Уперше слово “Євромайдан” з’явилося 21 листопада 2013 року у соціальній мережі. Саме 21 листопада одразу після того, як уряд Азарова – Януковича оприлюднив рішення щодо призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію України з ЄС, в соціальних мережах почали поширюватися заклики до подій вийти на акції протесту.
Студенство, яке було мотором протестних акцій, змусило змінювати усе суспільство. Саме молодь розбудила країну, стала каталізатором Майдану.
Після трагічного побиття студентів і силового розгрому, що сталося в ніч з 30 листопада на 1 грудня протестні акції набули масового характеру. Мільйони українців вийшли на мирні протести, вимагаючи змінити антинародний режим. Кожного разу кількість людей на майданах по всій країні зростала. Тепер народ дозрів до розуміння того, що мало змінити владу ,треба змінити систему на основі європейських цінностей. Цей некерований вибух патріотизму свідчить, що такий народ важко зламати.
Революція Гідності, без сумніву, змінила країну. Але вона змінила і кожного з нас.
Шанс на зміни дістався нам дорогою ціною, ціною людських жертв, втрати частини території. Звичайно не з нашої вини нині творяться ті жахіття на Сході країни. Ми з болем і смутком вшановуємо пам’ять героїв Небесної сотні, вклоняємося і схиляємо голову перед воїнами АТО.
Письменник Василь Базів свою книжку «Армагеддон на Майдані» присвятив славній пам’яті Юрію Вербицькому та всім героям, полеглим за Україну в 2014 році.
У своїй книжці “Я з Небесної Сотні” Марко Рудневич розповідає про три вирішальні доби на Майдані, про ті тривожні лютневі дні і ще довго пам’ятатимемо простого хлопця зі щирою душею – Макса зі Сміли.
Ці книжки Ви можете прочитати в міській бібліотеці – філії №2, по вулиці Стебницькій, 76,а також і в інших бібліотеках міста.
Лідія Стецик, завідувач бібліотекою-філією №2 м. Трускавця
ТОП коментованих за тиждень