До 15 вересня можна подати заяву на єдиний податок
Суб’єкти господарювання, які вирішили з четвертого кварталу перейти із загальної системи оподаткування на спрощену, або змінити групу платника єдиного податку, мають подати до органу державної податкової служби заяву за встановленою формою. До заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.
Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо підприємці та юридичні особи відповідають вимогам статті 291 Податкового кодексу щодо кількості працівників, обсягу доходу та видів діяльності. Порядок переходу на спрощену систему оподаткування визначено пп.298.1.1 – 298.1.5 п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України. Такий перехід можливий один раз упродовж календарного року.
Запрошуємо бухгалтерів на семінар!
23 вересня 2014 року у Великому сесійному залі Львівської міської ради за адресою: м. Львів, площа Ринок, 1, каб. 202, 2 поверх, відбудеться семінар на тему: „Нововведення в законодавстві: вивчаємо та застосовуємо на практиці”.
Семінар проведуть фахівці Головного управління Міндоходів у Львівській області спільно з Львівським обласним осередком Всеукраїнської громадської організації „Всеукраїнський бухгалтерський Клуб”. Початок о 09 год. 30 хв.
Порядок оподаткування військовим збором доходів громадян
Відповідно до пункту 16¹ підрозділу 10 розділу XX “Перехідних положень” Податкового кодексу України від 3 серпня 2014 року запроваджено військовий збір.
Збір стягуватиметься тимчасово до 1 січня 2015 року за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб.
1,5% утримуються з доходів фізосіб у формі зарплати й інших доходів, які входять до фонду оплати праці найманих працівників, а також з поточних або компенсаційних виплат, які нараховуються у зв’язку з трудовими відносинами або цивільно-правовими договорами без вирахування єдиного соціального внеску, податкової соціальної пільги та податку на доходи фізичних осіб. Збір також буде стягуватися з виграшів у державну лотерею.
Наприклад, якщо в серпні 2014 року заробітна плата працівника складає 2100 грн., то з неї утримується:
– військовий збір – 31,5 грн. (2100×1,5%);
– єдиний соціальний внесок – 75,6 грн. (2100×3,6%);
– податок на доходи фізичних осіб – 303,7 грн. ((2100-75,6)x15%).
Таким чином працівник отримає на руки 1689,2 грн. (2100-31,5-75,6-303,7).
Щодо оподаткуванню військовим збором доходів нарахованих до 03.08.2014, а виплачених після 03.08.2014 р. слід зазначити, що оскільки Закон набрав чинності 03.08.2014 р. то заробітна плата нарахована до 03.08.2014 р., але виплачена після 03.08.2014 р., не підлягає оподаткуванню військовим збором.
Підприємці не сплачують військовий збір з доходів, отриманих від підприємницької діяльності
Фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони знаходяться, не сплачують за себе військовий збір із доходів, отриманих у межах їх підприємницької діяльності, але зобов’язані утримувати його з доходів найманих працівників.
Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи:
– у формі заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику за трудовими відносинами;
– у формі інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику податків згідно із цивільно-правовими договорами;
– у формі виграшу в державній і недержавній грошовій лотереї, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.
Військовий збір встановлено тимчасово, до 1 січня 2015 року.
Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (у категорії 132).
Як сплачувати військовий збір юридичним особам, що мають відокремлені підрозділи
Відповідно до п.29.2 ст.29 Бюджетного кодексу військовий збір належить до доходів загального фонду Державного бюджету України.
Згідно з п.п.161.1.4 п.161.1 ст.161 Податкового кодексу України нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст.168 Податкового кодексу, а саме: суми податку на доходи, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу, а податок на доходи, нарахований працівникам неуповноваженого відокремленого підрозділу, юридична особа перераховує до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого неуповноваженого відокремленого підрозділу.
Однак, вищезазначена норма регламентує порядок перерахування податку до місцевого бюджету, а оскільки військовий збір зараховується до державного бюджету, зазначена в абз.2 п.п.168.4.3 п.168.4 ст.168 Податкового кодексу норма не може бути виконана для військового збору.
Таким чином, юридична особа перераховує військовий збір як за себе, так і за неуповноважений відокремлений підрозділ до бюджету за своїм місцем розташування.
Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ
ТОП коментованих за тиждень