Упродовж багатьох століть український народ безупинно творив своє, тільки йому властиве духовне середовище, наповнюючи його своєрідними обрядами, ритуалами. Фактично формувався внутрішній світ українців, осягався весь навколишній простір, закладалися світоглядні засади. Однією з граней світогляду у кожній родині була лялька-мотанка, що виконувала роль оберегу, була символом мудрості, берегинею роду, символом матері-прародительниці та зв’язку між поколіннями, одна із найдревніших іграшок, якій тисячі й тисячі років.
І щоб не переривався оцей зв’язок поколінь, 16 жовтня у бібліотеці-філії №1 для юних читачів бібліотеки пройшла народознавча година «Лялька-мотанка як народний оберіг». На заході бібліотекар Наталя Іваночко розповіла дівчатам про історію створення різних видів ляльки-мотанки, про її значення у житті людини та провела цікавий майстер-клас з виготовлення мотанки. Для майстер-класу було обрано просту модель – ляльку-травничку. Такий оберіг буде не тільки оберігати та прикрашати оселю, але й наповнювати її легким ароматом літніх трав увесь рік.
Шановні трускавчани, кого зацікавило мистецтво виготовлення різних видів ляльок-мотанок, звертайтесь до бібліотеки-філії №1, що по вул. Бориславська, 36 за літературою на дану тему.
Віра Савка, завідувач Трускавецької бібліотеки-філії №1
ТОП коментованих за тиждень