/Із сесії Бориславської міської ради/
Сорок другу сесію міської ради шостого демократичного скликання, що відбулася минулої п’ятниці, цього разу, за відсутності міського голови, вів секретар міської ради Ігор Мельник.
Розпочалася сесія приємною подією. Указом Президента України почесне звання «Мати-героїня» присвоєно бориславкам Оксані Штереб та Діані Шатарковій. Від імені всього депутатського корпусу привітав їх секретар міської ради Ігор Мельник.
А далі – «Різне». Депутат Василь Піх зауважив, що депутати мають бути більш відповідальними і не допускати таких ситуацій, як минулого зібрання, коли сесія не відбулася тільки через те, що багато-хто просто не прийшов, а, отже, не було кворуму.
Друге: до сесійної зали вдруге прийшли кількадесят працівників КП «ЕКО-місто», які вже кілька місяців не отримують зарплати, а отже, їхню проблему потрібно вирішувати. І третє: «Я вже рік говорю на сесіях про впорядкування стежки, що веде від центру через місток на Потік, до лікарні. Щодень там проходять сотні людей. А у сльоту чи зимою пройти там майже неможливо…».
Продовжив депутат Михайло Лазар. Він зауважив, що у «Порядку денному», розданому депутатам, мало б бути бодай реченням роз’яснено, про що ж саме йдеться у тому чи іншому розпорядженні міського голови,- або доповненні до рішення, що їх пропонують до розгляду. Щоб депутати ще перед сесією були зорієнтовані, про що ж саме йдеться. Друге – у змінах до регламенту буде пропонуватися, щоб у першу чергу розглядати господарські та земельні питання, а насамкінець «Різне». Але це неправильно, бо, власне, в «Різному» звучать звернення громадян до депутатів та й не можна тримати до закінчення сесії керівників різних служб, які мають давати роз’яснення з тих чи інших звернень.
Наступне, як сказав пан Михайло: неприйнятно, коли питання, що не були підтримані на сесії, повторно переносять на наступну, що відбувається доволі часто. Торкнувся й господарських питань. Непорядок, що водії радіотаксі встановлюють оплату, як кому заманеться. Регулювати ціни теж має міська рада на своїй території. І останнє – дорога до міської лікарні, що в мікрорайоні Бані. Той відрізок шляху до краю розбитий і скоро там взагалі не проїдеш.
Слово надано першому заступнику міського голови Роману Дурбаку, який пообіцяв, що і облаштування дороги до лікарні на вул. Куліша, і обладнання доріжки, що з’єднує центр з лікарнею на вул. Потік візьме під контроль. І найближчим часом ці проблеми будуть вирішені. Неможливо зробити все одразу, коли бюджет не виконується і катастрофічно бракує коштів. Не менш гостра проблема і з вивезенням побутового сміття, з роботою «КОМ-ЕКО». Тож, мабуть, депутатам попередньої каденції треба було добре подумати, коли передавали земельну ділянку «КОМ-ЕКО», тоді цих проблем сьогодні й не було б 4 Тому нині мусимо спільно порушувати ці питання і спільно їх вирішувати… А далі перейшли до питання, що стало певно основним у пункті «Різне». Як ми уже сказали, на сесію прийшли працівники КП «ЕКО-місто», які виконують дуже важливу справу – підтримують чистоту на наших вулицях. Про причини колективного звернення на сесію розповів керівник підприємства.
Він відзначив, що в останній час ситуація потрохи поліпшується. Але борг у виплаті зарплати працівникам«ЕКО-місто» становить зараз 250 тисяч гривень і люди кілька місяців не отримують грошей.
Перший заступник міського голови роз’яснив, що були великі проблеми з фінансуванням. Усі кошти були заблоковані. Міська влада робила все можливе, щоб вирішити ситуацію. І тільки в останні дні трохи «проясніло». Нарешті, пішли кошти і сплатили заборгованість медикам і вчителям…
Аргументи хоч і були почуті, але тільки надали ще більшої гостроти дискусії. Майже зі сльозами на очах представниця делегації працівників «ЕКО-місто» пані Антоняк говорила про те, що кілька місяців без зарплати витримати неможливо, бо в кожного є сім’ї і діти, їх треба одягнути і нагодувати, дати щось до школи. А ще – заплатити за комунальні послуги. А тим часом, – грошей нема.
Підтримала її й майстер КП «ЕКО-місто» пані Галишин, яка наголосила що кошти потрібні, аби забезпечити підприємство всім необхідним, для роботи, адже незадовго зима. Наразі нема піску, щоб посипати вулиці, нема за що придбати інструмент, спецодяг та спецвзуття…
Але найцікавіше, що всі гроші, передбачені бюджетом для «ЕКО-місто», були виплачені. Інша справа, що виплачена була одразу вся сума. Але ті кошти вже керівництво підприємства мало розподілити рівними частками до кінця року. Та «з’їли» їх набагато швидше, їв тому винна, певно, не міська влада. Про це говорили і перший заступник міського голови Роман Дурбак, і начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва Олег Левицький, і заступник міського голови Андрій Паскевич, який оперував конкретними цифрами – коли, скільки, і які суми надані і надають цьому підприємству. У доволі гарячій розмові взяли участь і депутати. Врешті, після гострих суперечок, підтримано пропозицію секретаря міської ради Ігоря Мельника: створити робочу групу, в яку б увійшли перший заступник міського голови, заступник з економічних питань, керівники відділів і, звичайно ж, депутати, які спільно опрацюють усі можливі варіанти вирішення проблеми і мають на наступній сесії оприлюднити підсумковий документ. Також на наступній сесії буде заслухано керівників усіх новостворених підприємств, у першу чергу керівника КП «Еко-мі-сто». А борг у виплаті зарплати працівникам цього підприємства має бути закритий в межах двох місяців, як сказав заступник міського голови Андрій Паскевич.
Після цього озвучили й інші звернення виборців, зокрема, депутати Володимир Хауляк та Богдан Барнацький. А далі перейшли до розгляду фінансових, господарських та земельних питань.
Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»
ТОП коментованих за тиждень