Чим відчутніший наступ урбанізації на суспільство, тим ширшим стає коло людей, які усвідомлюють: під загрозою опиняється передовсім беззахисна людська душа. Яким би здоровим і вдоволеним не було тіло – без здорової душі воно приречене на примітивізм. Газета «День» множить кількість свідомих людей, які дбають про здоров’я, передовсім, розуму та душі. Найактивніші симпатики нашого видання зініціювали створення Благодійного фонду сприяння ініціативам газети «День», який поповнюється новими цікавими людьми. Серед них – Лев Грицак – генеральний директор трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати», заслужений лікар України, лауреат Державної премії України. Він та, його однодумці, відчуваючи значимість культурологічно-історичних проектів «Дня», сприяли у шостому перевиданні легендарної книги бібліотеки газети «День» «Україна-інкогніта», подарували бібліотечній системі Трускавця всі видані книги «Дня», а також оформили передплату газети в культурно-освітні заклади Трускавця та Дрогобича. Тільки люди, що глибинно розуміють силу слова й думки здатні на ось такі гуманітарні просвітницькі вчинки, бо й самі вже багато зробили в цьому житті.
Про нових партнерів Фонду сприяння ініціативам газети «День», яким є колектив санаторію «Карпати», хочеться сказати: вони першими на славнозвісному курорті переконливо довели: ефект від оздоровлення можливий лишень у поєднанні лікувальних властивостей джерел та невичерпних властивостей краси. Саме тому 20 років тому, всупереч стандартам, з’явився в Трускавці заклад, який по праву можна назвати – музейною оздоровницею. Не інакше. Тоді молодий і завзятий, а основне – творчий за вдачею головний лікар Лев Грицак, здолавши безліч бар’єрів та перешкод домігся внесення коректив та змін до проекту побудови корпусу санаторію та оздоблення прилеглої території. До роботи над проектом Лев Ярославович залучив ( як це не здасться дивним) – групу дизайнерів Львівського художньо-виробничого комбінату, який на той час очолював архітектор, художник, заслужений діяч культури України Орест Скоп. Групою фахівців був виконаний проект художнього оформлення інтер’єрів санаторію «Карпати». Вони в майбутньому й стали отією «родзинкою», що надала оздоровниці особливого естетичного «звучання»! Відтоді відвідувачі «Карпат» милуються неповторними музейними холами, де представлені високохудожні зразки живопису, скульптури, гобеленів, гутного скла, косовської та львівської кераміки, різьби по дереву, ковальства, пластики тисненої шкіри… Ці роботи виконані знаними майстрами: Андрієм Бокотеєм, Василем Яричем, Олегом Боньковським, Ігорем Стеф’юком, Олександром та Василем Швецями, Ігорем Ковалевичем, Уляною Ярошевич, Ярославом Гіппою, Романом Петруком, Ігорем Копчиком…
В цілому ж величезна творча праця була оцінена Державною премією України з архітектури у 1993 році. Та роботи з примноження естетичних особливостей санаторію на цьому не закінчилися. Навколо корпусів було розбито ландшафтний парк , якому дали назву «Підгір’я». Він займає нині площу 7,5 га, оздоблений альпінаріями, газонами, ландшафтними композиціями. Тут переважає флора карпатського регіону, багато рідкісних рослин та квітів. Озеленення ландшафтного парку відбувалося під пильним оком та консультаціями спеціалістів Уманського дендропарку «Софіївка», фахівців однієї з львівських дизайнерських фірм. Та Лев Грицак зі своєю командою пішли далі й запропонували, так би мовити, «поетично» доповнити ландшафт. Так, на території поблизу корпусу санаторію «Карпати» з’явилася стилізована символічна Стежка «Зів’яле листя», за мотивами творчості Івана Франка. На цій гірській покрученій стежині розміщено сім паркових скульптурних композиції, виконаних з дерева авторами В. Кушнірем та Д. Грабарем. За оригінальність та естетичну довершеність ландшафтного парку «Підгір’я», журі Всеукраїнського конкурсу «Україна квітуча» в 2008 році присудило Гран-Прі.
Але, як відомо, творчим, одержимим людям не притаманне заспокоєння та «спочинок на лаврах». Тому починаючи з 2011 року в санаторії «Карпати» розпочато реконструкцію корпусів з осучасненням інтер’єрів. Санаторій набуває статусу готельно-курортного корпусу з встановленою категорією зірковості – «чотири зірки» .
Щодо лікувальної бази санаторію «Карпати», то вона є однією з найбільш сучасних на курорті Трускавець. Відповідно й рівень фахівців тут дуже високий.
«Карпати» нині не потребують реклами. Санаторій став уже практично міжнародного рівня оздоровницею, яка окрім усього репрезентує Україну в світі.
Повертаючись до витоків створення ось такої унікальної, не схожої на інші, естетично-оздоровчої бази трускавецького санаторію «Карпати» вкотре ловиш себе на думці – наскільки важливою складовою, а можливо й визначальною категорією будь-якого успіху є роль особистості.
Лев Грицак, зробивши успішним своє дітище – санаторій «Карпати», свою успішність продемонстрував і в якості міського голови Трускавця, котрим його обирали двічі. «Для мене, – говорить Лев Ярославович, – надзвичайно важливим є самореалізація людини. Я поважаю людей успішних. Дорога до успіху, здебільшого, терниста і важка. Люблю працювати на результат. Нині модно спекулювати поняттями патріотизму. Кожен вкладає в це свій смисл. Для мене український патріот це людина, яка не язиком, не емоціями, а – справою стверджує себе і свою державу! Ми, українці, стільки втратили часу на балаканину та взаємозвинувачення! А тим часом Україну століттями шарпають зі всіх боків. Тому я сприймаю лишень конкретні результативні дії своїх співвітчизників. Саме через те близькою за європейською сутністю для мене є й газета «День» та її проекти. Газета робить українця впевненішим, розсудливішим, розумнішим. А це нині – чи не найважливіше, погодьтеся».
З радістю погоджуємося й сподіваємося на подальшу творчу співпрацю.
Микола Гриценко, президент Благодійного фонду сприяння ініціативам газети «День»
ТОП коментованих за тиждень