КП прийшов “капець”.

27.07.2010 | Filed under: Некатегоризовано

Звернення міського голови Трускавця

Шановні трускавчани та депутати Трускавецької міської ради!

За минулий опалювальний сезон комунальне підприємство «Наше місто» забезпечило Трускавець не лише теплом, а й гарячою водою (у Львівській області гаряча вода для населення подавалася тільки у Львові та в Трускавці). Відбулося це без жодних зривів, попри ряд природних, економічних та інших факторів, а також без підняття тарифу на ці послуги для населення міста.

Через економічні, соціальні, нормативні та інші причини діяльність підприємств житлово-комунальної сфери протягом тривалого часу є планово-збитковою.  Це підтвердив у своєму інтерв’ю міністр ЖКГ  Юрій Хіврич 26 липня 2010 року. Він сказав, що тарифи  житлово-комунальних підприємств в Україні покривають 80 – 85 %  собівартості (http://www.minjkg.gov.ua).

Як результат, комунальна галузь є збитковою, причому Трускавець в розрізі області і так ще займає кращі позиції. Так, згідно офіційних даних Львівської облдержадміністрації, станом на 1 січня 2010 року за спожитий природній газ в Дрогобичі борги становлять 2 мільйони 990 тисяч гривень, в Стрию – 6 мільйонів, в Новояворівську – 3 мільйони 800 тисяч, в Червонограді – 5 мільйонів 400 тисяч, а «Енергія» з Нового Роздолу взагалі заборгувала перед державою 25 мільйонів 900 тисяч гривень. У Трускавці ж на 01.01.10  біжуча заборгованість становила всього 1 мільйон 805 тисяч.

Витрати комунального підприємства на теплопостачання та гаряче водопостачання завжди компенсувалися з декількох джерел: оплата населення, підприємств, установ за спожиті послуги; дотації та субвенції держави; допомога міського бюджету.

Економічна криза зменшила платіжну спроможність населення і мешканці Трускавця в загальному стали гірше розраховуватися за надані послуги. Станом на 1 липня 2010 року борг населення перед КП «Наше місто» перевищує 4 мільйони гривень.

З минулого року держава перестала компенсовувати різницю в тарифах для теплопостачальних підприємств. Окрім того, внаслідок різкого падіння надходжень до бюджету міста, Трускавець в 2009 році в кілька разів зменшив фінансові вливання в комунальне господарство міста порівняно з попередніми роками. Поповнення Статутного фонду комунальних підприємств з міського бюджету – практика не лише Трускавця, це загальноукраїнська практика. Вона давала свої позитивні результати, але внаслідок тої ж економічної кризи підтримка комунального господарства Трускавця в 2009 році виявилася нижче мінімально допустимого рівня.

Залишковий принцип формування бюджету для  комунального господарства привів до хронічного недофінансування галузі. Так за останній рік потреби коштів санітарної очистки і благоустрою міста, а це основні роботи які формують лице курорту, вище за кошторисні  призначення,  більш як на мільйон гривень. Мова йде про вже виконані роботи, без яких існування курорту є проблематичним.  Цей борг досі не погашено.

Всі вищеназвані чинники (зменшення проплати населенням, абсолютна відсутність державних дотацій, зменшення підтримки комунального господарства зі сторони міста) призвели до того, що в КП «Наше місто» виникла заборгованість за спожитий природній газ в сумі біля 5 мільйонів гривень. Борг в 5 млн. грн. складається  з 4 млн. грн. боргу населення і більше 1 млн. грн. боргу міського бюджету перед теплопостачальною організацією.

Як стягнути  в короткий час заборгованість з населення, яке потерпає від безробіття, низьких зарплат, росту цін? Забирати квартири, виселяти людей, продавати їх майно?

Чи може не гасити борги, не купувати газ, залишити людей напризволяще? Міська влада повинна взяти на себе відповідальність за громадян з низькими доходами, безробітних, і тих що опинились в скрутній життєвій ситуації. Місто має заплатити за них за газ. І коли держава почне виходити з кризи, коли рівень життя людей покращиться, отримати ці кошти назад.

Для своєчасного одержання ліміту газу на новий опалювальний сезон потрібно борг погасити в найкоротші терміни і єдиним виходом з цієї ситуації є одержання кредиту.

Кредитний механізм використовується для покриття касових розривів. Це стандартна практика вирішення проблем у бюджетній сфері.

З метою зменшення ризиків  кредиту пропоную розпочати глибоке реформування КП «Наше місто» – виділити у самостійну фінансово-господарську діяльність теплоенерго, ритуальні послуги, саночистку і благоустрій. Це надасть їм можливість самостійно розширяти сфери діяльності, наприклад, теплоенерго додатково до основної діяльності може монтувати і обслуговувати системи автономного та індивідуального опалення.

Для фінансової допомоги КП «Наше місто» у погашенні кредиту можна використати пропозицію депутата Пілька щодо продажу земельних ділянок. Але ми всі добре знаємо, що процедура продажу землі тривала і опиратись тільки на неї, як на джерело надходження коштів для погашення боргів за газ до початку опалювального сезону дуже ризиковано. При наявності кредиту, погасивши заборгованість за газ, продаж землі можна проводити не поспіхом, а ґрунтовно опрацювавши з максимальною вигодою для міста.

Для отримання кредиту потрібна згода Трускавецької міської ради і депутати прекрасно розуміють необхідність такого кроку. Значна їх частина, причому від різних політичних сил, не проти надання дозволу для отримання кредиту. Але є частина депутатів, які готові заради своїх передвиборчих інтересів заблокувати його.

З метою здобуття дешевих політичних балів кілька депутатів навмисно перекручують пропозиції по заставі майна, зводячи все до того, що влада нібито хоче надати під заставу одне з приміщень на вулиці Данилишиних, відданих для потреб соціальних служб. При цьому повністю ігноруються пропозиції влади Трускавця та керівництва КП «Наше місто» щодо інших об’єктів. Натомість жодних конкретних та реальних пропозицій від депутатів, які блокують таке потрібне для громади міста рішення, не пролунало. Керівники БЮТ та Пори взагалі не подали жодних конструктивних ідей. Навіть на спеціально підготовленій та проведеній 2 липня прес-конференції очільниками БЮТ та Пори не було надано жодної раціональної пропозиції, все зводилося тільки до бездумної критики.

Влада Трускавця повинна забезпечити безперебійну роботу всіх служб, які контролює міська рада, як соціальних, культурно-освітніх, так і господарських. Ми несемо за це моральну відповідальність перед громадою та відповідальність перед законом. Наш обов’язок, незважаючи на загострення передвиборчої боротьби, не допустити зриву своєчасного початку опалювального сезону заради здоров’я дітей і дорослих трускавчан. Саме тому я як міський голова наполягаю, щоб питання погашення заборгованості за газ перед державою та питання підготовки до нового опалювального сезону були пріоритетними. Саме тому я двічі звертався до депутатів з проханням виконати свій депутатський обов’язок, прийняти участь у всіх депутатських заходах по вирішенню питання кредиту і до прийняття рішення сесією не йти у літню відпустку. На жаль, питання, яке ми планували вирішити до 1 липня, і надалі залишається відкритим, хоча липень вже закінчується. Затягування його вирішення та безкінечні обговорення без внесення раціональних пропозицій нікому не піде на користь. Тому я вкотре звертаюся до депутатів міської ради та до всієї громади Трускавця із закликом об’єднатися для спільного вирішення проблеми, для спільного відстоювання інтересів мешканців нашого міста-курорту.

Позиція у вирішення питань теплопостачання міста, кредиту для закупівлі газу є екзаменом на зрілість політичних сил, депутатського корпусу, на здатність взяти на себе відповідальність у важкий для країни і міста час.

З повагою, Ваш міський голова Лев Грицак

(Переглядів 19 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви