Не конструктивна опозиція, а політична демагогія

10.03.2012 | Filed under: Публікації

Голові Трускавецької

міської організації Партії регіонів

Л. Я. Грицаку

Пане Грицак Л. Я!

До вас звертається депутатська фракція «За зміни» Трускавецької міської ради. Беремо на себе обов’язок і відповідальність прокоментувати для трускавецької громади ваше звернення на ім’я міського голови Руслана Козира з вимогою скасувати нові тарифи на послуги з обслуговування і утримання житлових будинків, оскільки вбачаємо у цьому зверненні не вболівання за громаду, а популізм і політичне інтриганство.

Нагадаємо, що підвищення тарифів на послуги ЖКГ стало актуальним ще в часи вашого перебування на посаді міського голови. Ви, як керівник міста, не ставили на порядок денний цього питання через його непопулярність. Оскільки будь-яке непопулярне рішення звело б на нуль вашу і без того слабку репутацію міського голови. Саме підтримуючи свій рейтинг перед минулими виборами ви відмовилися від підвищення тарифів, хоч потреба такого кроку була очевидною ще 2008 року.

Трускавець – єдиний в регіоні – не переглядав тарифи від 2007 року. І не треба бути великим економістом, щоб розуміти, що це означало для підприємства, яке надавало комунальні послуги. Кожного року, у який не переглядалися тарифи, влада власноруч вбивала цвяха у труну цього підприємства. Беремося стверджувати, що саме така діяльність призвела до банкрутства КП «Наше місто» і зруйнувала усе міське комунальне господарство.

Щороку колишнє КП «Наше місто» на поповнення статутного фонду рішенням сесії отримувало по кілька мільйонів гривень. Ці кошти замість того, щоб іти за призначенням, тобто на власний розвиток підприємства, покривали його збитки. Врешті-решт сума вливань сягнула 25 млн. грн. І це при тому, що послуги не надавалися або надавалися неякісно, грошові потоки проконтролювати було неможливо. Покривати збитки комунального підприємства – це злочинна практика, запроваджена у місті саме за вашого керівництва.

Чим ви можете похвалитися? У вашому розпорядженні були міські бюджети розвитку по 40-50 млн. грн. Де вони? Нова влада після вас прийшла на розбиті дороги, гнилий водогін, відсутність води, зруйновану тепломережу, занедбаний житловий фонд (половина дахів житлового фонду потребує негайного капітального ремонту), мільйонними боргами створеного вами КП «Наше місто». Зате – з низькими тарифами.

У роки вашого правління безцінні землі трускавецької громади були розпродані, і місто позбулося головного ресурсу для наповнення міського бюджету. А тому не вам, колишньому міському голові, який великою мірою спричинився до теперішньої складної ситуації у місті, вчити як треба господарювати і давати поради щодо раціонального управління містом.

Варто лише згадати продаж 132 га землі на умовах реконструкції водопостачання міста коштом інвестора. Умови цієї угоди за вашої влади не виконувалися, і інвестора було прийнято називати «недобросовісним». Але дослідивши ситуацію, з’ясовуємо, що інвестор був не таким вже й недобросовісним. Є свідчення, що тодішнє керівництво міста отримало від угоди відкат у кілька мільйонів гривень. Звичайно ж, не просто отримало, а на певних умовах. І інвестор відмовився виконувати свої інвестиційні зобов’язання саме тому, що ці особливі умови угоди з боку влади були порушені. Інакше кажучи, хтось(?!) узяв великі гроші і не захотів їх відробляти.

І випадок із 132 га землі – не поодинокий. Це – система. Владу такого способу мислення і дії прийнято називати «грицаківщиною». А тому, пане Грицак, ви не маєте морального права повчати теперішню владу, яка не заплямувала себе нічим подібним. Теперішню владу не можна звинуватити у меркантильності підходів до вирішення питань, на відміну від системи взаємостосунків між міським головою і депутатами, запровадженої за вашого правління, коли потрібні рішення у депутатів купувалися.

Усім депутатам відомо й про систему «ручного керування» комунальним підприємством, яку запровадили саме ви, як міський голова. Через КП «Наше місто» за такого «ручного керування» йшло відмивання і розкрадання коштів. Громаду у ті роки використовували, дурили і зраджували. Люди перестали довіряти владі – і це на вашому сумлінні. Вам би зараз, пане Грицак, не підбурювати трускавецький народ до непокори, а спокутувати свою вину перед ним: просити прощення за зраджену вами довіру до влади, яку ми мусимо тепер тяжко повертати.

Ви посилаєтеся на керівництво держави, яке начебто веде дуже правильну фінансово-економічну політику, а влада на місцях, бачте, її підриває. Навряд чи Президент та його уряд не знають, які постанови приймають міністерства, що буває за порушення цих постанов і як комунальним підприємствам на місцях існувати в умовах непослідовної економічної політики. Спочатку прийняти постанови, які регламентують розробку тарифів на житлово-комунальні послуги, а потім наголошувати на недопущенні безпідставних підвищень – дуже зручна політика, особливо при підготовці до виборів.

Хіба вам не відомо, що 1 червня 2011 року затверджено єдину методику розрахунку тарифів на житлово-комунальні послуги, згідно з якою ставки тарифів по всій країні мають бути однаковими (раніше ці тарифи встановлювалися органами місцевого самоврядування). А в липні 2011 року Президент доручив Кабміну і місцевим органам влади переглянути тарифи на послуги ЖКГ відповідно до нового порядку їх формування. Затим розпочалася критика місцевих органів влади. Зрештою Президент недавно на засіданні Ради регіонів, вже дещо поблажливіше критикуючи органи місцевого самоврядування, сказав, що не можна усіх під один гребінь ладити, є, виявляється й такі, які пройшли усю процедуру у відповідності до постанов Кабміну і державного регулятора. До підприємств, які виконали кожну букву закону, відносяться і трускавецькі комунальні підприємства.

Крім того, Президент наголосив, що усі тарифи на послуги ЖКГ до кінця року слід привести до рівня економічно обґрунтованих. А це означає – переглянути в бік подорожчання. То до кого претензії?

Ви вимагаєте «розглянути також питання безперебійного функціонування та життєзабезпечення КП «Трускавецьжитло», вивчивши можливість надання дотації комунальному підприємству чи поповнення його статутного фонду». Таку вимогу можна було б назвати невіглаством, якби не знати, що йде вона від колишнього міського голови. Дотації – це величезна сума коштів. Хіба ви, пане Грицак, не знаєте процедури, за якою відбуваються подібні дотації? Ви не знаєте, що навіть коли рішення буде прийнято сесією, то гроші не надійдуть, бо це не є захищені статті витрат, і щоб ці гроші підприємство отримало, має бути перевиконаний бюджет, а за теперішньої економічної ситуації у місті це практично неможливо? Ви не знаєте, що означає переглянути бюджет? Це означає у когось забрати: не виконати у повному обсязі роботи з реконструкції теплопостачання школи і дитячого садочка, позбавити міську лікарню рентген-апарату, в культури чи освіти забрати їхні і без того мізерні кошти.

Отут можна якраз згадати, з чиєї вини цьогорічна зима виявилася такою важкою для школи № 3, дитячого садочка «Дзвіночок» і кількох багатоповерхівок на Сагайдачного. Перша подія, яка сколихнула місто після того, як ви безславно зійшли з посади, був судовий позов про розірвання угоди на теплопостачання зазначених споруд від котельні санаторію «Карпати». Аргументація позову вражає: виявляється, КП «Наше місто» упродовж кількох років не сплачувало санаторію оренди за котельню(?!). А що, Лев Грицак, тодішній міський голова, був не в курсі?… То що ж ви так керували, що комунальне підприємство стало не спроможним сплачувати за угодами оренди? І що з тим підприємством мала робити нова влада?

Останнім часом ЗМІ («Трускавецький вісник», «Франкова криниця»), до яких ви маєте пряме або опосередковане відношення (як керівник санаторію «Карпати», на чийому балансі стоїть газета, головний редактор якої є основним дописувачем інтернет-видання), відкрито звинувачують в усіх підвищеннях цін, тарифів, інших непопулярних рішеннях і заходах міську владу, особисто міського голову, із закидами в антинародній політиці, закликаючи до різного роду акцій непокори. Коментувати такі закиди і легко, і важко. Начебто все зрозуміло: теперішня державна влада, політичну силу якої ви, будучи головою міського партійного осередку, уособлюєте у Трускавці, створює законодавчу базу для усіх підвищень, тобто, по суті веде ту саму антинародну політику, а ви, як представник політичної сили цієї антинародної влади на місцях, ще й виступаєте з протестними заявами. Ці ваші заяви можна трактувати як невдоволення не стільки діями міської влади Трускавця, скільки діяльністю центральної влади, яку самі ж і представляєте. Де логіка? А важко усе це довести саме через очевидність фактів – так само, як буває важко довести, що біле – це біле, а зовсім не чорне.

Слід також зауважити, що представники Партії регіонів у депутатському корпусі, тобто ваші однопартійці, не були надто активними під час обговорення бюджету міста щодо пошуку можливостей дотацій і жодних своїх зауважень не висловлювали під час проходження регуляторного акту рішення про тарифи.

Нові тарифи розглядалися на виконкомі, відбулося кілька засідань депутатських комісій з цього ж питання – де у цей час були депутати-регіонали зі своїми застереженнями і пропозиціями? Їх ніхто не бачив і не чув. Дуже зручна позиція: не брати участі у роботі, а потім критикувати тих, хто її виконав.

Також викликає деякі запитання ваша особиста партійна діяльність. Тут можна провести кілька паралелей з аморальністю системи теперішньої державної влади. Ви пройшли шлях через Аграрну партію, СДПУ(о), БЮТ до Партії регіонів. Також всі пам’ятають, що перед першим приїздом Арсенія Яценюка до Трускавця готувався плацдарм для утворення міської організації «Фронту змін» під вашим крилом. Були вже навіть підготовлені відповідні документи. Але нам, на щастя, вдалося перехопити ініціативу, вибивши у вас політичний ґрунт з-під ніг. Ви недовго вагалися і перескочили в протилежний табір, очевидно, за принципом: якщо рух не вдається очолити, треба стати до нього в опозицію. Про якісь ідеологічні чи морально-етичні засади говорити тут не випадає.

У дуже складних економічних умовах теперішня влада шукає способів розв’язання проблем міста. Можливо, десь помиляється, виправляє саму себе і враховує критику громади. І сьогодні підмогою могла би стати конструктивна ділова опозиція, яка володіє ситуацією, знає суть справи і дає конкретні пропозиції. Ваш, пане Грицак, лист-звернення від імені трускавецької організації Партії регіонів стосовно неправомірності підвищення тарифів – це не конструктивна опозиція, а політична демагогія, чергова піар-акція перед виборами.

За дорученням депутатської
фракції «За зміни»,
Сергій МИЦИК

ДЖЕРЕЛА ТРУСКАВЦЯ

(Переглядів 57 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви