Його роботи прославляють та популяризують Трускавець

01.07.2019 | Filed under: Публікації

Уродженець Меденич, 47-річний Степан Пісьо – архітектор за фахом і художник за покликанням. А ще він закоханий у Трускавець, якому присвятив значну частину свого творчого доробку. Споглядаючи його картини, отримуєш естетичне задоволення, гордість за можливість жити в прекрасному курорті Трускавець, теплі відчуття спокою, затишку, комфорту, благодаті.

Художник малює те, що не може не подобатися. Він не бунтар і не символіст, він не провокатор і не експериментатор. Степан Пісьо – архітектор художнього образу, тож кожна його картина – немов міцний добротний будинок, в якому хочеться жити і який хочеться залишати у спадок прийдешнім поколінням.

У неділю, 30 червня, в музеї історії Трускавця (директор Галина Коваль) відбулася презентація буклету «Світло казкового міста», присвяченого трускавецьким мотивам живопису художника. Як зазначив на презентації голова Спілки художників Трускавця Олег Олексин, небагато з художників-трускавчан малює рідний Трускавець, темою їх картин більше є Львів, Карпати, інші місцевості. А от Степан Пісьо малює, та ще й як! Пан Олег запропонував видати листівки з зображенням картин митця, щоб ті, хто не має можливості купити картину, могли повезти з відпочинку додому частинку Трускавця як згадку про наш курорт і як стимул повертатися сюди і за здоров`ям, і за спогляданням красот.

На презентації виступили начальниця відділу культури ТМР Тетяна Татомир, трускавецький поет Мар`ян Олексин, гості зі Львова. Пісенні подарунки художникові та всім присутнім подарували співаки Оксана Сопілка-Чіпак та Ярослав Музика. Привітав художника і мер Трускавця Андрій Кульчинський. До слова, йому так подобаються роботи саме цього митця, що на день народження співробітники подарували мерові власне картину з підписом «Степан Пісьо». А тепер з рук художника Андрій Кульчинський отримав ще один подарунок – нову картину (звісно ж, на трускавецьку тематику).

Сам Степан Пісьо – дуже скромна людина. Він не оратор, котрий може годинами розводитися про творчість та мистецтво, йому легше просто зробити якісний твір. Ромашки на підвіконні, а за вікном – Трускавець, церква святого Миколая, а на передньому плані горнятко з логотипом міста-курорту, вілли «Сонячна», «Старий Відень», «Pod Matką Boską», «Saryusz», «Goplana», «Jagusia», «Olimpia», алея в парку, грона калини і недобудована висотка за вікном – таким бачить Трускавець Степан Пісьо. Бачить сам і показує його іншим.

Буклет «Світло казкового міста» видано за фінансової підтримки Трускавецької міської ради. Маленька дівчинка Катруся під час презентації роздавала буклети гостям, і кожен ніс додому цю світлу частинку Трускавця як крихту гордості за рідний край і за те, що є люди, які його возвеличують. Степан Пісьо – один з небагатьох, хто замість критикувати робить, хто замість бачити погане бачить добре, хто замість темного поширює світло. Світло його картин осяює дійсність і виправляє її недоліки.

Дякуємо, пане Степане, що саме таким бачите і передаєте наш Трускавець в різні сторони і в прийдешні покоління!

Володимир Ключак

(Переглядів 98 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви