Народні депутати України від Львівщини Роман Ілик та Ярослав Дубневич скерували спільне звернення до голови Львівської ОДА Ірини Сех щодо ліквідації наслідків повені 15-16 травня, у якому вимагають звернутися до КМУ про визнання повені надзвичайною ситуацією державного рівня, що дозволить виділити кошти з резервного фонду Державного бюджету на подолання наслідків стихійного лиха.
У зверненні «Щодо невідкладного реагування на надзвичайну ситуацію та звернення до Кабінету Міністрів України щодо виділення коштів з резервного фонду державного бюджету на заходи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, що мала місце 15-16 травня 2014 року на території Львівської області» народні депутати обґрунтовують необхідність і правомірність зміни класифікації надзвичайної ситуації, зокрема, у відповідності до Постанови КМУ від 24 березня 2004 р. N 368 «Про затвердження Порядку класифікації надзвичайних ситуацій за їх рівнями».
Парламентарі вимагають негайно підготувати: належний експертний висновок щодо завданих збитків, акти обстеження та дефектні акти, що підтверджують розміри завданих збитків, затверджені в установленому порядку разом з узагальненими кошторисними розрахунками на проведення аварійно-відбудовних та інших невідкладних робіт; звернутися до КМУ щодо виділення коштів з резервного фонду державного бюджету на заходи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня та провести відповідні консультації з представниками КМУ щодо розробки проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік».
За офіційною інформацією Державної служби України з надзвичайних ситуацій, внаслідок стихії 15-16 травня, на Львівщині сталося підтоплення 1 тис. 221 житлового будинку, 2 тис. 710 підвалів житлових будинків, 2 тис. 453 присадибних ділянок та 2 тис.749 гасільгоспугідь, тимчасово перервано автомобільне сполучення з 17 населеними пунктами та ускладнено проїзд до 14 населених пунктів, порушено газопостачання 30 населених пунктів. У Дрогобицькому районі підтоплено 341 будинок та 766 дворів, підмито 4 мости, пошкоджено дороги та підтоплено382 гапосівів,167 гапасовищ та503 гасінокосу. Найбільшої руйнації повінь завдала у с. Нагуєвичі. Тут підтоплено 150 осель. У Старосамбірському районі постраждав 61 населений пункт, 4325 домогосподарств, в тому числі: 224 – житлових будинків вище рівня підлоги, 1987 – вода у підвалах та підтоплено 2114 присадибні ділянки. Загалом по Самбірщині постраждало більше 20 населених пунктів, понад 600 домогосподарств. Від повені також постраждали Буський, Турківський, Городоцький, Перемишлянський, Жидачівський райони та міста Борислав і Дрогобич Львівської області.
Прес-служба народного депутата України Романа Ілика
ТОП коментованих за тиждень