Микола Михаць: «Сини – це моє майбутнє»

11.12.2015 | Filed under: Публікації

10 грудня Миколі Григоровичу Михацю виповнилося 55 років. Він – Заслужений діяч мистецтв України, доцент кафедри методики музичного виховання і диригування Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, головний диригент Львівського академічного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича.

– Пане Миколо, Ви з родини репресованих.

– Так, народився 10 грудня 1960 року в родині Григорія і Марії Михаців, які того ж року повернулись із заслання з Пермської області у рідне місто Дрогобич. На чужині у моїх батьків народилися дві донечки, мої старші сестри.

– Чому вирішили стати музикантом?

– Відколи себе пам’ятаю, мріяв бути музикантом. Очевидно, це через те, що батько хотів бути музикантом, але через зрозумілі обставини йому це не вдалося зробити.

Початкову і середню спеціальну музичну освіту отримав у Дрогобичі, відтак закінчив два факультети Львівської державної консерваторії імені Лисенка – оркестровий і диригентський. Навчався в таких видатних викладачів, як Микола Колесса, Євген Вахняк, Іван Ізюк.

– А як далі склалася Ваша доля?

– Після закінчення консерваторії з 1986 року працював у Львівському театрі імені Юрія Дрогобича. За ці роки був задіяний майже у сорока постановках різного жанру, більшість серед них – музичні. Працював у органах виконавчої влади Дрогобицької міської ради, завідував відділом культури. З 2002 року працюю на музично-педагогічному факультеті. Нині це Інститут музичного мистецтва. І знову вже п’ятий рік працюю в нашому театрі.

– Ви досить активно і творчо дієте на теренах Дрогобиччини і в Києві.

– Постійно задіяний у державних і національних святах та урочистих академіях з нагоди роковин видатних діячів української культури та історії. Це Шевченківські святкування, Франківські та інші.

Вже більше десяти років співпрацюю з Інститутом мистецтв Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова в Києві, з творчими колективами – зокрема, оркестром та хорами. Нам вдалося разом створити декілька цікавих проектів, які проходили в Києві у Національному будинку органної та камерної музики, а також у філармонії. Це такі проекти: “Микола Колесса – син століття”, “Отець Михайло Вербицький у музичній спадщині України” та інші. Хочу зазначити, що до тих проектів я запрошував із Дрогобича співака, Заслуженого працівника освіти України Корнелія Сятецького, а також хори “Гаудеамус”, керівником якого є Степан Дацюк, та “Боян Дрогобицький”, керівником якого є Петро Гушоватий, обидва – Заслужені працівники культури України. Також запрошував молодіжний колектив, чоловічий квартет “Підгоряни”, яким я керував тривалий час.

Метою наших виступів було показати твори західноукраїнських композиторів у столиці. Скажімо, “Заповіт” Вербицького з часу його створення у 1868 році до 2010 року в Києві не звучав. До речі, цей рік є ювілейним, 200-ліття Вербицького, і цей “Заповіт” у моїй оркестровці звучав на сцені Національної опери. Його виконували капела “Думка”, капела імені Ревуцького у супроводі симфонічного оркестру. Диригував київський митець Микола Дюдюра. Також звучали й інші твори Вербицького у моїй музичній редакції.

Крім цього, повернуся трошки назад, ми дали нове прочитання таких творів, як кантата Дениса Січинського “Лечу в неволі”. До речі, його виконував Заслужений народний академічний хор імені Миколи Вірьовки під орудою Героя України Анатолія Авдієвського. Соло у цій кантаті виконував наш краянин професор Корнелій Сятецький.

Багато інших проектів було задіяно. Фактично кожного року один, а то й два рази я беру участь у таких київських концертах.

– А які успіхи в театрі?

– У театрі відновлена робота оркестру. Напрацювали майже десяток музичних спектаклів. Це вагомі спектаклі, які повинні бути у музичних театрах. Мова йде про опери “Запорожець за Дунаєм” Гулака-Артемовського, “Катерина” Миколи Аркаса, “Наталка Полтавка” Миколи Лисенка. У нас була концертна програма за творами Дмитра Бортнянського. Однією з останніх програм є концерт-лекторій “Антоніо Вівальді”. Це італійське бароко на зламі 17-18 століть. Цікава камерна програма, яка має запит не тільки у вибраної музичної публіки, а й у широкого загалу.

– Наскільки я знаю, сини теж пішли вашою дорогою.

– Так, у нас з дружиною Любою є двоє синів – Роман та Микола. До речі, молодший син Микола також народився 10 грудня, і ми святкуємо в один день. Мені буде 55, йому 28. Обидва вони пішли по стежині музичного мистецтва, також отримали музичну освіту в Дрогобицькому училищі. Відтак Микола закінчив Київську національну музичну академію, працював у Національному оркестрі в Києві, зараз – у Дрогобицькому театрі артистом оркестру, а також асистентом диригента. Сини захистили магістерські роботи. Роман працює викладачем на кафедрі методики музичного виховання і диригування, як і я. Займається наукою. Одружився. Сини – це моє майбутнє.

– Які Ваші найближчі плани на майбутнє?

– У мене два напрямки – творчий і науковий. Стосовно наукового, то в мене є понад сорок публікацій, статей різного характеру. Це і наукові розвідки, і публіцистика – в основному про мистецтво, про видатних постатей музичної культури. А ось у творчій діяльності як диригент беру участь у концертах, оркеструю вистави. Зараз у нас в плані у театрі здійснити постановку класичної оперети. Ми робимо програму “Рандеву з оперетою”. Це буде велика концертна театралізована програма, в якій будуть звучати фрагменти з класичних оперет. Думаємо, це буде на закриття театрального сезону.

– Пане Миколо, вітаю Вас з ювілеєм і бажаю насамперед міцного здоров’я і нових творчих злетів.

– Дякую.

Анатолій Власюк, Тустань

(Переглядів 158 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви