Мистецтво: від Калуша до Трускавця через В`єтнам

10.10.2012 | Filed under: Публікації

У вівторок, 9 жовтня, в трускавецькому Художньому музеї Михайла Біласа відкрилася нова виставка – художниці з Калуша Тетяни Чаборик. Щоправда, відкриття відбулося з півгодинним запізненням – «завдяки» працівникам ДАІ, які під Стриєм затримали автомобіль мисткині. Та хто хотів дочекатися спілкування з калуською художницею і дочекався цієї миті, той не пошкодував, адже захід пройшов хоча й у вузькому колі шанувальників мистецтва, зате щиро, гарно, з душею.

Ось як про себе розповідає пані Тетяна Чаборик: «Народилася в місті Калуші на Прикарпатті. Порівняно з теперішнім часом це була інша планета, інша епоха, інші люди, взаємини. Доброзичливості, відкритості, старанності і гідності було незрівнянно більше.

Людина – це її покликання. Тому основна задача людини – розгадати своє покликання, а потім докласти всіх можливих зусиль для його реалізації. Вважаю, що моїм покликанням було стати художником. Проте кажуть, що художник – не професія, а стан закоханої у красу і гармонію душі.

Шлях до художньої творчості був прямий і настирливий. Після закінчення в 1975 році Харківського художнього училища працювала в Художньому Фонді м. Івано-Франківська до 2002 року в ділянці монументального, станкового та рекламного малярства. Одночасно декілька років викладала живопис та композицію на образотворчому відділі в Калуському коледжі культури та мистецтва.

Проект – ескізи інтер’єрів, панно, поліграфія, книжкова ілюстрація, театральні декорації, костюми сценічних вистав, розпис по тканині, декоративно-прикладна творчість – повсякденність мого життя.

Мій ідеал – це життя й творчість найріднішої людини – мого батька Михайла Прокоповича Коломійця. Понад 50 років прагну досягти тої завершеності, яка була у нього, любові, гармонії, істинної свободи. Мій батько чудово малював, писав вірші і прозу, у свій час товаришував з Олександром Довженком, він зачаровував всіх своїм словом, голосом, постаттю.

На конкурсній основі була відряджена в 1984 році до В`єтнаму художником при консульстві. Два роки в тропічній країні залишили незабутні враження на майбутні роки творчості.

Чотири персональні виставки в Україні і дві за кордоном (Сербія). Міжнародні пленери: 2003 і 2004 рр. – Сербія. Учасниця багатьох колективних виставок з 1973 року. Роботи знаходяться у приватних та державних колекціях в Україні, Австрії, Польщі, Чехії, Німеччині, Сербії, В`єтнамі, США.

Тематика моїх робіт: портрет, натюрморт, світ квітів, дерев, пластика жіночих образів.

З 2002 року завідувала Арт-галереєю в рідному Калуші. Сьогодні, в недавно відкритій Школі Мистецтв займаюся малярством з дітьми, які мріють стати художниками.

І завжди, коли в руках моїх пензель, завжди й присутній мій вчитель, мій батько. Хоча вже 30 років, як його немає з нами. А я залишаюся у своїй студії з новими ідеями, захопленнями, враженнями і … творами».

Ось так мисткиня окреслює своє минуле та сьогодення. Під час відкриття виставки в Художньому музеї Біласа Тетяна Чаборик багато розповідала про В`єтнам, як їй доводилося малювати Хо Ші Міна і одного разу вона його змалювала безпосередньо на портреті такого ж худорлявого радянського члена Політбюро Суслова. Розповіла про те, як китайці в «Чорному кварталі» величезного міста Сайгон показували їй татуювання на грудях (російською): «Лєн-цо (діти Леніна – прим. авт.), геть звідси!». Та хоча перебування в цій екзотичній країні і справило на неї сильне враження, та все ж в її картинах бачимо окрім східних мотивів знайомі маки, велику кількість квітів, природу. Однією з технік малювання пані Тетяни є малюнок на шовку, та вона каже, що володіє цією технікою хоча й дуже добре, але не так, як окремі в’єтнамські митці, котрі вміють малювати на тканині, не натягуючи її, а прямо на розгорнутому сувої шовку.

Відкриття виставки Тетяни Чаборик було цілісною композицією завдяки вмінню директора Художнього музею Михайла Біласа Олени Білас-Березової зачаровувати публіку, вставивши потрібну репліку, додавши відповідне зауваження чи допомігши митцям правильніше висловити власну думку. Про пані Тетяну Чаборик, свою подругу з давніх літ, розповідала і пані Уляна з Калуша.

Виставка робіт калуської мисткині Тетяни Чаборик проводиться в цокольному приміщенні музею Михайла Біласа у Трускавці.

Володимир Ключак

(Переглядів 219 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу касира
  22.08.2019 | 14:40

  Запрошуємо на роботу касира в м. Трускавець! Вимоги: економічна освіта; відповідальність; чесність; уважність. Робота позмінна. Тел. 097-947-48-89 (Мар`яна). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Танцювальні майстер-класи у Трускавці (0)Запрошуємо на роботу (0)24 липня у Трускавці не буде води (0)

 • Оренда двокімнатної квартири у Трускавці
  19.08.2019 | 10:31

  На довготривалий період здається двокімнатна квартира по вул. Сагайдачного (м. Трускавець), І поверх. Меблі, холодильник, пралка, плитка, газовий котел, місце для паркування, комора. Тел. +38-067-172-81-98 (Тетяна). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)“Ювента” оголошує набір в школу спортивних та бальних танців (0)Танцювальні майстер-класи у Трускавці (0)Борислав запрошує на […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви