На ліквідацію наслідків НС біля Трускавця потрібно 214 млн грн: депутати апелюють до Кабміну

31.01.2018 | Filed under: Новини

На Львівщині триває розробка проектно-кошторисної документації щодо ліквідації НС, що сталася внаслідок обвалу карстових порід у зоні рудника №2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

Про це у коментарі IA ZIK повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

«На сьогодні завершується розробка проектно-кошторисної документації і весь пакет документів буде передано у Мінфін і тоді кошти будуть виділені. Попередньо, це 214 млн грн. Можливо, сума буде коригуватися відповідно до ПКД», – повідомив Р.Гречаник.

Посадовець нагадав, що планується перенесення автомобільної дороги Т1402 (Дрогобич-Трускавець), водогону Гірне-Дрогобич та перенесення двох ліній електропередач.

«Наразі на дорозі обмежено рух вантажівок. Висновки науковців показали, що є незначне просідання щороку. За останній рік – 6 см. Дорога стабільно буде просідати. Можна пробувати її рятувати, а можна перенести. Краще перенести, а тоді пробувати рятувати стару як запасну», – зауважив Р.Гречаник.

На сесії Львівської облради 30 січня депутати заслухали інформацію і озвучили ініціативу до Кабміну про виділення коштів на ліквідацію провалля біля Трускавця.

Як відомо, 30 вересня поблизу Трускавця в зоні рудника №2 утворилося провалля діаметром 200 метрів і глибиною 30 метрів. Величезна яма виникла за 300 метрів від дороги та 1 км до найближчої будівлі. За висновками науковців, обвал спровокував землетрус потужністю 0,8 бала, втім причиною просідання земної поверхні було невиконання заходів консервації рудника № 2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал». Львівщина просить з держбюджету 133 млн на ліквідацію наслідків провалля.

Стебницький калійний завод «Полімінерал», як державне підприємство, у 2003 році повністю припинило видобування калійної руди, залишивши по собі відпрацьовані порожнини шахт та забруднене соляними відходами середовище. У 2003 році уряд затвердив програму рекультивації території, щоб унеможливити провалля і екологічне лихо. Проект почали реалізувати з 2004 року, виділивши понад 160 мільйонів гривень державних коштів. Однак у 2013 році Фонд державного майна передав підприємство «Полімінерал» у приватні руки.

ЗІК

(Переглядів 89 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви