На крилах поезії та музики

06.10.2015 | Filed under: Публікації

– Ми об’єднуємо не лише тих, хто пише, а тих, хто творить взагалі – творить поезію, прозу, співає, малює, займається публіцистикою.

Так про Літературний клуб, друге засідання якого відбулося у Дрогобичі в неділю, 4 жовтня, сказав один з його учасників, Олег Стецюк, історик, пошуковець, редактор сайту «Drohobyczer Zeitung».

Спроби об`єднати творчих людей міста Котермака були і раніше, але не надто вдалі. Можливо, причина – в інтравертності дрогобичан, каже Олег Стецюк. Він вважає, що нам бракує відкритості на світ, екстравертності. А ще юнака болить те, що відомими дрогобичани стають переважно поза межами рідного міста. Невже спрацьовує принцип «Нема пророка у своїй вітчизні»?

Літературний клуб «Pro Patria» у Дрогобичі – це проект, який не був створений в один день чи одною людиною. Але його хрещеним батьком, без сумніву, є дрогобичанин Юрій Федчак. Стартувавши з літературного конкурсу на сайті «ДрогобичІнфо», проект пройшов трансформацію і зараз має на меті об`єднати всіх людей культури, які люблять Дрогобич і які той Дрогобич в культурному плані творять.

На відміну від погоджувальної ради та першого засідання Літклубу, друге його засідання не було чисельним. Причина, можливо, криється в передвиборчому марафоні, який так чи інакше зачіпає всіх нас. А ще, можливо, у втомі та зневірі, які охопили наш народ після піднесення Революцією Гідності. Але ті, хто завітав на Літературний клуб 4 жовтня, відразу відзначили прогрес та новизну. Одне з нововведень – поезія читається не «насухо», як раніше, а під звуки музики. Інше – чергування поезії та прозових виступів, можливість виступу для всіх.

– Робимо ставку на молодь, щоб передати їй штурвал «корабля», – каже вчителька Галина Жубіль. – Нам треба стати душею Дрогобича, цього великого міста талантів…

Пані Галина зачитує свій вірш «Коли я піду…» і під впливом її ніжного голосу та чарівних звуків скрипки та фортепіано вимальовуються образи горнятка від кави та рожевого гребінця, які з часом втрачають частку власника, а далі виринає сам образ цього власника – закоханої жінки.

Духовний зміст наповнює твори іншого дрогобичанина, Степана Якима. Цю знану в місті людину нема потреби представляти – це багатолітній директор механічного технікуму, якого люблять та поважають і випускники, і викладачі. Вчитель з 1970 року, майстер на всі руки та автор дисертації «Західні землі України в Другій світовій війні: військово-історичний аспект (1939-1944 рр.)» тепер стає відомий і як поет. Кілька своїх творів, які писав «в шухляду», Степан Степанович зачитує для аудиторії, котра зібралася в недільний полудень у Народному домі Дрогобича.

Наступне засідання Літературного клубу «Pro Patria» організатори планують провести 18 жовтня, до свята Покрови та Дня захисника Вітчизни. В рамках заходу пройде і благодійна акція.

– Наші люди останнім часом збайдужіли, – каже Галина Жубіль. – Якщо раніше кошики для збору товарів для наших військових у «Сільпо» були переповнені, то зараз буває, що за день і один повний кошичок не назбирується…

На Літературний клуб 18 жовтня планують запросити не тільки творчих людей, але і представників влади, волонтерів і воїнів.

Володимир Ключак, фото автора та Сергія Матійка

(Переглядів 85 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Оренда двокімнатної квартири у Трускавці
  19.08.2019 | 10:31

  На довготривалий період здається двокімнатна квартира по вул. Сагайдачного (м. Трускавець), І поверх. Меблі, холодильник, пралка, плитка, газовий котел, місце для паркування, комора. Тел. +38-067-172-81-98 (Тетяна). (Переглядів 1 , 5 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)“Ювента” оголошує набір в школу спортивних та бальних танців (0)Танцювальні майстер-класи у Трускавці (0)Борислав запрошує на […]

 • 24 липня у Трускавці не буде води
  19.07.2019 | 11:50

  З 2 години ночі 24 липня (середа) по 1 годину ночі 25 липня (четвер) буде припинено подачу води на м. Трускавець. Причина – планові ремонтні роботи на водозаборі «Гірне», які проводить КП «Дрогобичводоканал». (Переглядів 61 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Оголошення (0)На Сколівщині відбудеться фестиваль української середньовічної культури «Ту […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви