Михайло Янковський – людина добре знана у Трускавці та у всій Дрогобиччині. Нині – заступник голови Львівської облдержадміністрації, він свого часу 7 років віддав власне місту-курорту, де з 1990-го по 1997 роки очолював Трускавецький МВ УМВС України.
Нещодавно Михайло Петрович з робочим візитом побував на наших теренах, тож ми скористались нагодою і поспілкувались з ним і про життя сьогоднішнє в Україні загалом та на наших теренах зокрема.
– Михайле Петровичу, ви як людина, яка обіймає доволі високий пост, маєте добре орієнтуватись в ситуації, яка на загал є сьогодні у нашій державі. Як вважаєте, що найбільше заважає Україні розвиватись, що так би мовити гальмує її поступ?
– Сьогодні в Україні на першому місці стоїть проблема безробіття (особливо серед молоді), яку конче слід вирішувати, в тому числі і на законодавчому рівні. Переконаний, що вже давно на часі прийняття Закону «Про перше робоче місце», завдання якого – не лише збереження існуючих та створення нових робочих місць, а насамперед зменшення безробіття та кількості трудових мігрантів серед молоді.
Ще одною проблемою, яка «тягне» до низу нас і нашу країну, є недоступність якісного медичного обслуговування. Переконаний, що незалежно від місця проживання, в країні повинне зберігатись доступне якісне медичне обслуговування, як одна з основ збереження здоров’я кожного з нас.
– Вересень, по суті, вважається місяцем знань. Ваша точка зору, якою нині е освіта, і чого вона потребує?
– Якісна освіта — основа розвитку кожної людини. Саме від освіти залежить те, як ця людина сформується, ким стане, що нестиме у цей світ. Чи е наша освіта сьогодні якісною? Поза сумнівом, вона розвивається і стає дедалі сучаснішою. Втім, є речі, над якими таки ще варто попрацювати. Як от необхідність передбачити доступність та якість освіти, котра є основою для подальшого працевлаштування випускників навчальних закладів усіх рівнів та форм власності. А також – за державний кошт перекваліфікацію фахівців з вищою освітою, професії яких втратили актуальність на ринку праці. Над цим, думаю, ми попрацюємо і ці питання вирішимо.
– Що можете сказати про інфраструктуру нашого регіону. Як вважаєте, чого вона потребує пером за все?
– Перш за все інфраструктура цього регіону потребує будівництва та ремонту доріг і мостів місцевого та державного значення. Чому? Бо від якості доріг залежить життя кожного з нас. Це, між іншим, стосується практично усіх районів області. Щодо Дрогобиччини, то тут особливу увагу потрібно зосередити на будівництві та ремонті доріг, які пошкоджено внаслідок руху лісовозів гірськими селами Дрогобицького району та важкої техніки підприємств ПАТ “Укрнафта”. Тут же державного фінансування потребує відновлення автомобільних мостів через р. Тисмениця та Померла.
– А чи є ще щось, що, вашу думку, потребує негайного вирішення?
– Так, звісно. Це, наприклад, необхідність створення прозорого ринку землі, створення умов для притоку інвестицій у сільську місцевість. Тих інвестицій, завдяки яким село мало б змогу отримати додаткові кошти на будівництво шкіл, доріг, газифікацію. Тих інвестицій, які б сприяли створенню додаткових робочих місць. Це також необхідність вирішення питання будівництва сучасних сміттєзвалищ, запровадження програми ліквідації негативних для довкілля наслідків діяльності підприємств на території Дрогобицького району. Тобто, роботи тут ще багато. Бо ж є тут, на цих теренах, міста, які конче потребують допомоги. Це -Стебник і Борислав. Ми це знаємо і над цим працюємо. Ми розуміємо, що сьогодні конче необхідно надати на державному рівні особливого статусу місту Борислав, що дозволить вирішити питання збереження економічного потенціалу міста, покрашення його екологічного стану та зменшення захворюваності мешканців Борислава і прилеглих сіл. Особливий статус міста дозволить вирішити питання очисних споруд, каналізації, водопостачання, ремонту об’єкт» соціальної сфери…
Поряд з тим, цей край має чим пишатись. У нього – давня цікава історія, тут же – дві оздоровниці – Трускавець та Східниця. Це – потужний «сплав», завдяки якому можна сміливо розвивати туристичні можливості району. Тобто, е гарний стартовий майданчик для розвитку, і, я вірю, тут, на Дрогобиччині, обов’язково все буде добре.
Мартин Гайовий, газета «Вільне слово»
ТОП коментованих за тиждень