Нас позбавляють змоги вибрати тих, кого ми хочемо

21.07.2010 | Filed under: Некатегоризовано

Прийнятий з подачі регіоналів закон про вибори до органів місцевого самоврядування ставить хрест на демократії. Про яке місцеве самоврядування можна говорити, якщо право висувати кандидатів у депутати і на посаду міських голів мають виключно партії. І це в той час, коли у партіях є лише три відсотки населення, тобто меншість диктує умови більшості, і ми це маємо називати демократією. Іншими словами, абсолютна більшість українців буде позбавлена змоги висувати, а, значить, і обирати депутатів і міських голів.

Щоправда, нам обіцяють, що 50 відсотків депутатів піде по мажоритарних округах. Але ж всі розуміють, що після виборів на них почнеться своєрідне полювання тих, хто виграв. Немає жодної гарантії, що абсолютна більшість мажоритарників не спокуситься на привілеї й не примкне до більшості.

Своє слово мав би сказати Конституційний суд України. Але нині його очолює ставленик Віктора Януковича, так що сподіватись на справедливість у цьому питанні не доводиться. Порушення конституційних прав громадян для багатьох в Україні стало порожнім звуком.

Деякі партії за рахунок висунення депутатів і мерів мають намір не лише підняти свій рейтинг, а й суттєво поповнити касу – якщо не партійну, то принаймні особисту керівників тієї чи іншої політичної сили.

Всі також розуміють, що визначальну роль відіграватиме Партія регіонів. На Сході й Півдні України, а подекуди і в Центрі це будуть фактично однопартійні вибори на зразок Комуністичної партії в радянські часи. Інша ситуація на Заході нашої держави. Тут висунення кандидата в депутати чи в міські голови може зіграти злий жарт з претендентами на булаву. Проте вже сьогодні багато з них проторюють стежки до регіоналів. Формально їх висуватимуть інші партії, але «дружба» з регіоналами дасть можливість доступу до необмежених фінансових ресурсів. Звичайно, доведеться ділитися на відкатах, але й собі, коханому, дещиця дістанеться.

Як стало відомо з достовірних джерел, у Львові на зібранні обласної організації Партії регіонів прийнято рішення підтримати на виборах у Дрогобичі Олексія Радзієвського, у Бориславі – Івана Удовенка. По Стебнику вирішили нікого не підтримувати, по Трускавцю питання залишається відкритим.

Підтримка Олексія Радзієвського виявилася несподіванкою для багатьох. Проте в Партії регіонів зібралися не мрійники, а прагматики. Вони розуміють, що рейтинг Олексія Радзієвського у Дрогобичі є найвищим серед імовірних кандидатів на міського голову. Тому тим партійцям, які фактично змістили прихильників Олексія Радзієвського у Дрогобичі, доведеться працювати на нього. Партійна дисципліна у Партії регіонів є суворою, і багатьом доведеться наступити на горло власній пісні, аби агітувати за того, кого ще вчора ганили. Для самого Олексія Радзієвського це може бути мінусом, тим паче, що є чимало інших партій, які можуть його висунути.

У Трускавці регіонали все більше схиляються до кандидатури Лева Грицака, але все залежить від нинішнього мера. Офіційна підтримка регіоналів не додасть йому рейтингу.

Факт підтримки Івана Удовенка у Бориславі ще ні про що не говорить. Це явно програшний кандидат. В останній момент можуть відбутися зміни, і тоді регіонали підтримуватимуть більш рейтингового кандидата Михайла Лазара (але чи потрібно це йому?) або  відвертого ставленика Києва Ігоря Копача.

А ось факт непідтримки Ігоря Сушицького у Стебнику є вельми красномовним. Цей член Партії регіонів є теж непрохідним кандидатом. Основна боротьба на виборах розгорнеться між Петром Старосольським і Василем Пецюхом. Не виключено, що нашоукраїнець і рухівець домовляться між собою, і хтось зніме свою кандидатуру на користь іншого, аби стати першим заступником. Важко повірити, щоб їх перекупили регіонали. Це легко вони можуть зробити з Романом Калапачем, який готовий і без мила залізти самі знаєте куди.

Анатолій Власюк, часопис «Тустань»

(Переглядів 21 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви