Так почала діяти адміністрація КП «Наше місто» на чолі з в. о. генерального директора Теодозієм Копком у відповідь на вимоги колективу виплатити заборговану за чотири місяці заробітну плату і створення страйкового комітету. Як відомо, кращий захист – це напад. Після бурхливих подій минулого тижня: створення страйкового комітету, звернення до міських і обласних депутатів, розгляду ситуації в депутатських комісіях, адміністрація КП «Наше місто» почала нападати. Явно за наказом нового міського голови в присутності ревізорів з «Арко» у вівторок 25 січня приблизно в одинадцятій годині ранку в. о. генерального почав викликати до себе по одному працівників-пенсіонерів і робити їм «цікаву» пропозицію – пишіть заяву на розрахунок за згодою сторін і одразу другу про прийом на роботу по угоді на три місяці…Все це подавалось під відомим соусом: «У нас йде реорганізація підприємства. Нема фінансів. Молодих нема де діти. А пенсіонер хоч має на хліб…». Так керівництво комунального підприємства почало діяти неконституційними психологічно-тисковими методами, давно відомими працівникам ЗАТ «Трускавецькурорт». Але рівень керівництва трохи не той, тож вийшло все якось не так невідворотно і страшно. Та увагу і головні зусилля комунальників таки було скеровано з боротьби за зарплату на захист свого місця праці.
В КП «Наше місто» про виклики пенсіонерів «на килим» довідалися профспілка і страйковий комітет. Голова профкому Валентина Мазур, голова страйкому Ігор Костур та член профкому з правових питань Омелян Дяків одразу втрутилися в ситуацію і висловили вимогу бути присутніми при розмовах з працівниками-пенсіонерами. Вони, а також заступник директора філії по експлуатації житлового та нежитлового фонду Орест Бачинський відстоювали, як могли, кожного робітника. Адже пенсіонери – це, здебільшого ветерани комуналки, які працюють в цій сфері понад 30 років і є справжніми майстрами своєї справи. Як от наприклад майстри ліфтів Валентин Клепач чи Валентин Цехмейстер, чи столяр Іван Гнатко. Іван Михайлович взагалі працював в ЖЕКу ще педагогом-організатором, має вищу освіту. Після ліквідації, до речі, цікавих і потрібних посад педагогів-організаторів тимчасово пішов працювати столяром і полюбив цю роботу. І наділі сповнений планів і задумів. Найближчі – допрацювати до перерахунку пенсії і зайнятися створенням ОСББ власного будинку. Хто знає Івана Гнатка, про нього відгукувалися так: «Не вимагає матеріалу. Може з нічого зробити щось.» Так, Іван Михайлович живе за принципом – хто хоче працювати, шукає можливості, а хто не хоче – шукає причини. В такому ракурсі радив і керівництву КП «Наше місто» підійти до реорганізації – почати з порядку, роздивитися, хто працює, а хто демагогію розводить, а не за віком викликати по одному…Майстри ліфтів і так уже скорочені, та замість 10-12 обслуговують по 27 ліфтів, по три роки не були у відпустці. Слюсар-сантехнік Анатолій Семенюк також пенсіонер, але саме він найкраще прочистить каналізацію, чого не може, а часто не хоче робити молодий. Зміна поколінь в робітничих професіях – серйозна проблема і тема для окремої статті.
А 25 січня підтримані профспілкою працівники-пенсіонери всі відмовилися писати заяву про звільнення і прийом по угоді. Жіночка, яка поспішила, видно, першою потрапила під тиск, також забрала свою заяву. «Заяву не писатиму. Хочете, скорочуйте. Але в трьохденний термін виплатіть зарплату і компенсацію, і протягом року не маєте права когось брати на цю посаду. Інакше подам до суду», – висловив позицію пенсіонерів досвідчений комунальник Любомир Бега. «Буду опиратися до кінця» – додав Анатолій Семенюк.
А в. о. генерального Теодозій Копко слухав і записував, робив собі якісь помітки. Штатного розпису, який має бути результатом реорганізації, не показував, лише час від часу казав «З вами все ясно. Добре, будемо дивитися», рідше: «Вашу посаду буде скорочено». Ясно, що цю битву виграли не всі працівники-пенсіонери, і це далеко не кінець непопулярних дій керівництва КП «Наше місто». «Навіть при консенсусі комусь буде боляче», – висловилася головний бухгалтер «Арко» Галина Вацко, яка тепер о угоді перевіряє бухгалтерську діяльність КП «Наше місто». Але пригальмувати процес напівзаконних скорочень, не погоджуватися на все, як миша перед удавом, сподіваюся, вдалося.
А наступного дня в. о. гендиректора КП «Наше місто» продовжив викликати до себе працівників з вимогою писати заяву на розрахунок, повідомили нас працівники підприємства. Але вже, видно з метою посіяти розбрат в колективі і злість на пенсіонерів, взявся за молодших…
Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»
ТОП коментованих за тиждень