Незручні журналісти

16.10.2015 | Filed under: Публікації

Згідно з Конституцією України під час виконання  професійних  обов’язків журналіст  має право здійснювати письмові, аудіо- та відеозаписи із застосуванням необхідних технічних засобів,  за винятком випадків,  передбачених законом. Також у статті 34  Конституції України  говориться: «Умисне перешкоджання    законній    професійній діяльності журналістів  та/або   переслідування   журналіста   за   виконання професійних обов’язків, за критику тягне за собою відповідальність згідно із законами України.
Так, статтею 171 Кримінального кодексу України
встановлено  відповідальність  за  умисне  перешкоджання  законній професійній діяльності журналістів.  Такі діяння караються штрафом до  п’ятдесяти неоподатковуваних  мінімумів  доходів громадян або арештом на термін до шести місяців,  або обмеженням волі на термін до трьох років. Переслідування журналіста за виконання професійних обов’язків,  за критику,  здійснюване службовою особою або  групою осіб   за   попередньою   змовою,  карається  штрафом  до  двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або  обмеженням  волі на  термін  до п’яти років,  або позбавленням права обіймати певні посади на термін до трьох років.

Сьогодні в Трускавці закон не дотримується жодним чином. Представники ЗМІ піддаються нападам та погрозам з боку представників чинної влади та членів політичної партії «Солідарність».

Розпочалось із відкритого хамства на адресу журналістки Ніни Федько, яка прийшла в міську раду взяти коментарі. Натомість її обізвали, а заступниця голови міста Валентина Бодак спробувала вказати Ніні про що їй варто писати.

Згодом пресу не пустили на  анонсовану конференцію, вище згаданої партії, а після її закінчення журналіст Тетяна Вінницька отримала «офіційний коментар».

Фраза: «Ми завжди відкриті для преси» була сказана Анатолієм Стародубом з широкою посмішкою.

Нещодавно журналіста газети «Франкова криниця» не пустили в Народний дім. Перешкоджали Володимиру Ключаку Олег Ковальчин та секретар ради Петро Шумин  , якому не сподобалась публікація журналіста на сайті «Трускавецький Вісник», де було описано технологію чорного піару за його  участі.

На урочистостях до свята Покрови заступник міського голови Ігор Паньків повчав журналістів як їм подавати інформацію, в яких об’ємах і в якому стилі.

Великий резонанс спричинило звернення до Руслана Козира колишнього в.о. головного редактора газети «Джерела Трускавця» Любомира Поливки. Він звинуватив голову міста у перетворені, колись незалежної газети, у «помийну інформаційну яму». Стало відомо, що під фейковими статтям Олі Куц ставили підпис саме п.Любомира, хоча той перебував на лікарняному і не ніс жодної відповідальності за випуск.

Ще один представник  політичної сили «Солідарність» Петро Іванишин, колишній виконавчий директор Трускавецького водоканалу, опустився до публічних погроз. Так у відкритому коментуванні до допису у fasebook Петро Кирилович написав: «…А п.Вінницька нехай ще до виборів по му-мукає, а потім……………….».

Таке відношення зумовлене нейтральним висвітленням подій, що відбуваються в місті. Жоден з цих журналістів не бажає писати «джинсу», а хвалебні оди голові міста та Ко й поготів.

На жаль нині влада дискредитувала себе в очах суспільства, опустилась до найганебніших методів – заборон і залякувань – методів диктаторів та тиранів.

Ми живемо в державі, де є чітко прописані правові норми. Ми громадяни однієї країни та перед законом – рівні. Прізвища людей, прописаних в цій статті, як такі, що перешкоджають журналістській діяльності та погрожують працівникам ЗМІ є відомими в місті, тому взяти їх діяльність на громадський контроль не складе великих турбот.

Вінницька Тетяна

 

 

 

 

 

(Переглядів 492 , 1 переглядів сьогодні)
Tags: , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Оренда двокімнатної квартири у Трускавці
  19.08.2019 | 10:31

  На довготривалий період здається двокімнатна квартира по вул. Сагайдачного (м. Трускавець), І поверх. Меблі, холодильник, пралка, плитка, газовий котел, місце для паркування, комора. Тел. +38-067-172-81-98 (Тетяна). (Переглядів 1 , 5 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)“Ювента” оголошує набір в школу спортивних та бальних танців (0)Танцювальні майстер-класи у Трускавці (0)Борислав запрошує на […]

 • 24 липня у Трускавці не буде води
  19.07.2019 | 11:50

  З 2 години ночі 24 липня (середа) по 1 годину ночі 25 липня (четвер) буде припинено подачу води на м. Трускавець. Причина – планові ремонтні роботи на водозаборі «Гірне», які проводить КП «Дрогобичводоканал». (Переглядів 61 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Оголошення (0)На Сколівщині відбудеться фестиваль української середньовічної культури «Ту […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви