Сьогодні на нашій книжковій полиці – три книги, видані в Дрогобичі. Різна тематика, різні автори, різні видавництва, та об’єднує їх одне – ці книги потрібні. Можливо не для всіх, можливо для певного кола людей, та потрібні однозначно.
Володимир Садовий. «Сакральна архітектура Дрогобиччини на світлинах, поштівках та акварельних листівках 1907 – 1939 рр.». Дрогобич, Коло, 2012. Церкви, костели, каплиці, дзвіниці, синагоги Дрогобича, Трускавця, Борислава, Стебника та ряду сіл Дрогобиччини, а поряд з тим – коротенькі нариси з історії. Книга є цікавою та актуальною, хоча явно неповною, але вона й не претендує на універсальність. На щастя, цілком можливим є втілення проекту по церквах Дрогобиччини більш потужного. Та все одно приємно, що така книга побачила світ, адже вона вносить вклад у популяризацію історії рідного краю, дає ази архітектурної грамоти для тих, хто цікавиться даним питанням.
Друга книга – того ж автора, видана в тому ж видавництві (2011), та тема зовсім інша. «Галицька преса 30-х років ХХ ст. про Голодомор у Великій Україні 1932 – 1933 років». Це упорядкована збірка статей ряду галицьких часописів, які показують, що не байдужою була українцям Наддністрянщини доля їхніх братів з Наддніпрянської України. Особливо актуальним є пригадування цих подій в контексті сучасного відходу від цієї тематики на найвищому рівні як тематики, котра перейшла у статус другорядної.
Третя книга видана теж у Дрогобичі, проте дещо раніше, ніж дві попередні – у 2008 (видавництво Святослава Сурми). Роман Пастух, «Родинний архів Степана Бандери». Книга побудована на аналізі документів віднайденого у 1997 так званого «тростянецького» архіву родини Бандери.
Підготував Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень