На підприємстві нардепа Єремеєва у Трускавці директор погрожує знищити працівників-«недоумків» та позбавити зарплати «в конверті»

30.09.2014 | Filed under: Публікації

/Підривання економічних основ держави. Економічні злочини: ліва бухгалтерія та нелегальна зарплата «в конверті» без нарахування податків на неї/

Економічна безпека держави

Загрози ЕБД – акції, події, явища або формалізована сукупність факторів, які містять небезпеку і спрямовані на об’єкт захисту. Під тіньовою економікою розуміють різноманітну діяльність суб’єктів економічних відносин, які прямо чи опосередковано пов’язані з отриманням доходів без сплати податків поза рамками чинного законодавства і соціального контролю. Підпільний протизаконний сектор тіньової економіки – це економічна діяльність, що забороняється законом і навмисне приховується (від незначних протиправних доходів за рахунок адміністративно-правових проступків до наркобізнесу і работоргівлі), а такорж кримінальний конгломерат антисоціальних, самовідтворювальних, надпотужних джерел накопичення тіньових капіталів.

Документ 1. Публікація «У Трускавці працівники курортного комплексу вимагають легалізувати зарплату»

Працівники «Ріксос – Прикарпаття» (Трускавець) звернулися у прокуратуру Трускавця та прокуратуру Львівської області з вимогою здійснити перевірку ТОВ «АТД»Волинь та ТзОВ Ріксос – Прикарпаття» на предмет виявлення порушень у сфері трудових прав працівників та прав працівників на профспілкову діяльність.

Про це йдеться у скарзі у прокуратуру.

Окрім того, працівники вимагають здійснити перевірку господарської діяльності ТОВ «АТД» Волинь та ТзОВ «Ріксос – Прикарпаття» з метою виявлення умисного ухиляння від обов’язкових платежів до державного бюджету України.

Зокрема, в скарзі у прокуратуру йдеться, що працівники діагностичного лікувально-реабілітаційного курортного комплексу «Ріксос – Прикарпаття» звертають з колективною скаргою на незаконні дії керівництва комплексу. В комплексі існують дві фірми: ТОВ «АТД» Волинь та ТзОВ «Ріксос – Прикарпаття».

Кожен із працівників в різний час був прийнятий на роботу у відділ капітального будівництва технічної служби комплексу, з ними було укладено трудову угоду. Виплата зарплати проводилася у два етапи: зарплата частково переводилась на особисті картки працівників, а нелегальна частина оплати – видавалась в бухгалтерії комплексу.

6 березня 2014 року працівниками відділу капітального будівництва технічної служби, а також працівниками інших служб і відділів комплексу ТОВ «АТД»Волинь та ТзОВ Ріксос – Прикарпаття» було створено первину профспілкову організацію ДЛРКК «Ріксос – Прикарпаття», з метою захисту своїх трудових прав. Основною метою профспілки є укладання колективного трудового договору,в якому були би відображені всі їх законні права. Основним з них є переведення неофіційної зарплати, яка видавалась в бухгалтерії, на легальну основу.

Поява профспілкової організації та її законні вимоги викликають спротив адміністрації комплексу. Голові профспілки почали погрожувати про його звільнення з роботи та звільнення з роботи членів його сім’ї, які також працюють в комплексі. Членів профспілки почали залякувати звільненням, якщо вони не відмовляться від членства в профспілці і своїх законних вимог.

Не зважаючи на погрози адміністрації комплексу в усній формі. Члени профспілки наполягають на легалізації всієї зарплати.

«Ми вважаємо, що невиплата зарплати та звільнення нас з роботи є умисною дією, направленою на перешкоджання законній діяльності професійних спілок», – йдеться у скарзі.

Під скаргою підписалось 15 працівників.

http://zik.ua/ua/news/2014/03/24/u_truskavtsi_pratsivnyky_kurortnogo_kompleksu_vymagayut_legalizuvaty_zarplatu_473293

Вимоги колективних скарг працівників до прокурорів різних рівнів, міністра МВС Арсена Авакова, народного депутата Романа Ілика та депутатів від ВО «Свобода» у Трускавецькій міській та Львівській обласній радах: «…Зробити повну «легалізацію» заробітної плати працівників, а не виплачувати її в «конверті». Знайти (виявити) «подвійну» бухгалтерію коштів в «Ріксос-Прикарпаття» щодо ведення бухгалтерського обліку та винних притягнути до відповідальності…». http://protruskavets.org.ua/riksos-prykarpattya-podav-na-zhurnalista-volodymyra-klyuchaka-pozov-do-sudu/

Документ 2. Аудіозапис за участю директора «Рік сосу» Олени Палагути.

Rixus

3. Розшифровка аудіозапису розмови між працівником ТзОВ «ДЛРКК «Ріксос-Прикарпаття» Василем та директором цього підприємства Оленою Палагутою

Неідентифікована особа-1 (НО-1). Де є колективний договір? Я його не бачив. З якої книжки Ви написали цю інструкцію? Побачу – підпишу, а так всьо…

Олена Петрівна Палагута, директор ТзОВ «ДЛРКК «Ріксос Прикарпаття» (О.П.). Как Вас зовут?

Василь, працівник (В). Василь.

О.П. А отчество Ваше?

В. Юрієвич.

О.П. Очень приятно. Меня зовут Елена Петровна Палагута. Знаете?

В. Знаєм.

О.П. Хорошо.

Неідентифікована особа-2 (НО-2). Есть карточка?

О.П. Ой…

Неідентифікована особа-2 (НО-2). Ходіть, будь ласка, карточку візьміть…

О.П. Присаживайтесь… Присаживайтесь. Скажите мне, уважаемый Василий…

В. Слухаю.

О.П. Вы сколько времени работаете на этом предприятии?

В. Від самого початку.

О.П. Вас обижали, несвоевременно выплачивали заработную плату, Вас не кормили, раз в год не одевали Вас в форму? Скажите мне, пожалуйста, довоз персонала, который стоит денег, вообще на этом предприятии отсутствует?

В. Ні, є. Все є.

О.П. А в чем дело?

В. Ні в чому.

О.П. Что не устраивает?

В. Все устраивает.

О.П. Что не устраивает Вас?

В. Меня все устраивает.

О.П. Спрашиваю! Вас вызвала Ичар… Почему не явились?

В. Я не бачив об’єктивної причини, чому мене викликають…

О.П. Василий, я сейчас Вам сделаю догану и уволю.

В. Гм…

О.П. Вы в этом грехов не видите… Вы знаете, что сейчас проблема с рабочими местами? Знаете? Знаете, как сейчас работают другие санатории? На ноль двадцать пять и людей нахер посылают! Хотите на улицу?

В. Нет.

О.П. Какого хера вы себя так ведёте? Вы, все вместе взятые. Вас здесь обижали?

В. Нет.

О.П. Рабские условия труда? Курите по полдня… Вас вызвала женщина Ичар, один из руководителей предприятия, а Вы её нахер послали. В чём дело? Вы что там себе думаете? Что я на вас управу не найду? Я с вами по хорошему, я с вами разговаривала, я вам объясняла – непростая ситуация. Вместо того… Семьсот человек работает здесь! Семьсот!

В. Я Вас розумію…

О.П. Семьсот! Меня год уже собственники спрашивают – какого хера ты не сократила триста человек? Семьсот… Я год за вас за каждого боролась… Я собственникам рассказывала, что у вас семьи и дети. Я так понимаю, что я зря трудилась, да?

В. Ні, Олена Петрівна… Я просто…

О.П. Я ещё раз спрашиваю – когда Вас вызывает Ичар или любой управляюший менеджер, Вы просто обязаны туда идти!

В. Зрозумів.

О.П. Що Ви зрозуміли?

В. Зобов`язаний іти.

О.П. Хреново к вам тут относились, да, с самого початку? Хотите пойти куда-нибудь на улицу пойти поискать место рабочее? Вы там все затейники… У меня была вчера прокуратура и ОБХСС. Так вот знайте – вы это затеяли. Знайте – девять месяцев я сохраняла рабочее место каждого из вас. Но теперь так не будет. Ко мне ходят ОБХСС и прокуратура за то, что я вам сохраняла рабочие места? За то, что вовремя платила заработную плату? Вы что, издеваетесь? Это что, насмешка? Да вы мне просто в душу наплевали! Вы, там… Вы ж недоумки, вы ж останетесь без работы… Я вам скажу следующее, что теперь у меня руки развязаны. И земля круглая – каждому вернётся сторицей. Я вас обидела чем-нибудь? Десять месяцев я руководитель на предприятии, я вас чем-то обидела? Вы несвоевременно получали заработную плату?

В. (зітхає).

О.П. Адские условия труда?

В. Ні.

О.П. Так скажите мне, пожалуйста, я заслужила, чтобы ко мне прокуратура и ОБХСС ходили с утра до ночи?

В. Ні, не заслужили.

О.П. Какого черта? Вы там, затейники… Какого черта, я спрашиваю?!!! Вы, вы, двадцать недоумков. Но теперь у семьсот человек не будет зарплаты второй. Понятно? Потому что её не будет из-за вас! Понятно?

В. Понятно…

О.П. Из-за вас! Как я этим людям объясню? Да они же вас ненавидеть будут! Хотите легализации зарплаты? Не вопрос, её вообще не будет. Экономическая ситуация в стране не позволяет этого сделать сейчас. У людей была зарплата по тысячу гривен «в конверте», теперь её не будет. Для Вас тысяча гривен это пусто? Зачем вы это сделали? Вы, все вместе взятые, зачем вы это сделали?

В. Я не знаю хто і що зробив…

О.П. И Вы в том числе, Вы ж знаете. Я всё знаю. Я всё о каждом знаю. Но я почему-то думала, что хватит ума и логики у вас. Не хватило? Вы ж знаете, что мне очень просто истребить вас. Зачем вы это делаете? Вы просто… Вы преднамеренно делаете всё, чтобы я избавилась от вас. Зачем?

В. Я не знаю, хто і що робить…

О.П. И Вы в том числе. Зачем, спрашиваю. Вы что? Вы… У Вас жидкий мозг?

В. Ні, нормальний.

О.П. У вас, у вашей службы… Вы затейники, вы колотите коллектив. Сегодня в стране и так непростая ситуация, и так непростая… Два месяца шестьдесят человек было в комплексе на семьсот работающих. Зачем вы это делаете? Я сейчас вас лишу довоза на работу платного, я получу тринадцать тысяч в неделю. Я сейчас вас лишу всех обедов бесплатных, я сейчас вас лишу «конвертов». Кто от этого выиграл? Пойдёте на улицу, голуби. Потому что вы не цените то, что у вас есть. К сожалению. Идите к Людмиле Михайловне, потому что она Вас вызывает. Хотя бы из уважения, что она женщина. Понятно? Есть такой документ как «посадова інструкція», который Вы обязаны подписать. Не подпишете в течении пяти минут – догана и я Вас уволю.

В. Угу.

О.П. Я уже ни с кем больше разговаривать на человеческом языке не буду. Я первый раз за двадцать лет кричала. Первый раз за двадцать лет. У меня были разные коллективы. Но такого ещё не было. Таких неблагодарных и таких непонимающих ещё не было.

В. Я розумію, але я просто не розумію, в чому я тут винуватий…

О.П. Идите, подпишите «посадову інструкцію», у нас внешний аудит. Если Вы не подпишете «посадову інструкцію», Вы будете уволены. Посадова інструкція – это тот документ, который прописывает Ваши обязанности. Для аудита мы должны предоставить в течение получаса этот документ.

В. Я Вас розумію. Я просто попросив, щоби…

О.П. Вы не понимаете. Вы меня не слышите.

В. Я Вас слышу.

О.П. Это Ваш, Ваш документ, в котором написано, чем Вы на предприятии занимаетесь. Он был и раньше.

В. Так, ну там пише, що він регламентується трудовим договором. Ми просто хотіли подивитися той трудовий договір.

О.П. Ещё раз…

В. Просто-напросто…

О.П. Ещё раз. Идите извинитесь перед Людмилой Михайловной, которая Вас вызывала и Вы туда не явились, и подпишите. А потом будем о договоре разговаривать, понятно? Долго я с Вами разговаривала.

В. Ну…

О.П. Чому?

В. Добре…

О.П. Чому?

В. Кажу – добре. Підпишу. Можна йти?

О.П. Да, счастливо.

В. Дякую. До побачення.

О.П. До побачення.

4. Інформація про тиск на працівника, який здійснив аудіозапис

(Переглядів 2 450 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України
  17.01.2020 | 10:31

  (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)День туризму у Трускавці (афіша) (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)Доґ-Фест у Трускавці (афіша) (0)

 • Оголошення
  10.12.2019 | 09:22

  Виконуємо внутрішні роботи (шпаклювання, плитка та інше). Телефон 097 032 95 36 (Степан). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Приватні оголошення (0)Набір до школи сімейного консультанта (0)Оголошення (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви