На Покрови «Мері» презентує нове відео
71-ша річниця створення УПА не залишилась без уваги рок-музикантів. На Покрови (14 жовтня) телеканали західного регіону будуть презентувати нове відео групи «Мері» на пісню «Незнайомий мій брат». Як розповів нам лідер групи Віктор Винник, пісня була написана ще в далекому 2002 році. На той момент окрім «Мері» Віктор перебував ще й у складі гурту «Немо» як автор та гітарист. Музикантам пісня сподобалась і невдовзі було розпочато запис. Але у 2003 Віктор залишив «Немо», щоб зайнятись власним проектом «Мері». До слова, це ніяк не вплинуло на творчу співпрацю колективів, оскільки вона триває дотепер. Запис твору співпав зі святкуванням 60-тої річниці створення Армії УПА, і вважається що у пісні йдеться саме про це.
Вперше «Незнайомий мій брат» був представлений у 2004 р. на Помаранчевому майдані у виконанні гурту «Немо». Пісня одразу «пішла в народ».
У 2010 група «Мері» записала власну версію «Брата», яка увійшла до другої студійної платівки гурту «Війни в прямому ефірі-2010». Команда одразу вирішила відзняти на неї відео. Але жодна із запропонованих режисерами ідей, з тих чи інших причин Віктору Виннику не підійшла.
Влітку 2013 р. «Мері» стали учасниками фестивалю «Франкофест», де пісня була виконана перед 50-тисячною аудиторією. Кадри із цього виступу лягли в основу відеокліпу. Як зізнався Віктор Винник, «дуже добре, що ми не відзняли це відео раніше, тому що воно повинно бути саме таким, як є зараз».
Дрогобицьке музичне училище імені Василя Барвінського на порозі змін
Можливо «зміни» заголосно сказано, проте традиційний етап обрання чи переобрання керівника цього закладу завше стимулює нового чи умовно «нового» керманича до активних дій для оправдання довіри колективу. Тому зміни при будь-яких результатах виборів будуть. Але якими вони будуть: радикальними чи еволюційними? Так і цього разу по завершенні п’ятирічного циклу творчий колектив знову постане перед вибором: залишати попередника чи вдатися до радикальних змін у їхньому звичному житті. Щодо попереднього керівника Миколи Ластовецького, то йому є що продемонструвати за декілька каденцій роботи на посаді директора. Насамперед, це стабільність роботи закладу. По-друге, у час кризи, коли на культуру звертають щонайменше уваги, дрогобицьке музучилище не лише зберегло високий рівень викладання, але й спромоглося регулярно тішити шанувальників академічного мистецтва новими перемогами на престижних фестивалях і конкурсах. Проте контракт – річ чітка і беззаперечна, тому попереду вибори.
Станом на час написання публікації ані офіційних кандидатів, ані їхніх програм ще не проголошено. Проте в кулуарах уже ведеться мова про можливих претендентів. З неофіційних джерел стало відомо про трьох можливих кандидатів на цю посаду. Це старий керманич Микола Ластовецький, це диригент театрального оркестру Микола Михаць, а також викладач цього закладу Роман Кабало. Проте ймовірність останнього наразі під сумнівом через певні документальні проблеми зі сфери трудових відносин. Усе ніби було б добре, якби не одне «але»: з невідомої причини серед колективу розповсюджуються чутки про намагання зверху нав’язати їм «потрібну» кандидатуру. Допоки колектив гадає хто це може бути, напруга зростає, тож сам процес виборів цьогоріч обіцяє бути інтригуючим. Чи є підґрунтя під домислами і чутками, побачимо уже незабаром, адже вибори за попередніми даними мають відбутися уже в жовтні.
І на завершення, чому власне нас, журналістів, зацікавили події. здавалося б, внутрішнього життя цього закладу. Насправді Дрогобицьке музичне училище – це один з останніх аргументів для міста та регіону, яким можемо козиряти назовні. Він залишається дзеркалом культурного розвитку нашого краю і нас з вами. Тому його наявність і стабільність роботи залишається острівком оптимізму у часи криз занепаду та деградації.
Лев Скоп і «Чорна Дебра»
Не випадково кажуть: якщо людина талановита, то талант її проявляється у всьому. Це ж стосується непересічної фігури українського малярства і іконопису Лева Скопа. Відомий загалу як чудовий фахівець іконопису та як експерт-реставратор, він цього тижня відкрив себе і як рок-музикант. Днями в Інтернеті з’явилась прем’єрна робота рок-групи «Чорна Дебра» під назвою «Дірвана», ідейним натхненником і бас-гітаристом якої є пан Левко. На його думку, все що він робить і чим займається, приносить йому неабияке задоволення, а тим паче коли поряд зібрався дружній і творчий колектив. Наразі географія колективу охоплює Дрогобич (барабани – Віталій Креслав), Львів (вокал – Михайло Скоп), Стрий (гітара – Тарас Долішний). Штатно група розміщується у Львові, де, зокрема, відбуваються усі репетиції. У планах групи – запис свого першого дебютного альбому. Тому роботи тривають і наразі завершується робота на студії «Yareksound» над другою композицією «Крок за кроком», прем’єра якої відбудеться уже незабаром.
Ярослав Баран
ТОП коментованих за тиждень