Ті, хто приїжджає в Трускавець після 10-річної перерви зауважують, що курортний парк виглядає занедбаним. «У чому причина і як не допустити повної руїни цієї перлини курорту?», – запитують люди.
Кореспондент «Каменярів», пройшовши з фотоапаратом курортним парком, знайшов багато підтверджень того, про що говорять відпочивальники. Чому занепадає трускавецький курортний парк? Це запитання ми поставили директорові КП «Парк «Курортний» Іванові Бачкові.
«Я не згідний з вами, що парк останнім часом занепав, – відповів Іван Петрович. – Навпаки, за останні два роки ми зробили немало – розчистили чагарники в тих місцях, де, як кажуть, людська нога не ступала – там, де неможливо було пройти, окультурнили ці місця. У парку завжди прибрано, чисто. На утримання двірників з бюджету виділяють на рік 700 тис. грн. З допомогою санаторію «Ріксос Прикарпаття» облаштовано відпочинковий майданчик біля Юзі. Обіцяють допомогу санаторії «Світязянка», «Женева», інші санаторії.
Зі слів директора парку, проблема є й полягає в тому, що курортний парк потребує реконструкції. Адже остання реконструкція проводилась у 1989-1991 роках. За 20 років час наклав свій відбиток на усю інфраструктуру парку – поступово нищиться плитка, якою вимощено центральну частину парку, руйнується асфальтне покриття, сходи тощо.
У 2009 році було розроблено план реконструкції курортного парку, для реалізації якого необхідно в тогочасних цінах 27 млн. грн. На жаль, місто такого ресурсу немає, це мали б бути цільові кошти з державного і обласного бюджетів. Міський голова Руслан Козир працює над розв’язанням цієї проблеми, однак втішного результату поки що нема. Влада покладає також надії на допомогу Євросоюзу. Трускавець бореться за грант в розмірі 500 тис. євро на облаштування доріжок у верхній частині парку. А тим часом, адміністрація парку, що може, робить своїми силами. Зокрема, останнім часом тут встановлено 12 лавок для відпочинку, територію біля них замощено плиткою. А всього у парку виставлено 26 нових лавок. Коли буде приведено до порядку хідник, біля якого встановлені лавки, наразі відповіді нема. Іван Вачко каже, що це питання на порядку денному виконавчих структур міської ради і депутатських комісій, працюють над бюджетом 2013 року. Є надія, що кошти на облаштування хідника буде закладено.
Наразі є те, що є. Кажуть, що відпочивальники з Середньої Азії, які після 20-річної перерви обрали місцем оздоровлення Трускавець, відвідуючи бювет, радіють, бо це нагадує роки їхньої молодості – те, що тут нічого істотно не змінилося, наводить їх на відчуття, що вони молоді. «Тут зупинилась радянська епоха», – констатувала відпочивальниця.
Нагадаємо, що в усі минулі часи курортний парк міста Трускавець посідав чільне місце в організації дозвілля відпочивальників, відігравав значну роль в їхньому оздоровленні та відпочинку. Про це, наприклад, не раз констатує доктор Зенон Пельчар у книзі «Історія розвитку Трускавця», яка вийшла у Кракові сто років тому – в 1909-му. Сьогодні парк є єдиним зеленим острівцем у Трускавці, якого майже не торкнулась тотальна забудова минулих років.
Іван Тихий, тижневик «Каменярі»
ТОП коментованих за тиждень