Конституції 15 років, та виконання законів не здійснюється в повному обсязі, застарілі закони н відповідають вимогам часу. Неодноразово піднімалося питання, що повинен бути прийнятий закон “Про статус інваліда”, теж дуже повільно в життя впроваджуються ті закони, які стосуються інвалідів.
Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич наголосив на важливості системної роботи із захисту інвалідів: “Наразі про системну роботу говорити не доводиться – намагаємося реалізувати бодай окремі, першочергові заходи в цій сфері. Львівська обласна рада прийняла Комплексну програму соціальної підтримки і реабілітації інвалідів на 2011 – 2014 роки, яка є досить якісним, фахово підготовленим документом. Але заходи програми потребують фінансування, яке наразі недостатнє. Тільки спільними зусиллями усіх гілок влади, громадськості, організацій інвалідів ми зможемо реалізувати програму захисту і реабілітації інвалідів”, – зазначив він.
Заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Стефанишин впевнений, що в кожному місті повинні бути єдині центри підтримки і реабілітації інвалідів. Виступили також керуюча Львівським відділенням Фонду соціального захисту інвалідів Г. Мисаковець, лідер інвалідного руху Я. Грибальський, експерт Львівського Центру громадської адвокатури О. Коваль, голова об’єднання організацій роботодавців Ривак.
На завершення зустрічі присутні відзначили, що підключення керівництва області для обговорення спільних питань п реалізації Конвенції ООН вже є кроком вперед. Іншим плюсом є те, що при затвердженні Комплексної програми на 2011 – 2014 роки були враховані пропозиції громадських організацій інвалідів Львівщини. Наступним кроком має стати аналіз та обговорення всіх діючих законів, які стосуються інвалідів і до цього повинні долучитися всі члени асоціацій і громадських організацій інвалідів.
Я теж запрошую членів Трускавецької міської асоціації інвалідів і сіх, кому не байдужі проблеми інвалідів, долучитися до цього процесу та подавати свої пропозиції та зауваження на адресу ТМАІ (м. Трускавець, вул. Дрогобицька, 29/2) для врахування при формуванні державної цільової програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції про права інвалідів та розвитку системи реабілітації інвалідів”.
Разом ми – сила!
Надія Заблоцька, голова ТМАІ
До теми. На допомогу неповносправним, які бажають отримати освіту
Перелік спеціальностей, яких можна навчитися у Міжрегіональному центрі соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів (79000, м. Львів, вул. Хуторівка, 38, тел. 244-76-13)
Оператор комп’ютерного набору (5 міс.), касир (6 міс.), обліковець – реєстрація бухгалтерських даних (6 міс.), квітникарка-флорист (2,5 міс.), водій категорії В (3 міс.), перукар (6 міс.), манікюрниця (3,5 міс.), педикюрниця (3,5 міс.), візажист (7 міс.), агент з організації туризму (6 міс.), швачка (3 міс.), взуттєвик (13 міс.), слюсар з ремонту автомобілів (4 міс.), кравець (4 міс.), секретар керівника (4 міс.), соціальний робітник (7 міс.), фотограф (6 міс.),, слюсар-електрик з ремонту устаткування (6 міс.), оператор комп’ютерної верстки (4 міс.), кухар (4 міс.), продавець продовольчих чи непродовольчих товарів (5,5 міс.), оператор котельні (4 міс.), ліфтер (1,5 міс.), вишивальниця (1,5 міс.), бармен (5,5 міс.), офіціант (5,5 міс.), різьбяр (4,5 міс.), живописець (9 міс.).
Для зарахування на реабілітації слухач повинен подати наступні документи: заява на ім’я директора Центру п. Дунаса Г. Г.; копія індивідуальної реабілітаційної карти (видана МСЕК); копія посвідчення інваліда; копія паспорта; скерування від Управління праці та соціальної політики; профорієнтаційний висновок з Центру зайнятості; медична документація (виписки з історії хвороби, рентгенограм, флюорографія за останні 6 міс., для жінок – консультація гінеколога).
ТОП коментованих за тиждень