У четвер, 22 вересня, не відбулося анонсованого засідання трускавецького міськвиконкому – його перенесли на тиждень, тобто на 29 вересня. Натомість о 10.00 пройшло засідання комісії по роботі з мінімізаторами, тобто тими підприємствами, на яких зарплата – нижче мінімальної і де видають її в конвертах. Через це потерпають не лише працівники, яким колись же ж виходити на пенсію, але і міський бюджет. Через таких мінімізаторів можуть залишитися без зарплати вчителі та лікарі, хворі – без ліків, розбалансовується вся система функціонування міста. Часто люди не розуміють, чому Трускавець пасе задніх по середньостатистичній зарплаті, тож вони мають знати, що вся вина в цьому – на мінімізаторах.
Розбір польотів проводили заступники міського голови Юрій Яворський та Валентина Бодак. Першою тримала удар бухгалтер ЗАТ «Карпатський Дім», а популярно – «Шале Ґрааль». За зачитаною на засіданні комісії інформацією, середня зарплата там – 1 тисяча гривень, та це включно із зарплатою керівництва. Натомість за документами прості працівники отримують в «Шале Ґраалі» половину мінімальної зарплати по Україні. «Як це – отримують по 500 гривень при майже повній заповнюваності санаторію?», – цікавиться Юрій Яворський і додає, що у власниці підприємства п. Тетяни Пономаренко є ряд зауважень до влади, та йти назустріч місту вона чомусь не поспішає. Влада кидає громи й блискавки, обіцяє навідатися в «Шале Ґрааль» з перевірками за участі пожежників, санстанції, працівників міліції, можливо і прокуратури. Та запал охолоджують ті, хто вже ходив туди на перевірки, зокрема і з податкової. На підприємство потрапити дуже важко, а кому вдається, той мусить ходити по струночці, перевіряючих ведуть гуськом, заводять в якусь кімнату і наказують звідтам не рипатися. І що ви думаєте – ніхто й не сміє рипатися! Лунає репліка – навіть керівника обласного УБОЗу поставили на цьому підприємстві на місце. Закриваємо очі і уявляємо собі, що хтось все-таки зможе опустити на грішну землю надто ревних трускавецьких владоможців. Давно пора! Хоча в мерії і погрожують звернутися до вищестоящих органів, щоб виключити із числа приймаючих сторін до Євро-2012 і Шале Ґрааль”, і “Женеву”, і ЗАТ “Трускавецькурорт”, як це інформує офіційний сайт ТМР, та наперед відомо, що нічого не зроблять «Шале Ґраалеві» трускавецькі чинуші, адже там – солідні плечі.
Схоже, що це в мерії Трускавця розуміють, тому намагаються зігнати злість на інших, зокрема на ТзОВ «Лемар-Євросервіс», у підпорядкування кого пан Яворський чомусь заносить навіть «Дворик Лева». Та Валентина Бодак як більш обізнана у всьому виправляє його – «Дворик» не належить до «Лемару». Зарплата в «Лемарі» теж невисока, та й звідки їй бути такою, коли влада почала тотальну боротьбу із рекламою та рекламними конструкціями, а саме рекламою займаються у вищеназваній фірмі. Коротше, влада сама душить за горло, та ще й кричить про мінімізацію. Фірму «Арко» ніхто на цьому засіданні не називає, зате пройшлися по «Будівельних технологіях», по «БУ-47» і навіть по «Будсервісі». Замість сприяти місцевим – їх ще й критикують. Пан Теодор Уєчко доводить, що зарплата на фірмі тому мала, що в місті будують всі – з інших міст, навіть турки, та не трускавецькі. А підприємство нема як закрити, бо ж на балансі – техніка. Нема замовлень і для іншої фірми, яка займається будівництвом – «Терен». Та тут наче з дірявого мішка посипалися звинувачення на адресу «Терену» від Валентини Бодак – 800 тисяч гривень освоїли «теренівці» в музеї Біласа, а дренаж так і не зробили, сирість на першому поверсі як була, так і залишилася, тож хто захоче таких підрядників? Та й сходи від нижнього бювету до «Весни» не витримали і трьох років, а вони не чорні, а «золоті» для міста.
Пані Валентина Бодак говорить: «Потрібно перевіряти всіх, адже є вілли, які функціонують, заробляють гроші, отримують прибутки, та податків не сплачують, адже на папері ці вілли – приватні будинки». І додає: «Всі хочуть від влади дій, тож ми будемо діяти, та спочатку запрошуємо людей на інформаційно-роз`яснювальні зустрічі, а вже згодом будемо оприлюднювати…». Та оприлюднюють на сайті міськради в той же день і то – суто неугодних для «каманди». Правда, відмічають в мерії, вже є певні зрушення роботи з мінімізаторами – збільшили зарплату у «Женеві», в «Оскарі», в «Йо-майо». «Влада повинна показати суб’єктам господарювання, що вони роблять бізнес в адміністративних межах міста, а не в космосі», – завершує Юрій Яворський, маючи на увазі, що співвідповідальність за долю міста має лежати не лише на владі та громаді, а й на тих, хто стає багатим завдяки веденню бізнесу у Трускавці. Отже, влада міста оголосила мінімізаторам бій, та чи не стане цей бій черговим розмахуванням рук? Адже в деяких випадках цей бій – як намагання йти початківцю-спортсмену проти арматури, а прислів’я гласить, що «против лома нет приёма». І якщо все ж мінімізаторів у Трускавці поменшає, то тоді владі – респект і уважуха.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень