Трускавецька школа мистецтв, яка скоро відзначатиме піввіковий ювілей, була і залишається острівцем культури та духовності. Щороку сюди приводять своїх дітей свідомі мешканці не тільки Трускавця, але і Стебника, Дрогобича, а також сусідніх із Трускавцем сіл району. Ось і цього року 73 першокласники поповнили лави школярів цього освітньо-культурного закладу, який перебуває у підпорядкуванні відділу культури. 47 з них навчатимуться музики, по 13 – хореографії та художнього (образотворчого мистецтва). І незважаючи на те, що навчання в школі мистецтв батьки оплачують з власної кишені (орієнтовно від 50 до 80 грн. на місяць), сюди радо віддають своїх дітей.
– Я надзвичайно задоволена тим, що моя дитина навчається в нашій трускавецькій школі мистецтв. Це дійсно Школа з великої літери, тут дитина оточена любов`ю та увагою, вона не тільки набуває потрібних знань та вмінь, але зростає духовно. Моя Христинка ходить на фортепіано, але поряд з тим я зауважила, що вона значно розкутіше себе почуває під час виступів на великій сцені, на різноманітних заходах в загальноосвітній школі чи музеях міста. Хочу низько вклонитися вчителям школи мистецтв за ту працю, яку вони вкладають у духовний та мистецький розвиток наших дітей, – говорить трускавчанка Ольга Куц. Пані Ольгу підтримує і Леся Дідик, двоє доньок якої теж навчаються в школі мистецтв. Фактично з-посеред великої кількості батьків, які прийшли на свято Першого Дзвоника до школи мистецтв, відшукати таких, які були б незадоволені навчанням тут, нам не вдалося.
Свято Першого Дзвоника в школі мистецтв завжди проходить по-особливому, без зайвих церемоній та офіціозу, можна навіть казати, що по-домашньому, в родинному колі поціновувачів мистецтва. Мудрий і добрий, але водночас строгий та вимогливий директор школи Ігор Нич звернув увагу на те, що якби батькам прийшлося повністю оплачувати собівартість навчання, то це було б у десять раз більше від того, що вони сплачують зараз. А такі плани були – вони викликали величезну бурю в суспільстві. Втім, як ще воно все закінчиться – невідомо.
Ігор Ярославович також оголосив, що є вільні місця на духових інструментах, які чомусь не тішаться такою популярністю, як, для прикладу, скрипка чи фортепіано.
Привітала учнів, вчителів та батьків і завідувач відділу культури ТМР Тетяна Татомир, яка викладає в школі мистецтв.
А розпочалося свято молитвою-піснею «О Ісусе Найсвятіший» у виконанні однієї з наймолодших учениць закладу. Гра на музичних інструментах, пісні та мелодії – все це музика, яка потребує уваги, тиші та внутрішньої налаштованості. Чи не тому директор школи легенько насварив тих першачків, які вирішили побігати прегарним подвір`ям, на якому розташована школа, де вчать мистецтва, духовності та культури.
І в осінній вересневий день звуки першого дзвоника лунали закликом полюбити це місце, яке гордо носить назву Школи Мистецтв.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень