У вівторок, 1 березня, в залі засідань Трускавецької міської ради відбулася прес-конференція щодо розвитку туристичного кластеру та реалізації проекту будівництва заводу з переробки твердих побутових відходів (ТПВ). Участь в заході взяли міський голова Дрогобича Тарас Кучма, міський голова Борислава Ігор Яворський, міський голова Стебника Петро Старосольський, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, заступник голови Дрогобицької РДА Володимир Шутко та керівник проектної групи Ігор Курус. На прес-конференцію прибули журналісти з Трускавця, Борислава та Дрогобича.
Спільна прес-конференція очільників міст Дрогобиччини вкотре показує наміри разом працювати над вирішенням проблем регіону. Потреба такої співпраці назріла давно, але, на жаль, раніше сусідні міста жили кожне своїм життям. Не могло бути співпраці, якщо не було політичної волі лідерів громад – і так тягнулося роками. Бо, скажімо, як міг господар Лев Грицак працювати з не надто адекватним мером Дрогобича, якого самі ж дрогобицькі депутати відправили у відставку? Яка могла бути співпраця між впертими та не в міру амбітними мерами Дрогобича та Трускавця 2010-2015 рр.? Хто зважав на Стебник, або хто думав над тим, що між Трускавцем та Східницею набагато більше того, що об`єднує, ніж роз`єднує?
Від підписання Меморандуму про співпрацю між нашими містами-сусідами пройшло два з половиною місяці і за цей короткий термін вже відбулося ряд зустрічей, працюють робочі групи, в які ввійшли представники-експерти від кожного міста. Про це власне і говорилося на прес-конференції. А ще про ті заходи, які планується зробити спільними зусиллями, аби привернути увагу туристів до Дрогобиччини – маркування об’єктів, встановлення дорожніх знаків-покажчиків на трасі «Київ – Чоп», підготовка та видання карт і путівників, опис цікавих місцин Франкового краю. Презентував підготовлену Дрогобицькою РДА карту району перший заступник голови ДРДА Володимир Шутко, після чого своїми думками про наболіле поділилися громадські діячі Василь Дзиндзюра (Дрогобич), Тарас Варивода (Стебник), Віктор Пиців (Трускавець). Їхні питання стосувалися закільцювання автомобільного маршруту, зйомок промоційних фільмів про наш край, заходів для розвитку туристичної індустрії.
Особлива увага була приділена підготовці до ювілею Івана Франка, який відзначаємо в цьому році.
Як зазначив Ігор Курус, потрібно активізувати співпрацю в інформаційному плані – якщо, для прикладу, у Бориславі проходить театральний фестиваль, то про це мають знати всі в регіоні, якщо якась подія проходить в Дрогобичі, Трускавці чи Східниці, то вона вартує позитивного висвітлення всіма ЗМІ, щоб спільно популяризувати наш Франковий край.
Для популяризації Дрогобиччини було оголошено конкурс на краще рекламне гасло, слоган, який коротко та зрозуміло представлятиме наш край. Умови конкурсу були такими: а) гасло має бути коротким і відповідати загальним уявленням про туристичні об’єкти Дрогобиччини; б) гасло може містити місцеві топоніми або використовувати усталені, неподільні і цілісні словесні конструкції; в) гасло має бути пов’язане з Дрогобиччиною і бути оригінальним. Разом з гаслом подається пояснення доцільності використання та коротку інформацію про автора, в тому числі контактну інформацію. Переможець конкурсу отримає премію в розмірі 3 тисячі гривень, також він зобов’язується укласти угоду про передачу авторських та суміжних прав на гасло.
Хоча термін подачі пропозицій на конкурс сплив 29 лютого, але організатори вирішили його продовжити. На цей момент надійшло 87 варіантів гасел від 17 осіб, з яких вибрано п’ятірку кращих. Але, можливо, хтось видумає шедевр, який зможе перемогти. Так що ще не пізно надсилати гасло на електронну скриньку ikurus@ukr.net (прохання зазначати у темі листа слово «гасло»).
Затьмарити радісну зустріч міських голів спробувала одна трускавецька «журналістка», котра задала запитання, яке зовсім не стосувалося теми прес-конференції, а саме щодо складних стосунків між дрогобицьким та трускавецьким водоканалами. Але її на місце швидко поставив мер Дрогобича Тарас Кучма: «Нікому не вдасться нас пересварити! За п’ять останніх років виникло багато проблем, але ми їх долаємо завдяки спільному розумінню, завдяки тому, що ми часто зустрічаємося і вирішуємо ті речі, які виникли з вини попередньої влади Трускавця, яка абсолютно не бажала вирішувати їх правильно та в правовому руслі. Ми з Андрієм Кульчинським змогли закрити 11 мільйонів боргу шляхом взаємозаліків і вірю, що з часом складні питання боргів будуть закриті».
Тарас Кучма наголосив на тому, що внаслідок безвідповідальної політики попередньої влади Трускавця в складній ситуації опинився не лише Трускавець, а й Дрогобич, який теж знаходиться під постійною загрозою припинення водопостачання. І хоча ніхто з присутніх вголос не назвав прізвище колишнього виконавчого директора Трускавецького водоканалу Іванишина, та натяки про програні судові справи та різкий ріст боргів перед Дрогобичем були вже надто прозорими.
– Не вводьте людей в оману, не займайтеся дезінформацією! – спалахнув праведним гнівом Тарас Кучма на спроби «журналістки» применшити роль теперішньої трускавецької влади у розв’язанні складних проблем, залишених у спадок попередниками. – Хтось дуже хоче нас посварити, вбити клин, але це їм не вдасться…
За винятком цього інциденту вся прес-конференція пройшла у спокійній та доброзичливій атмосфері. Тривав захід трохи більше півгодини часу.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень