Михайло Задорожний взяв участь у вшануванні загиблих повстанців у селі Медвежа на Дрогобиччині

15.10.2013 | Filed under: Некатегоризовано

У неділю 14 жовтня 2013 р  депутат Львівської обласної ради від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Михайло Задорожний взяв участь в урочистих заходах з нагоди 71-ої річниці створення Української повстанської армії, які відбулися у селі Медвежа Дрогобицького району. Разом з місцевою громадою він вшанував пам’ять чотирьох повстанців, які загинули в 1947 році під час облави енкаведистів.

Поминальна панахида та віче відбулися біля пам’ятного знака на місці криївки, в якій  полягли вояки, в урочищі «Над Грішнею». Після спільної молитви за загиблими відбулося віче. Михайло Задорожний, виступаючи перед громадою, зазначив, що ця земля є святою для кожного свідомого українця, бо вона рясно полита кров’ю українських героїв.

«У цьому селі, а також в довколишніх селах точилися жорстокі бої, – зазначив депутат. – Ця земля дала Україні багатьох воїнів, які, не шкодуючи життя, боролися за свободу свого народу. Вони не втрачали надії, не опускали рук. Навіть після закінчення війни вони вірили в незалежність України і продовжували боротьбу. Свідченням цього є, зокрема, діяльність підпільної друкарні Дрогобицького обласного проводу ОУН, яка не припиняла роботу аж доки не була знищена ворогами. Сьогодні ми вклоняємося пам’яті загиблих, молимося за них і пишаємося, що є їхніми нащадками».

 Довідка

До зими 1947 року у криївці в селі Медвежа діяла підпільна друкарня Дрогобицького обласного проводу ОУН. 25 грудня 1947-го криївку, на яку вказав зрадник, оточили енкаведисти. Четверо повстанців – Михайло Гавриш, Микола Коваль, Данило Мотрич та Петро Стеців – вирішили не здаватися ворогові живими і самі заподіяли собі смерть. На місці криївки, в якій полягли українські воїни, зараз встановлено пам’ятний знак.

             Прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода»

(Переглядів 136 , 1 переглядів сьогодні)
Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви