В середині 30-х рр. ХХ ст., коли Трускавець стає європейським курортом, спорт набуває вагомого значення дозвілля відпочиваючих. В курортному парку ( де зараз знаходяться спортивні майданчики) був побудований грунтовий корт. Теніс тоді був екзотичним видом спорту та і в наші часи все ж належить до активного відпочинку елітної курортної публіки. Відомо, що і наш трускавчанин, народний месник, Роман Різняк –«Макомацький» чудово грав в теніс і мешкав поруч з кортами.
Ще тенісний корт був на території будинку відпочинку польських офіцерів (після 1939 року,корпус військового санаторію Червоної Армії), який знаходився по вул. І.Франка.
В Радянському Союзі домінували колективні виду спорту (Масовість!) А великий теніс чомусь вважався «буржуазним видом спорту»,
Не зважаючи на це ,цей елітний вид спорту саме і почав поширюватись у певних колах військових та спортсменів, Переважно це були офіцери вищого рангу. В кінці 60-х рр. біля нового корпусу військового санаторію був побудований асфальтовий корт. В той час в санаторії працював методист ЛФК Колосенко В.А. людина, яка багато років життя присвятила спорту і зокрема великому тенісу В 60-70-х рр. вважався самим авторитетним тренером-гравцем в Трускавці. Власне і він почав вчити мене грати в теніс.
В місті в 70-80 х рр. було побудовано ще 3 корти. Це у санаторіях «Кришталевий палац», «Кристал», «Дніпро».
Найбільшу популярність серед відпочиваючих військового санаторію теніс набув в кінці 80-х рр. Асфальтовий корт був постійно «занятий», черга . Тоді з ініціативи начальника санаторію полковника медичної служби Іванченко В.І.(прихильника тенісу) в 1990 було побудовано два грунтових корта. Побудований він був власними силами працівників санаторію, приймали участь навіть офіцери санаторію. «Тенісит»-покриття возили аж з Червонограду. Інженерно-технічними питаннями будівництва займався мій тато, Закусило М.А. (військовий будівник) . Власне я був на той час зав.спортбазою і всі нюанси будівництва грунтового корту брав з літератури.
З початку 90-х у військовому санаторію знаходиться найбільший тенісний осередок в Трускавці. Керівництво санаторію дає згоду на використання корту у вечірній час новоствореному тенісному клубу в 1991 р. На базі трьох кортів почали тренуватися юні тенісисти міста, тренерами були Іван Рудавський. та Ігор Микитин. З 1992 по 2000 р. тут проводились Міжнародні юнацькі змагання з тенісу. На цих кортах «виросла» майстер спорту з тенісу Іра Микитин та інші .Безумовно це був старт дитячого тенісу в Трускавці.
Також проводились міські змагання серед дорослих та відпочиваючих. З великою приємністю згадую ті часи ,коли на кортах проходили спортивні баталії.
Кілька років тому юні тенісисти переходять на корти біля школи №2. Інтерес до тенісу (та і до спорту взагалі) падає серед відпочиваючих, військових на відпочинок приїздить мало.
В минулому залишились ті часи коли основний контингент гравців були генерали та полковники.
Покриття грунтових кортів після інтенсивного використання ,сильнх злив -потребували капітального ремонту. Підтримувати в належному стані мені вдавалось тільки асфальтовий корт. До речі найкращий в місті з асфальтових.
В липні 2012 р. я вирішив залишити санаторій в якому пропрацював 25 років зав.спортбазою. В нашій державі без гумору ж не можливо. Коли посаду міністра Оборони очолює колишній працівник шахти, а в санаторії «керує» полковниками медичної служби- вчителька з географіїї ..то ситуація правда весела!
P.S. Написати цю статтю мене надихнуло те, що коли пару днів назад я побачив на місті грунтового корту купи наспіх «здертого» теніситу зі щебенем, поверх яких росли будяки…стало сумно…і я зрозумів ЦЕ ВЖЕ ІСТОРІЯ!
Петро Закусило, 16 листопада 2012 р.
ТОП коментованих за тиждень