Однією з найзначніших подій для Борислава минулого року став, безперечно, Міжнародний форум нафтовиків. Ще тоді, в ході роботи форуму, участь у якому взяли представники багатьох європейських країн та країн пострадянського простору, наголошувалося, що він має стати традиційним щорічним конгресом науковців, на якому б досліджувалися найгостріші проблеми міст і регіонів, екологія яких стала заручником безсистемної хижацької експлуатації цінних покладів земних надр – нафти, газу, вугілля, озокериту тощо. Як бачимо, ідея втілена в життя. Через два тижні Борислав знову зустрічатиме гостей другого Міжнародного форуму нафтовиків. Тому напередодні цієї події ми й попросили заступника міського голови Сергія Оленича трішки детальніше розповісти, як же планує місто провести цього року Міжнародний форум нафтовиків. Тож йому слово:
– Хотів би бодай штрихово нагадати про минулорічну подію. Знаємо, що тоді у роботі форуму взяли участь і представники владних органів області та країни, Міністерства палива й енергетики, ПАК «Нафтогаз України», Академії наук, науковці університету «Львівська політехніка» та Івано-Франківського університету нафти і газу.
– Пане Сергію, а хто, власне, був ініціатором проведення у Бориславі цього форуму?
Ініціатором був наш міський голова – Володимир Фірман і взагалі міська влада міста. А відбувався форум під патронатом голови Львівської облдержадміністрації М. Костюка. Сама ж подія, переконаний, залишиться в історії міста назавжди. Як і в пам’яті гостей з багатьох країн Європи – з Англії, Італії, Німеччини, Польщі, Росії. Хіба не так? Дуже багато цікавих ідей висловлено в ході науково-практичної конференції «Стан, проблеми та перспективи нафтогазової промисловості України», освячено музей-скансен нафтогазоозокеритовидобутку, відкрито пам’ятник Святій Варварі – покровительці працівників підземних надр. За підсумками Міжнародної науково-практичної конференції видано збірник тез доповідей • “«Стан, проблеми та перспективи нафтогазової промисловості України».
Звичайно, все це було не так легко зробити. Але міська влада, місто в цілому, зуміли належно провести цей Міжнародний форум, хоча, звичайно, постійно давав про себе знати брак коштів у міському бюджеті.
– А коли говорити про реальні результати від тієї зустрічі для перспектив вирішення бориславських проблем…
– Я б сказав, найважливіші підсумки минулорічного форуму, що ми звернули увагу керівництва держави до проблем Борислава. Так, наше місто великої історичної потуги, хоч і має зараз багато проблем. Але й має, як стверджують провідні науковці, великі перспективи, адже, як говорилося у деяких виступах в ході минулого форуму – на нижніх горизонтах – справжні нафтові скарби. Так, потрібно впроваджувати сучасні технології, так, потрібна зацікавленість найвищих державних структур. Але, на моє переконання, рано чи пізно все це буде і Борислав таки стане містом великої нафти. Попри те, що цьогорічний Міжнародний форум нафтовиків визначив темою своєї роботи «Шляхи подолання екологічних проблем на досвіді постраждалих від тривалого використання надр міст Західної Європи та України», переконаний, що науковці затор-кнуть і тему розробки ще недосліджених нафтових покладів наших надр.
А щодо реальних результатів минулорічного форуму нафтовиків, то скажемо: є вже реальні пропозиції інвесторів, їх наразі опрацьовуємо, обдумуємо і вирішуємо. Та навіть оця зустріч з італійськими інвесторами – «Україна -Італія», що місяць тому проходила уже в рамках цьогорічного форуму нафтовиків, дає підстави для оптимізму. Інвестори прийдуть до Борислава. Але для цього, звичайно ж, потрібно працювати. І думаю, кожна неупереджена людина бачить, скільки у місті робиться, щоб змінити отой депресивний стан на позитив, і результат цих зусиль обов’язково буде. Хоча, на жаль, все робиться не так швидко, як би ми хотіли. Але мусимо бути оптимістами. Думаю, ще однією підставою для оптимізму стане Другий Міжнародний форум нафтовиків, що розпочне роботу 29 серпня.
Розмову вів Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»
ТОП коментованих за тиждень