«Листопад» від Я-Река

04.11.2019 | Filed under: Публікації

3 листопада співак Я-Рек презентував нове відео на пісню «Листопад», яка дещо раніше була записана на студії Yareksound. У активі автора це вже третє відео, яке, за його словами, аж ніяк не мало шансів з’явитися саме цього року.

– Пісня не нова, їй уже понад 2 роки і я ніколи не розглядав її як матеріал для відеокліпу. Проте сталося не так як планувалось. Завдяки ініціативі, яка вийшла з творчого об’єднання фотографів «Фотопленер 1.0» і слушній пропозиції від них, таки згодився на цей творчий експеримент, – розповідає Я-Рек. – Насправді після запису пісні «Ти розумієш мене» і створення до неї відео я боявся, що усі наступні пісні просто не здатні бути таким ж вдалими. Проте час не стоїть на місці і таки треба рухатися вперед.

Ініціатором і головним оператором-постановником цієї роботи став керівник об’єднання фотографів «Фотопленер 1.0» – Микола Козлов. Саме він запропонував пісню та локацію для цієї відеороботи.

– Для нашого об’єднання це була безпрограшна справа. Ми давно мріяли командою спробувати себе у новому відеожанрі і це була чудова нагода, – розповідає Микола Козлов. – Першим ділом нам вартувало переконати Я-Река до співпраці, а далі питання часу і техніки, за що ми власне відповідали, а за креатив відповідальність на Я-Реку.

Згодом до команди доєдналася дизайнер, фотограф і художник Марія Краснова, яка також знялася в епізоді кліпу. результативною.

Як зазначає співак, вперше знімати відео довелося такою командою, проте це позитивно вплинуло на кінцевий результат: зйомки тривали в рази швидше і в процесі породжували усе нові і нові цікаві ідеї і зміни від планованого сценарію. Найрадикальнішу зміну вніс сам автор, коли відео було майже змонтоване: щоб оновити пісню, він вирішив створити ремікс, що трохи відтягнуло презентацію кліпу, проте вся команда сподівається, що це був правильний крок.

Я-Рек – відома у творчих колах Львівщини особистість: співак, композитор, аранжувальник, звукорежисер, учасник багатьох конкурсів та фестивалів, серед яких «Доля», «Шукаю продюсера», і ін. В активі Я-Река понад сотня пісень, більшу половину з яких виконує сам, а також уже три відео, останнє з яких презентував широкій аудиторії 3 листопада.

Увазі читачів «Трускавецького вісника» пропонуємо бліц-інтерв`ю з Я-Реком.

– Чому кліп саме на цю пісню і саме зараз?

– Чесно? Сам не очікував що під осінь щось відзніметься. Я тут не винний абсолютно (сміється).

– А хто винен?

– О це вже інша історія. Справді є винні, а я десь постраждалий мабуть. Ну це усе звісно жарт, хоча у ньому є доля правди. Тут без чарівного «копняка» не обійшлось. Будемо так казати, ініціаторами створення відео стало об’єднання фотографів «Фотопленер 1.0» і зокрема його творчий керівник фотограф Микола Козлов. У сфері відео об’єднання було задіяне не в одному проекті, проте саме у музичному відео досвіду ще не було. Отож поступила пропозиція відзняти саме музичне відео. А мені на руку, оскільки пригадую зйомки попереднього кліпу на пісню «Ти розумієш мене», коли доводилось бути і актором і оператором одночасно. Це дуже складно і довго.

Дана пропозиція тривала від початку літа. Спочатку планувалося відео на пісню «Людина дощу». Як не як – нове творіння, проте зі сценарієм зайшли у глухий кут. А тут на носі вересень, і в один прекрасний момент Микола зателефонував і поставив ультиматум: «Або знімаємо на ці вихідні, або ніколи. Я знайшов локацію, думай над сценарієм». А залишилося якихось три дні. Переглянувши місце зйомок, зрозумів, що треба щось про осінь і не інакше. Так пішли по лінії меншого опору. Переслухав декілька разів стару версію «Листопада» і за ніч написав сценарій. Ще день на розкадровку і на зйомку їхали з чітким баченням що знімати.

– Усе вийшло як задумано?

– Звісно що ні. Для цього і придумується сценарій, щоб потім мати що змінювати і від чого відштовхуватися. В якийсь момент зрозуміли, що не весь реквізит присутній, та й деякі моделі підкачали. За сценарієм їх мало бути три, а «викручувалися» двома. Проте найрадикальнішу зміну зробили, коли кліп попередньо був вже змонтований. В той момент стало зрозуміло, що стоїмо на межі між повноцінним кліпом і творчим експериментом на уже не нову пісню. Отож було прийняте рішення створити ремікс, щоб якось оновити задумане.

– І про що саме цей кліп, бо справді породжує багато версій, а цікава думка автора?

– Про Листопад. А про що ще може бути кліп? Осінній ліс і я там броджу туди-сюди. А якщо серйозно, то це така собі історія хибних пошуків. До речі, щось перекликається з попередньою роботою. В останньому відео проте пошук триває по світлинах, при том, що ідеал десь поряд. Ну, як пам’ятаєте, реальність перемагає віртуальність світлин. Ось так десь хитромудро закручено я б охарактеризував це відео. Хоча насправді усе дуже просто.

– Де проходили зйомки?

– Локацію обрав Микола Козлов. Тут було без аргументів, хоча він врахував побажання. Це невеличкий лісопарк біля міста Самбір. Насправді у цьому місті ми оглянули згодом ще декілька локацій для майбутніх відео. Там є багато цікавих місць з різним настроєм і характером.

– Ти задоволений результатом?

– Після пісні «Ти розумієш мене» важко було братися за щось нове, оскільки появилась якась вершина, після якої треба було або принаймні написати чи відзняти щось не гірше, або й краще. Тому об’єктивно результатом задоволений, оскільки насамперед для мене тут було багато нового.

По-перше, зйомки відбувалися командно: оператор Микола Козлов, дизайнер та модель Марія Краснова, модель Ірина Канцевіч. І це було набагато цікавіше ефективніше і швидше. В таких ситуаціях є з ким порадитися є багато цікавих конструктивних думок.

По-друге, вперше використовували деякі нові технічні засоби для зйомок, що також додало динаміки в кадрі.

По-третє, нарешті вийшов з меж студії і зйомки проходили на природі. Хоча тут набагато складніше в плані обладнання тощо.

По-четверте, вперше так ґрунтовно довелося мати справу з колоруванням або грейдингом відзнятого матеріалу, який додав неповторності відео, і зроблено усе було як саме бачив автор, а не спираючись на пресети. Тобто, знаючи власні можливості і сили, ми перевиконали задумане, а це класно. Ну і зрештою неочікувано отримав третій музичний кліп.

– Декілька слів про команду…

– Микола Козлов – класний фотограф і оператор, достатньо творча і не нова людина в шоу-бізнесі, що просто економило час на багато роз’яснень і донесення бажаного. Тобто розумілися з півслова.

Марія Краснова – мультифахівець. Відома в рідному місті як художниця, а насправді вона ж дизайнерка, вона ж фотографиня, вона ж дуже хороша модель. Працював як фотограф з Марією – одне задоволення. У цьому проекті за нею були інсталяції з старих світлин, за нею була гра в кадрі, деяке забезпечення реквізитом і зрештою фотобекстейдж, який я вперше отримую під час зйомок.

Ірина Канцевіч – в повсякденному житті програміст, якій хоч-не-хоч довелося стати моделлю. І впоралася з цією роллю, як на мене, на відмінно.

– Що далі?

– А це вже питання до Музи і її логістики. Прилетить швидше – будемо щось нове творити, а затримають рейс – хай вибачає поки не завершу фото чи відеозйомку. Об’єктивно такі речі не планую, хоча маю відчуття, що доведеться зануритися і в написання пісень для дітей, оскільки підростає поряд вокаліст, який мене уже лякає своїми здобутками і бажанням, тому частково на творчість десь буде впливати донька Ольга, яка також була присутня на зйомках і чемно витримала тих багато годин і дублів.

– Дякую за розмову. Нових творчих звершень!

Підготував Володимир Добрий

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви